Status firm zarządzających nieruchomościami na gruncie ustawy o ochronie danych osobowych

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano kwietnia 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Jestem zarządcą. Dziękuję za przepiękny akademicki wykład.<br />Brakuje mi w podsumowaniu odpowiedzi na pytanie. Co mi zrobią jak mnie złapią na odstępstwach w stosowaniu przepisów ustawy o ochronie danych osobowych? J .

Komentarze

  • Opcje
    LaluniaLalunia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nic Ci nie zrobią.
    Znam osobiście taki przypadek, że zarządca otrzymał od developera bazy danych, został w umowie o zarządzanie nieruchomością zobowiązany do przetwarzania tych danych, w tym nawet danych wrażliwych. Oczywiście nie dokonał zgłoszenia do GIODO (bazy developera były zgłoszone). Jeden z właścicieli lokalu poprosił GIODO o interwencję w sprawie braku przestrzegania przepisów przez zarządcę. Skończyło się na tym, że GIODO wystosowało pismo do zarządcy, ten odpowiedział, że nie przetwarza danych, bo jest zarządem (!!!), zatem działa we własnym imieniu. GIODO uznało stanowisko za właściwe.
    A przecież zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art.18 ust.1 UWL jest odrębnym podmiotem, który działa w imieniu i na rzecz WM, a nie jako jej organ.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.