Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, KubaP, blazejh, wp44, Michał, kamil_w, koziorozka, Prezesod13lat, azygnerski, Agnieszka1980, wspolnota2, norbert, lolekanabolek, waleczny, man, drops, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1. Pierwszy komentarz do artykułu: Umowa o zarządzanie nieruchomością
    Pierwszy komentarz do artykułu: Umowa o zarządzanie nieruchomością
    Umowa o zarządzanie nieruchomością powinna być zawarta na piśmie – jednak są wyjątki.

    Wymóg zachowania takiej formy wynika bezpośrednio z brzmienia art. 185 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami – należy jednak mieć na uwadze, że nie dotyczy on wszystkich zarządzających nieruchomościami.

    więcej: http://www.zarzadca.pl/nieruchomosci/zarzadzanie-nieruchomosciami/3050-nieruchomosci-zarzadzanie-umowa-o-zarzadzanie-nieruchomoscia
    •  
      CommentAuthorkotek1
    • CommentTime20-08-2017
     
    Jestem jednym z właścicieli, którzy obserwują co dzieje się na rynku wspólnot i zarządców na ten moment uczę się wspólnot.
    Myślę że to oczywiste, umowa o zarządzanie musi być na piśmie bo skąd wiadomo jakie obowiązki ma zarządca wobec właścicieli według mnie umowa ustna to umowa "tajna" w której nikt nic nie wie. Jednak zawód zarządca był miał licencje potem go nie było i od września się go przywraca pytanie z licencją czy bez, wielu zarządców posługuje się pieczątką zarządcy przez cały ten okres do dziś. Pisząc już o przy wróceniu zawodu otrzymałem odpowiedź, że nie dotyczy to wspólnot a kogo i że wspólnoty nie dotyczy ustawa o gospodarce nieruchomościami jeśli idzie o umowy to wskazuje się właśnie na ową ustawę, przecież są wspólnoty w których swój udział ma PKP bądź inne podmioty z udziałem skarbu państwa. Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorblazejh
    • CommentTime21-08-2017 zmieniony
     
    Nie ma kwestii z licencją czy bez. Nadal nie ma licencji. Pieczątki zostały dla ozdoby.

    Wspólnota nie jest adresatem ani jednego przepisu ustawy o gospodarce nieruchomościami. Nie stosuje tych przepisów i nigdy nie stosowała. Warto je tylko znać i wiedzieć kto te przepisy ma stosować.
  2. Adresatem są zarządcy - m.in. ci, którzy zarządzają wspólnotami mieszkaniowymi, dlatego pośrednio ustawa dotyczy wspólnot mieszkaniowych.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego