Wnioski do zarządu

amakamak Użytkownik
edytowano listopada 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Czy występując z wnioskiem do zarządu wspólnoty muszę to robic na piśmie, czy mogę za pomocą e-maila?

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z członkiem zarządu możesz nawet pogadać o tym wniosku pod śmietnikiem, jak się tam spotkacie.
    Porozumiewanie się na piśmie to dla mnie często tylko biurokracja i nic więcej.
  • Opcje
    misia1981misia1981 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] amak:[/cite]Czy występując z wnioskiem do zarządu wspólnoty muszę to robic na piśmie, czy mogę za pomocą e-maila?

    To zależy czego dokładnie ma dotyczyć ten wniosek ale moim zdaniem na wszelki wypadek najlepiej mieć wszystko na pismie- nawet od zarządu (bo są ludzie i "ludzie").
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Amak: Czy występując z wnioskiem do zarządu wspólnoty muszę to robić na piśmie, czy mogę za pomocą e-maila ?
    Jak mam ważną sprawę wrzucam do skrzynki Zarządu wniosek na piśmie i dubluję go e-mailem, przesłanym do jednego z członków Zarządu.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gdzie masz tą "skrzynkę Zarządu"?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EDDIE: Gdzie masz tą "skrzynkę Zarządu" ?
    W budynku są trzy klatki. Każda klatka posiada skrzynkę służącą przekazywaniu danych o miesięcznym zużyciu mediów w poszczególnych lokalach i do korespondencji z Zarządem. Skrzynki są zainstalowane na drzwiach od piwnic (od wewnętrznej strony).
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Porozumiewanie się na piśmie to dla mnie często tylko konieczna biurokracja i nic więcej.
  • Opcje
    amakamak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki
    Moja wspólnota istnieje od ok. dwóch lat i pod wieloma względami (niestety) "kuleje", a w szczególności w działaniach zarządu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] amak:[/cite]Dzięki
    Moja wspólnota istnieje od ok. dwóch lat i pod wieloma względami (niestety) "kuleje", a w szczególności w działaniach zarządu.
    najmijcie sobie administratora ...
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite] Każda klatka posiada skrzynkę służącą przekazywaniu danych o miesięcznym zużyciu mediów w poszczególnych lokalach

    W jakim celu i komu przekazujecie dane o zużyciu EE, CW, ZW, gazu w poszczególnych lokalach co miesiąc??
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EDDIE: W jakim celu i komu
    Dane przekazujemy Administratorowu, aby co miesiąc się rozliczyć ze zużycia mediów (c.o., c.w.u. i z.w.). Mamy opomiarowaną własną kotłownię i mieszkania (liczniki ciepła).
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :shocked:

    Czy wasz administrator robi rozliczenia mediów co miesiąc?? Przecież zaliczki płacicie (chyba) przez cały rok w niezmienionej kwocie, a faktyczne rozliczenie następuje po zakończeniu roku kalendarzowego...
    Stąd moje pytanie w jakim celu to robicie? A co jak ktoś nie odczyta i nie poda stanu liczników?

    Ja robię sobie odczyty liczników i zapisuję je co miesiąc lub 2 miesiące ale jest to tylko dla własnej wiedzy i kontroli, administrator nie potrzebuje odczytów co miesiąc. Wyjątkiem jest odczyt wody w maju, kiedy to zmienia się cena wody.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EDDIE: Czy wasz administrator robi rozliczenia mediów co miesiąc ??
    Nie tylko mediów.
    EDDIE: Przecież zaliczki płacicie (chyba) przez cały rok w niezmienionej kwocie
    Zaliczki dotyczące kosztów zarządu nieruchomością wspólną płacicimy przez cały rok w niezmienionej kwocie, natomiast rozliczenie miesięczne mediów wynika z ich faktycznego zużycia a nie wirtualnego.
    EDDIE: w jakim celu to robicie?
    Ażeby nie wpaść w różnego rodzaju "pułapki" zastawiane przez "energooszczędnych" Administratorów.
    EDDIE: A co jak ktoś nie odczyta i nie poda stanu liczników ?
    Wątpię czy któryś z właścicieli tak zaryzykuje. Wtedy będzie płacił za różnicę pomiędzy wskazaniem wodomierza głównego a sumą wskazań miesięcznych liczników wody.
    EDDIE: Ja robię sobie odczyty liczników i zapisuję je co miesiąc lub 2 miesiące
    A rób sobie. Każdy orze jak może... :wink:
    EDDIE: administrator nie potrzebuje odczytów co miesiąc
    Ale w twojej wspólnocie.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada 2011
    natomiast rozliczenie miesięczne mediów wynika z ich faktycznego zużycia a nie wirtualnego.

    To prawda, nie wiem po co to wtrąciłeś w tym miejscu, ale nadal nie odpowiedziałeś na pytanie czy zaliczkę comiesięczną płacicie w niezmienionej wysokości? Nie mówię tu tylko o kosztach zarządu, comiesięczna zaliczka obejmuje wszystko.

    Nowy doklejony: 11.11.11 10:03
    [cite] elan124:[/cite]
    EDDIE: administrator nie potrzebuje odczytów co miesiąc
    Ale w twojej wspólnocie.

    Chcę ci wykazać, że dotyczy to normalnej wspólnoty.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada 2011
    EDDIE: czy zaliczkę comiesięczną płacicie w niezmienionej wysokości ?
    Ale na co przeznaczoną ?
    EDDIE: Nie mówię tu tylko o kosztach zarządu, comiesięczna zaliczka obejmuje wszystko
    Ale art. 15 uowl wyraźnie określa, że na pokrycie kosztów zarządu właściciele lokali uiszczają zaliczki w formie bieżących opłat (...).
    EDDIE: Chcę ci wykazać, że dotyczy to normalnej wspólnoty
    No, to wykazuj.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    EDDIE: czy zaliczkę comiesięczną płacicie w niezmienionej wysokości ?
    Ale na co przeznaczoną ?

    Wymień na co płacisz i jak często zmienia ci się ta zaliczka zamiast mnożyć pytania.
    [cite] elan124:[/cite]
    EDDIE: Nie mówię tu tylko o kosztach zarządu, comiesięczna zaliczka obejmuje wszystko
    Ale art. 15 uowl wyraźnie określa, że na pokrycie kosztów zarządu właściciele lokali uiszczają zaliczki w formie bieżących opłat (...).

    W jakim celu cytujesz mi art. 15 UWL?
    Czy napisałem coś niezgodnego z UWL co może sugerować słowo ale?
    [cite] elan124:[/cite]
    EDDIE: Chcę ci wykazać, że dotyczy to normalnej wspólnoty
    No, to wykazuj.

    Wydawać by się mogło, że nie mogę ci nic wykazać, jeśli nie odpowiadasz na moje pytania.
    Zadając kolejne pytania dowodzisz jednak, że omijasz moje pytania ponieważ nie chcesz bym dowiódł swego.
    Tym samym mój dowód staje się faktem:bigsmile:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada 2011
    Komentarz usunięto Admin
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada 2011
    Komentarz usunięto Admin
    Komentarz edytowany admin
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.