Umowa zlecenie (brak wymogu posiadania licencji zarządcy nieruchomości)

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
witam, <br />rozliczam wspólnotę mieszkaniową w której mieszkam, dostałam propozycję rozliczania wspólnoty innej. czy mogę zawrzeć umowę zlecenie na administrowanie ze wspólnotą czy muszę mieć załozoną działalność gospodarczą? <br />proszę o pilną odpowiedż . Danuta

Komentarze

  • Opcje
    StasiuStasiu Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W tej sprawie mogę się nazwać nawet ekspertem (3 lata sprawa w sądzie pracy, właśnie zakończona).
    Żyjemy w rzekomo w Państwie Prawa w którym istnieje swoboda działalności gospodarczej oraz swoboda zawierania umów, wolno Ci podpisać umowę na świadczenie usługi zarządzania/administrowania z każdym z kim zechcesz. Nie musisz zakładać dg, ale.....!!! W takim przypadku to WM będzie płatnikiem składek do ZUS-u. Więc warto to przedyskutować i ustalić, że np. wynagrodzenie brutto wyniesie x zł i będzie uwzględniało te składki. Ale proponuję prostszy sposób - niech tamta WM wybierze Cię do Zarządu i określi zakres prac i wynagrodzenie. Pozostanie Ci tylko opłacić swój podatek dochodowy i po problemie. :bigsmile:Służę szczegółami.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Stasiu: W tej sprawie mogę się nazwać nawet ekspertem
    Brawo Stasiu !
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.