Hodowla gołębi - gołąb już sobie nie polata

Gość Zarzadca.plGość Zarzadca.pl Użytkownik
edytowano sierpnia 2017 w Zarządzanie Nieruchomościami
od kwietnia br obowiązuje rozporządzenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (poz. 722).<br /> <br />Bez rejestracji ani rusz<br />Zgodnie z jego treścią hodowcy ptactwa są obowiązani je zarejestrować u Powiatowego Lekarza Weterynarii. Oczywiście dotyczy to też gołębi – za niedostosowanie się do tego wymogu grożą dotkliwe kary pieniężne od 0,5 do dwukrotności kwoty przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej za rok poprzedzający, ogłoszonej przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Komentarze

  • Opcje
    kasanderkasander Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli nie ma to jak wolność.
    Wolny jak ptak - dziki gołąb, lata sobie gdzie chce i kiedy chce.
    :confused:
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    kasander: dziki gołąb, lata sobie gdzie chce i kiedy chce.
    Chyba właśnie o to chodzi w tych przepisach, żeby ograniczyć kontakt tych hodowlanych z dzikimi, a ściślej, z ich zarazkami. No, ale weterynarzem, to ja nie jestem, więc nie wiem, czy to dobry kierunek.

    Może właśnie trzeba umożliwiać kontakty? Przecież wśród ludzi są takie zachowania - organizuje się na przykład ospa party. To czemu nie avian influenza party dla gołębi?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.