Jakie uprawnienia do palenia w piecu

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano października 2016 w Zarządzanie Nieruchomościami
Pozwolę sobie doprecyzować: wymaganie dotyczy urządzeń lub instalacji cieplnych. Chodzi o to, że czasami w instalacji są dwa lub więcej kotłów i może być tak, że np. są 2 urządzenia po 45 kW, więc całkowita moc zainstalowana, to 90 kW i do obsługi jest wymagane posiadanie świadectwa kwalifikacyjnego ( bo tak się nazywa to uprawnienie), pomimo, że moc żadnego z kotłów nie przekracza 50 kW.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2016
    Pytanie czytelnika:
    Jestem właścicielem lokalu w małej wspólnocie mieszkaniowej. W budynku zainstalowane jest jednolite centralne ogrzewanie zasilane z lokalnej kotłowni, w której znajduje się piec na paliwo stałe. Czy palenie w takim piecu wymaga uprawnień?
    Z tego co sobie przypominam (mogę się mylić) , że jeżeli "palaczem" jest właściciel lokalu danej wspólnoty , to takie uprawnienia jego nie obowiązują.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    nie ma takich uregulowań. Kwalifikacje nie są wymagane tylko w przypadku gdy urządzenie lub instalacja cieplna ma moc zainstalowaną nie większą, niż 50 kW.

    Artykuł fajny, a jeszcze fajniejsze zdjęcie. Prawdziwy rasowy palacz, zresztą podwójny.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano października 2016
    Wp44: Prawdziwy rasowy palacz, zresztą podwójny.
    Bo to palacz... licencyjny :bigsmile:
    Komentarz edytowany elan124
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    elan124: Bo to palacz... licencyjny
    Czyli taki z licencją na zapalanie?

    Elan, bardzo mi się podoba Twój styl. Zauważyłem, że notorycznie prawie każde zdanie kończysz wielokropkiem przed ostatnim, lub przedostatnim słowem. Czy ten wielokropek coś oznacza?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wp44: Zauważyłem, że notorycznie... (...)
    To taki... nałóg :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.