Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, gab, koziorozka, blazejh, azygnerski, wp44, Phantos, t66, Haneczka, Emilia, maggi, ninor, Do-da, abadaba7, tajfun, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime2-03-2018
   
  drops:Mam pytanie co do projektu uchwały złożonego przez pojedynczego właściciela lokalu. Do tej pory składałam własne projekty, które były przedstawiane na zebraniu i nad którymi głosowano. Ale dzisiaj usłyszałam, że w statucie wspólnoty wymaga się, aby taki projekt został zaakceptowany przez co najmniej 10 % właścicieli lokali, czy to jest zgodne z prawem?

  drops:Podałeś art. o zwoływaniu zebrań, mnie chodzi o złożenie projektu uchwały.
  a punkt "B" przeczytałeś ? wyszli z założenia, że jak do zwołania zebrania na wniosek właściciela lokalu potrzeba 10% poparcia, to do rozpatrywania uchwał zgłoszonych przez właścicieli lokali też potrzeba 10% i takie prawo u was obowiązuje, ale tylko u was.

  Pisząc Wasz regulamin, właściciele lokali zapisali i uchwalili, że uchwały właścicieli lokali muszą mieć poparcie 10 % , aby je rozpatrywano, więc trzymaj się tego wewnętrznego prawa.


  drops:Przepraszam, za może głupotę pytania. Ale to bardzo ważne. Chcemy odwołać stary zarząd. Jedna z osób broni się nogami i rękami. Chcę zaproponować własne uchwały, czy mam do tego prawo ? Czy muszę mieć akceptację tych projektów przez innych właścicieli ?
  jak u was taka zasada panuje, że uchwały właścicielskie musza mieć poparcie 10 % właścicieli lokali liczonych udziałami, to zbierz takie głosy/podpisy/ i po sprawie . UoWL ; UoGN ;
 1. Odwoływanie członków zarządu, to trudna sprawa. Po co ci awantury?
  Zbierzcie podpisy pod projektem uchwały chodząc po mieszkaniach i po krzyku.
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime4-03-2018
   
  Nawiązałam do pytania koziorozki w temacie" głosowanie nad uchwałami". Obecny zarząd działa ok. 17 lat. Pełni też funkcję zarządcy. Jakoś to wszystko działało, choć uwag i zarzutów do ich pracy jest coraz więcej. Jakiś miesiąc temu na bramach powieszono pismo o możliwości składania kandydatur na członków zarządu, w związku z rezygnacją zarządu wspólnoty. Napisałam pismo do zarządu, że tą informację traktuję jako oświadczenia woli obecnego zarządu. Koleżanka prawniczka powiedziała, że jest to raczej zawiadomienie o złożonych oświadczeniach woli dot. rezygnacji. Doszły mnie słuchy, że jeden z członków zarządu, chce wycofać się z rezygnacji. Bo o tym, że chce odejść powiedział gdy była po długotrwałym zwolnieniu, a teraz jest w lepszej formie. Osoba ta corocznie przebywa na zwolnieniach lekarskich które trwają po kilka miesięcy, ma oczywiste problemy z samą sobą. Jej nieobecność paraliżuje pracę zarządu. teraz podobno prowadzi własną kampanię, aby wybrać osoby, które będą jej słuchać. A my chcemy pozbyć się tego zarządu i wybrać osoby z inicjatywą, energią i chęcią zmian. Są takie, ale boimy się czy uda nam się to odwołanie - tej osoby, bo drugi członek zarządu podtrzymuje rezygnację. Może coś poradzicie?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime4-03-2018 zmieniony
   
  Doszły mnie słuchy, że jeden z członków zarządu, chce wycofać się z rezygnacji. Bo o tym, że chce odejść powiedział gdy była po długotrwałym zwolnieniu, a teraz jest w lepszej formie
  Koleżanka prawniczka powiedziała, że jest to raczej zawiadomienie o złożonych oświadczeniach woli dot. rezygnacji.
  a mnie doszły słuchy, że właściciele lokali mogą wymienić cały skład zarządu . Oni nie muszą wyrażać żadnej zgody. Ta prawniczka tobie tego nie powiedziała ?.

  Art. 20. 2. Zarząd lub poszczególni jego członkowie mogą być w każdej chwili na mocy uchwały właścicieli lokali zawieszeni w czynnościach lub odwołani. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime4-03-2018
   
  Owszem, możemy odwołać, ale sprawa byłaby prosta gdyby stary zarząd sam zrezygnował. Wtedy uchwałą ich odwołujemy uwzględniając rezygnację i powołujemy nowy zarząd.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime4-03-2018
   
  drops:Owszem, możemy odwołać, ale sprawa byłaby prosta gdyby stary zarząd sam zrezygnował. Wtedy uchwałą ich odwołujemy uwzględniając rezygnację i powołujemy nowy zarząd.
  Kolego , życie się bierze jakie jest, a nie tworzy wirtualny świat na własny użytek.
  Bez zgody i bez uzasadnienia można zmienić każdego członka Zarządu UoWL ; UoGN ;
 2. drops - co ciebie obchodzą "słuchy"?
  Chcecie odwołać zarząd? Bierzcie się do roboty. Nikt za was tego nie zrobi.
  Napiszcie projekt uchwały, przeleć się po mieszkaniach, zbierz podpisy właścicieli i zobaczysz na czym stoisz.
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego