Nowe wymogi dla zarządców, pośredników i rzeczoznawców majątkowych

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
"Zarządca lub pośrednik nie przedłożył polisy OC w terminie 7 dni od wezwania? – za swoją opieszałość może stracić kontrakt w trybie natychmiastowym, a co jeżeli w ogóle jej nie posiada?"<br /><br />Bądź pierwszym który skomentuje.

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Dużą wagę ustawodawca przywiązuje do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, jednak rzadkie są przypadku kierowania roszczeń do ubezpieczyciela przez wspólnoty, wydawać by się mogło, że właściciele nie do końca zdają sobie sprawę z takiej możliwości.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    tajfuntajfun Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przede wszystkim właścicieli w ogóle nie interesuje jaki zakres powinna posiadać taka polisa,
    Spróchniałe drzewo przywaliło samochód na NW wspólnoty. Kto zapłacił odszkodowanie? Oczywiście wspólnota.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] tajfun:[/cite] Spróchniałe drzewo przywaliło samochód na NW wspólnoty. Kto zapłacił odszkodowanie? Oczywiście wspólnota.
    inaczej być nie mogło , odpowiada właściciel terenu
    jeżeli uważasz, że to administrator powinien zapłacić, to niech wspólnota pozwie Admina i udowodni, że to jego wina
  • Opcje
    AmtrakAmtrak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wina zarządcy będzie ewidentna, gdy otrzymywał zgłoszenia o spróchniałym drzewie i nic z tym nie robił,
    dla celów dowodowych takie zgłoszenia najlepiej jak są na piśmie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Amtrak:[/cite]Wina zarządcy będzie ewidentna, gdy otrzymywał zgłoszenia o spróchniałym drzewie i nic z tym nie robił,
    dla celów dowodowych takie zgłoszenia najlepiej jak są na piśmie.
    a jak był w tracie procedur , uzyskania zezwolenia na wycięcie ( nie wiemy kiedy to zdarzenie było)
    Spróchniałe drzewo przywaliło samochód na NW wspólnoty. Kto zapłacił odszkodowanie? Oczywiście wspólnota.
    
  • Opcje
    kotek1kotek1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nowe wymogi dla zarządców, to tylko ubezpieczenie czy coś jeszcze, nasz zarządca jest bez licencji czego możemy od niego po zmianach oczekiwać.

    Nowy doklejony: 02.08.17 18:53
    Jeszcze jedno czego mogę się spodziewać przy sprzedaży mego mieszkania
  • Opcje
    kasanderkasander Użytkownik
    edytowano sierpnia 2017
    czego możemy od niego po zmianach oczekiwać.
    czego mogę się spodziewać przy sprzedaży mego mieszkania
    Niczego, bo to nie ma żadnego związku.
    Otrzymałeś odpowiedź na te problemy jakiś czas temu - nic się nie zmienia.
    kotek1 14-07-2017
    Słyszałem o zmianach w ust
    Otrzymałeś wtedy moją odpowiedź :
    kasander 15-07-2017: Przede wszystkim UoGN nie dotyczy wspólnot.
    Art. 1. 1. Ustawa określa zasady:
    1) gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Skarbu Państwa oraz własność jednostek samorządu terytorialnego;
    8) działalności zawodowej, której przedmiotem jest gospodarowanie nieruchomościami.

    Tu należy przypomnieć też bardzo ważną uchwałę SN:
    "...Jeśli więc właściciel nieruchomości innej niż wchodząca do zasobów nie zarządza bezpośrednio swą nieruchomością, nie musi zawierać umowy o zarządzanie nieruchomością, lecz może w każdy aprobowany przez siebie i dopuszczalny prawem sposób uregulować kwestię gospodarowania swą nieruchomością..."- Uchwała SN z dnia 17 lipca 2007 r., III CZP 69/07

    Reasumując - wspólnota mieszkaniowa jako podmiot prywatny, może zatrudnić sobie administratora, dyrektora, prezesa, konserwatora czy też przekazać zarząd w dowolny, aprobowany przez prawo sposób, np. przez zawarcie umowy zlecenia, czy też udzielenie pełnomocnictwa do dokonywania określonych czynności.
    https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/7773/nowelizacja-ustawy-o-gospodarce-nieruchomosciami/
  • Opcje
    kotek1kotek1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienie lecz mam jeszcze jedno pytanie we wspólnocie są mieszkania gminy czy ZGM nadal będzie nimi zarządzał czy kolejna nowa spółka gminy ze 100% udziałem. Pozdrawiam.
  • Opcje
    kasanderkasander Użytkownik
    edytowano sierpnia 2017
    są mieszkania gminy czy ZGM nadal będzie nimi zarządzał czy kolejna nowa spółka
    Wspólnoty nie interesuje (nie powinno) kto zarządza mieszkaniami właściciela czyli gminy.
    Natomiast to, kto zarządza NW wspólnoty to wola właścicieli lokali wyrażona odpowiednią uchwałą, bo o tym decydują właściciele.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.