Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, Zarządca, Egzo, koziorozka, wp44, Haneczka, wixtra, Lysy, ANNAMARIA, trader, tajfun

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1. Czy potrzebna jest zgoda wszystkich właścicieli lokali na sprzedaż wspólnej nieruchomości -części korytarza ?
  2. Nie można sprzedać części korytarza, jeżeli nie wchodzi w skład samodzielnego lokalu. Prawo nie przewiduje bowiem możliwości sprzedaży samych udziałów. Należałoby zatem ten korytarz albo przyłączyć do jakiegoś lokalu lub przebudować w taki sposób, aby spełniał przesłanki samodzielności.

    W ustawie o własności lokali w art. 22 zawierającym katalog czynności przekraczających zarząd zwykły w ust. 3 mowa o udzieleniu zgody na nadbudowę lub przebudowę nieruchomości wspólnej, na ustanowienie odrębnej własności lokalu powstałego w następstwie nadbudowy lub przebudowy i rozporządzenie tym lokalem oraz na zmianę wysokości udziałów w następstwie powstania odrębnej własności lokalu nadbudowanego lub przebudowanego. Sprzedaż to właśnie najdalej idąca czynność rozporządzająca, wystarczy uchwała wspólnoty mieszkaniowej.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
  3. W uzupełnieniu - w przypadku tzw. małej wspólnoty konieczna jest oczywiście zgoda wszystkich właścicieli.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego