Umowa najmu nieruchomości wspólnej

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
Mogę pytać ? 1. Adres Anny Kowalskiej .( adres zarządu do korespondencji tajny ?). 2. A prąd skąd ? <br /> J.K.

Komentarze

  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]Mogę pytać ? 1. Adres Anny Kowalskiej .( adres zarządu do korespondencji tajny ?). 2. A prąd skąd ? <br /> J.K.
    To jest tylko ogólny wzór umowy i oczywiście powinien on być dostosowany do potrzeb konkretnej wspólnoty i konkretnego pomieszczenia wynajmowanego.
    1. W podanym wzorze najemcy mieszkają w tym samym budynku, co osoba z zarządu i należy domniemywać, że jest znany najemcom adres pod którym mieszka osoba reprezentująca zarząd. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać w umowie adres do korespondencji

    2. Najemca zna stan techniczny pomieszczenia i nie wnosi zastrzeżeń do tego stanu. Stan techniczny to też wyposażenie w media. Zapisy umowy przewidują dokonywanie zmian stanu technicznego
  • Opcje
    Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dalej prąd. Piwnica cwn. Instalacja elektryczna w piwnicy też wspólna . Nawet jak jest na 24 V , można wstawić prostowniki i korzystać nie narażając się na zarzut kradzieży. Chyba, że się przed zawarciem umowy najmu wszystkie kable instalacji wspólnej usunie z przedmiotu najmu ?<br />J.K.
  • Opcje
    piastowskapiastowska Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gość Zarzadca.pl:[/cite]Dalej prąd. Piwnica cwn. Instalacja elektryczna w piwnicy też wspólna . Nawet jak jest na 24 V , można wstawić prostowniki i korzystać nie narażając się na zarzut kradzieży. Chyba, że się przed zawarciem umowy najmu wszystkie kable instalacji wspólnej usunie z przedmiotu najmu ?<br />J.K.
    Przecież we wzorze umowy jest § 5. Wszelkie adaptacje i ulepszenia przedmiotu wynajmu wymagają pisemnej zgody Wynajmującego.

    Dodatkowo mogą być dodane do umowy paragrafy mówiące, że instalacja elektryczna może być używana tylko do celów oświetleniowych, a w pomieszczeniach nie może być prowadzona działalność gospodarcza (w umowach na wynajem dodatkowych pomieszczeń piwnicznych w mojej WM mamy takie zapisy)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.