Montaż reklam i urządzeń to ustawowe prawo współwłaściciela

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano stycznia 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam<br />proszę o wyjaśnienie problemu, posiadam własnościowe mieszkanie, należę do Wspólnoty, niektórzy właściciele korzystając ze strychu nagminnie włączają grzejniki, dogrzewając obok swoje mieszkanie, strych jest ciepły pranie wysycha bez włączania grzejników, a koszty dzielone są na wszystkich, tak samo w wózkowni włączane są grzejniki, gdzie stoją tylko rowery, bo mieszkańcy 1 piętra twierdzą, że im zimno, koszty dzielone na wszystkich, czy mogą się sprzeciwić, dziękuję Genowefa.........

Komentarze

  • Opcje
    JakubJakub Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Genowefa:
    czy mogą się sprzeciwić...
    -?!
    Mogą.
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A w sytuacji gdy jeden z lokatorów posiada lokal we wspólnocie i postanowił go wynająć pod działalność - Czy w takim przypadku wspólnota może żądać opłaty za umieszczenie szyldu semaforowego ode mnie - czyli wynajmującego od tego właściciela. Jeśli nie może to na jakiej podstawie.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Może żądać również od najemcy, jeźeli najemca chce sobie powiesić reklamę, czy szyld a właściciele podjęli uchwałę w przedmiocie opłat za korzystanie - musi płacić. Jeżeli jednak właściciele lokali takich opłat nie ponoszą a najemca uzyska upoważnienie od właściciela do korzystania z nieruchomości wspólnej w tym zakresie w jego imieniu - wtedy wspólnota nie jest uprawniona do naliczania opłat.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam, jestem właścicielką mieszkania w którym prowadzę działalność gospodarczą ( biuro rachunkowe ). Ponieważ zarząd wspólnoty nie zgodził się na umieszczenie baneru reklamowego na ogrodzeniu, okleiłam sobie jedną z szyb na balkonie z informacją, że tu znajduje się biuro rachunkowe. Reklama nie rzuca się w oczy, pasuje do elewacji i ogólnego wyglądu budynku itp. rozumiem, że balkon jest częścią wspólną ale ja jako właściciel mieszkania mam wyłączne prawo do korzystania z niego; w związku z powyższym czy zarząd może uchwałą nakazać mi zdjęcie reklamy czy to w formie naklejki czy baneru ? czy taka uchwała działa wstecz ? dodam, że na dzień dzisiejszy jeszcze nie mamy żadnego regulaminu do tyczącego takich sytuacji; reklama w żaden sposób nie narusza elewacji ani żadnych innych części budynku i nie jest niebezpieczna, jest to po prostu oklejona szyba balkonowa;
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano listopada -1
    rozumiem, że balkon jest częścią wspólną
    Nie - balkon nie jest częścią wspólną.
    Tylko zewnętrzna strona balustrady i części konstrukcyjnie powiązane z budynkiem (płyta) zalicza się do NW reszta a więc cała przestrzeń wewnętrzna balkonu jest Twoja prywatna.
    Twoje prywatne są również szyby w oknach. Żadna uchwała właścicieli ani tym bardziej decyzja zarządu nie ma prawa ingerować w Twoją prywatność i nakazywać Ci co Ci wolno lub nie, powiesić na szybie czy jaką palmę postawić na balkonie.
    Ty jako współwłaścicielka NW masz natomiast prawo domagać się od zarządu aby określił Ci warunki na jakich możesz powiesić swoją reklamę (szyld) na elewacji budynku.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:(Monika Szmit) [/cite]jestem właścicielką mieszkania w którym prowadzę działalność gospodarczą ( biuro rachunkowe ).
    (...) okleiłam sobie jedną z szyb na balkonie z informacją, że tu znajduje się biuro rachunkowe.

    ... rozumiem, że balkon jest częścią wspólną
    balkon nie jest częścia wspólna tylko pomieszczeniem pomocniczym. Jego elementy konstrukcyjne należą do części wspólnych , reszta należy do ciebie - drzwi balonowe szyby ect.
    [cite] Gość Zarzadca.pl:(Monika Szmit) [/cite] czy zarząd może uchwałą nakazać mi zdjęcie reklamy czy to w formie naklejki czy baneru ?
    jest to po prostu oklejona szyba balkonowa;
    Nie, nie może bo nie ma takich uprawnień, jak sobie powiesisz na szybach w oknach, czy między ścianą jedna a druga na balkonie (loggii)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.