Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, gecon, koziorozka, cdn, Zarządca, wp44, Haneczka, xyz86, Egzo, elan124, Harry, makop, ca, tajfun, man

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorgobogus
    • CommentTime14-04-2010
     
    Witam. W naszej małej wspólnocie mieszkańcy zastawiają rowerami korytarz piwnicy ma on szerokość ok 1,5 m. jest też jedyną drogą dojścia do wszystkich komórek, a co się z tym wiąże również jedyną drogą ewakuacji z tej piwnicy. Prośby o usunięcie rowerów nie przynoszą rezultatów rowerów ciągle przybywa stoją już po cztery-pięć w rzędzie oparte jeden o drugi. Proszę o radę, może jest też jakiś przepis prawny na który można się powołać. Z góry dziękuję.
  1. Znalazłem coś takiego. Można by się tym podeprzeć:

    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
    z dnia 16 czerwca 2003 r.
    w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych
    (Dz. U. z dnia 11 lipca 2003 r.)

    Rozdział 5
    Drogi pożarowe
    5. Wymagania, o których mowa w ust. 2, nie obowiązują, gdy są spełnione następujące warunki:
    4) w budynku o nie więcej niż 3 kondygnacjach nadziemnych połączenie z drogą pożarową, utwardzonym dojściem o szerokości minimalnej 1,5 m i długości nie większej niż 30 m, mają te wyjścia ewakuacyjne z budynku, poprzez które jest możliwy dostęp, bezpośrednio lub drogami ewakuacyjnymi, do każdej strefy pożarowej.
    •  
      CommentAuthorGRZECH
    • CommentTime14-04-2010
     

    Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadac budynki i ich usytuowanie

    Rozdział 3
    Strefy pożarowe i oddzielenia przeciwpożarowe
    § 242
    1. Szerokość poziomych dróg ewakuacyjnych należy obliczać proporcjonalnie do liczby osób mogących przebywać jednocześnie na danej kondygnacji budynku, przyjmując co najmniej 0,6 m na 100 osób, lecz nie mniej niż 1,4 m.
    2. Dopuszcza się zmniejszenie szerokości poziomej drogi ewakuacyjnej do 1,2 m, jeżeli jest ona przeznaczona do ewakuacji nie więcej niż 20 osób.
    3. Wysokość drogi ewakuacyjnej powinna wynosić co najmniej 2,2 m, natomiast wysokość lokalnego obniżenia 2 m, przy czym długość obniżonego odcinka drogi nie może być większa niż 1,5 m.
    •  
      CommentAuthorJaza3
    • CommentTime29-01-2011
     
    A jak się maja przepisy do zabudowań szeregowych tak zwanych osiedlach zamknietych ?? chodzi mi o to że mamy dwa rzędy budynków po środku drogę i na końcu drogi hydrant (droga ślepa) :/ droga ma szerokość 5,5 m chodniki 1m !! a lokali jest 27.czy jest to zgodne z przepisami prawa budowlanego i przeciwpożarowymi??
    •  
      CommentAuthorsurfer
    • CommentTime29-01-2011
     
    mamy dwa rzędy budynków

    a mieszkacie w nich? jak tak to znaczy, że jest zgoda na użytkowanie a jak jest zgoda na użytkowanie to znaczy, że jest zgodne z przepisami ; )
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego