forma rozliczenia rocznego !!!!!pomocy!!!

kasiawkakasiawka Użytkownik
Witam, mam prośbę o informację jak powinno wyglądać rozliczenie roczne kosztów zarządu wspólnoty.
Ja otrzymałam : Ma Pani niedopłatę 1500,00 zł z tytułu 1000,00 zł dostawy ciepła, 200,00 zł za ciepła wodę, 300,00 zł za remonty.
Czy to wystarczy, nie powinno to być barzdiej szczegółowe???

Komentarze

  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To mi wyglada na rozliczenie LOKALU, a nie WSPOLNOTY!! Ja bym tego nie zaakceptowal jako rozliczenia Wspolnoty!
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Remonty to jednak koszty zarządu nieruchomością wspólną, a nie koszty lokalu.
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano marca 2010
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] kasiawka:[/cite]Witam, mam prośbę o informację jak powinno wyglądać rozliczenie roczne kosztów zarządu wspólnoty.
    Ja otrzymałam : Ma Pani niedopłatę 1500,00 zł z tytułu 1000,00 zł dostawy ciepła, 200,00 zł za ciepła wodę, 300,00 zł za remonty.
    Czy to wystarczy, nie powinno to być barzdiej szczegółowe???
    O takich sprawach jak sposób prowadzenia ewidencji pozaksięgowej, czy księgowości (jak również o formie sprawozdania finansowego) decydują właściciele lokali w uchwale.
    Stosownie bowiem do brzmienia art. 29 ust. ust. 1uwl :
    "Zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, jest obowiązany prowadzić dla każdej nieruchomości wspólnej, określoną przez wspólnotę mieszkaniową, ewidencję pozaksięgową kosztów zarządu nieruchomością wspólną oraz zaliczek uiszczanych na pokrycie tych kosztów, a także rozliczeń z innych tytułów na rzecz nieruchomości wspólnej."
    Dokument, o którym mowa w zapytaniu nie stanowi sprawozdania, lecz rozliczenie kosztów przypadających na danego właściciela.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Do admina:
    Czy nie można połączyć tych samych wątków?
    Albo usuwać w porę, zanim pojawią się komentarze.
    Trochę to bez sensu, kiedy dyskusja o tej samej sprawie toczy się w 2-3 wątkach równolegle.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.