Kominek w budynku wielorodzinnym wspólnoty mieszkaniowej

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano listopada 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Uważam, że powyższy artykuł zawiera poważny błąd. Czytając literalnie paragraf 132 WT w ust. 3 jest jasno napisane że kominków z otwartym paleniskiem a także z zamkniętym wkładem nie można stosować w budynkach wielorodzinnych....jest napisane ....wyłącznie w budynkach jednorodzinnych i nie ma tu mowy o wysokości budynku czy ilości kondygnacji

Komentarze

  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nie doczytałem do końca ...zwracam honor
  • Opcje
    LOKATOR 3LOKATOR 3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Trzeba doczytać do końca ...................... i w budynkach wielorodzinnych ---------tutaj dalej warunki techniczne ????????
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A ja mam pytanie dotyczące pieca kaflowego... Szukam informacji na ten temat, ale cięzko o rzetelną informację. Czy piec kaflowy, wolnostojący mozna zamontować w kamienicy parter+3 kondygnacje? jakie są wymogi ? czy zarządca może odmówić ? Byłbym wdzięczny za informacje.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki wielkie za odpowiedź. Mam nadzieję że przeprawa z kominiarzem wyjdzie jak należy. <br />pozdrawiam
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam.<br />Kominiarz wydał zezwolenie na zainstalowanie kominka w budynku, który ma 5 kondygnacji tzn. parter i 4 piętra.<br />Czy wydane zezwolenie jest niezgodne z obowiązującymi przepisami, czy powinno się zaskarżyć taką decyzję do nadzoru budowlanego?
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Po co takie pytania?

    Nie wystarczy przeczytać kilka postów z tego wątku ze zrozumieniem??
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EDDIE. Czytam i to czytam uważnie , a także Rozporządzenie Min. Infrastruktury z 12 kwietnia 2002r. par.132 i par.145 więc nie rób ze mnie debila. Pytam, czy nie ma wyjątku od reguły.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano lutego 2013
    Nikt nie chce robić z kogoś debila (no może z małymi wyjątkami na tym forum :wink: )

    Masz wszystko wyłożone jak na tacy, więc nie pytaj o wyjątki, tylko ich poszukaj w podanym tekście rozporządzenia, ale jeśli ich nie znajdziesz, to nie szukaj na siłę.
    Jeśli jesteś wyznawcą zasady, że w każdej regule jest wyjątek, to wiedz, że nawet w tej zasadzie, która mówi, że w regule jest wyjątek istnieje wyjątek. Rozumiesz?

    Przypomniało mi się powiedzenie, że wszyscy są kłamcami :wink:
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    witam<br />Ja mam taki problem. <br />kominek mam postawiony w 2000r. przez firmę która już nie istnieje, w budynku o 3 kondygnacjach. spełnia on wszystkie opisane warunki. ale!!! nie posiadam zgody budowlane gdyż instalator nie poinformował mnie że taką trzeba. Budynek należy teraz do wspólnoty i tu mam problem, gdyż zgłosiła to do nadzoru budowlanego.<br />Moje pytanie czy i jakie konsekwencje modę ponieść. dodam jeszcze ze co roku przechodzę kontrole kominiarskie bez żadnych problemów. <br /><br />pozdrawiam
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czym się naraziłeś sąsiadom, że chcą cię zmusić do jego rozebrania?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.