Kontrole stanu technicznego obiektów budowlanych

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
Jeżeli zarządca nie respektuje wyników pokontrolnych inie usuwa zgłoszonych zagrożeń budowlanych to jakie można wyciągnąć konsekwencje w stosunku do zarządcy.

Komentarze

  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zwracam uwagę że mowa jest o właścicielu lub zarządcy obiektu budowlanego.
    Zatrudniony przez zarząd zarządca w roli administratora czy nawet powierzony zarządca nieruchomości we wspólnocie nie jest zarządcą obiektu budowlanego.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Janie - właściciele muszą podjąć uchwałę o wykonaniu tych remontów (koszty), administrator nie może sam o tym decydować
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]Jeżeli zarządca nie respektuje wyników pokontrolnych inie usuwa zgłoszonych zagrożeń budowlanych
    to jakie można wyciągnąć konsekwencje w stosunku do zarządcy.
    Jak wspólnota nie przekaże na to środków finansowych to żadnych konsekwencji nie ma ...
  • Opcje
    pejterpejter Użytkownik
    edytowano listopada -1
    "W przypadku zdarzeń lub zagrożeń życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia bądź środowiska, o których mowa w przepisach prawa budowlanego, zarządca nieruchomości podejmuje decyzje i dokonuje czynności wykraczające poza zakres czynności, o których mowa w ust. 1, mające na celu zapobieżenie tej szkodzie." - urywek z art. 185 Ustawy o gospodarce nieruchomościami.
    Suma sumarum jeśli kasa na koncie jest, działać musi, o ile sytuacja naprawdę tego wymaga.
    A konsekwencje wyciągnąć można różne - cywilnoprawne, odpowiedzialności zawodowej, karne....
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Należałoby sprostować tę informację, że nie dotyczy to zarządców zatrudnionych w większości wspólnot
    "...Art. 1. Ustawa określa zasady:
    1) gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Skarbu Państwa oraz własność jednostek samorządu terytorialnego;
    8) działalności zawodowej, której przedmiotem jest gospodarowanie nieruchomościami.
    Rozdział 3 Zarządzanie nieruchomościami
    Art. 190. Przepisów niniejszego rozdziału nie stosuje się do gospodarowania nieruchomościami bezpośrednio przez właściwe organy, Agencję Nieruchomości Rolnych, Wojskową Agencję Mieszkaniową, Agencję Mienia Wojskowego oraz do zarządzania nieruchomościami bezpośrednio przez ich właścicieli lub użytkowników wieczystych, a także przez jednostki organizacyjne w stosunku do nieruchomości oddanych tym jednostkom w trwały zarząd
    ..."
  • Opcje
    pejterpejter Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tu należałoby spytać, jak jest sprawowany zarząd we wspólnocie. Jeżeli powierzony zarządcy z licencją, to według mnie jak najbardziej uogn ma zastosowanie. Inna sprawa, że tego nie wiemy....
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano marca 2013
    Ustawę o gospodarce nieruchomościami proponuję zostawić na boku.
    Usuwanie awarii to czynność zwykłego zarządu nieruchomością wspólną, dbałość o jej utrzymanie w stanie niepogorszonym. Zatem w przypadku wyboru zarządu wspólnoty na podstawie art. 20 ustawy, uprawniony do wydania dyspozycji z rachunku bankowego wspólnoty jest zarząd WM (administrator wykonuje czynności faktyczne: zleca usunięcie awarii), a w przypadku powierzenia zarządu osobie fizycznej lub prawnej na podstawie art. 18.1 ustawy, uprawnienia te posiada zarządca w rozumieniu uwl.

    Zatem uprawnienia zarządcy sprawującego zarząd powierzony do działania w przypadku awarii wynikają nie z ustawy o gospodarce nieruchomościami, lecz bezpośrednio z ustawy o własności lokali.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam !! Mam ogromny problem. Mianowicie wynajmuję pomieszczenie 50m2. w domku w który jest przeznaczony do działalności gospodarczych. Oprócz mnie są jeszcze 2 wynajęte pomieszczenia oraz mieszka w tym domku właściciel. Dziwne że liczniki elektryczne mamy nie w swoim pomieszczeniu tylko w garażu. od 8 miesięcy podejrzewaliśmy że ktoś podbiera nam prąd był wzywany elektryk (mowił że instalacja elektryczna jest stara i nie powinna istnieć) zrobił tak że rachunki przez ostatnie pół roku opadły o 200zł i miesięcznie nie płaciliśmy 650zł a 380zł do czasu bo teraz dostałam rachunek za 1372,09zł .
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wezwałam elektryków spisali protokół bo do mej instalacji elektrycznej był podpięty kabel. Właściciel nie chce zwrócić mi 1000zł ani nie chce zmienić tej instalacji. Mam prośbę może ma ktoś numer telefonu do osób które robią kontrole instalacji elektrycznej ( niech koleś płaci) <br />Podejrzewam że sam właściciel lokalu pobiera ode mnie prąd (ma kuchenkę indukcyjna a za 2 miesiące płaci 139zł) oraz inne lokale gdyż za 100m2( salon fryzjerski płaci 180zł ) Proszę o pomoc i jak najszybsza odpowiedz
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    załóż u siebie pod-licznik i z niego się rozliczaj ....
  • Opcje
    GRZECHGRZECH Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgłoś anonima do dostawcy energii elektrycznej... prześwietlą całą chałupę :)
  • Opcje
    Praktyk-realistaPraktyk-realista Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To forum jest nawet lepsze od kabaretu.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.