Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, KubaP, koziorozka, azygnerski, blazejh, wp44, nathan0930

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorakrima
  • CommentTime15-12-2013
   
  Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
 1. Który z tych programów będzie dobry do zarządzania 15 mieszkaniami ale w różnych lokalizacjach ?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime7-02-2014 zmieniony
   
  liosa12:Który z tych programów będzie dobry do zarządzania 15 mieszkaniami ale w różnych lokalizacjach ?
  zapewniam ciebie że welesa 2FK http://web.e-adm.pl/home/weles2fk UoWL ; UoGN ;
 2. dziękuje … sprawdze :-)

  Nowy doklejony: 09.02.14 15:43
  a coś co działa na MAC'u?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-02-2014
   
 3. zdam relacje jak cos znajdę :-)
 4. witam, czy ktoś używa programu wirtualneosiedle.pl ??
  •  
   CommentAuthorsmartFM
  • CommentTime28-01-2015
   
  Ja zarekomenduję SmartFM, aplikację, jakiej nie było dotąd na rynku. Niezwykle intuicyjna i w pełni mobilna, bo dostępna nie tylko na komputer, ale również na smartphona i tablet, umożliwia zarządcy szybki kontakt z mieszkańcami i podwykonawcami, w każdym miejscu i czasie. Lokatorzy mogą za pośrednictwem systemu zgłosić awarię oraz monitorować postępy w jej usuwaniu, dowiedzieć się np. na temat wymiany liczników, czy wszelkich innych ważnych kwestii dziejących się we wspólnocie. Zarządca ma zaś możliwość przypisywania zadań poszczególnym podwykonawcom i rozliczania ich realizacji, organizowania głosowań, przetargów i korzystania z jeszcze wielu innych unikalnych funkcjonalności, które oferuje aplikacja. System SmartFM tworzy nową jakość nie tylko dla zarządzających, ale także dla mieszkańców, dając im do dyspozycji innowacyjne rozwiązania w zakresie zarządzania własnym mieszkaniem. Polecam wypróbowanie aplikacji SmartFM za darmo: http://smartfm.pl/
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime4-05-2015 zmieniony
   
  Gdzie są przechowywane dane osobowe właścicieli lokali z programów wspomagających zarządzanie nieruchomościami posiadające dostęp do e-kartoteki?

  W tzw. "chmurze" czy na serwerach w Tajlandii, Wyspach Owczych , Francji , itd.
  Czy zwolennicy tych gadżetów mają taką wiedzę? UoWL ; UoGN ;
 5. Jaki jest najskuteczniejszy (ze wszystkimi modułami) program do prowadzenia wspólnot mieszkaniowych ?
  i ile kosztują takie programy ?
  •  
   CommentAuthorblazejh
  • CommentTime20-05-2015
   
  kasias32:witam, czy ktoś używa programu wirtualneosiedle.pl ??


  Ja używam Wirtualnego Osiedla. Czy jest najskuteczniejszy trudno powiedzieć. Abonament na pakiet do 100 lokali kosztuje 34,99 zł/m-c. Modułów jest więcej niż mi potrzeba.
  Testowałem też Smart FM.
 6. Chciałam odradzić program Mieszczanin. Całkowita porażka. Szukałam długo, wahałam się między probitem, w końcu zdecydowałam na mieszczanina, na tzw. SŁON. Program może i przyjazny, jak się go dokładnie pozna, jednak siedziba firmy jest tylko w Katowicach, brak oddziałów np. w zachodniej Polsce, co powoduje bardzo długie wdrażanie. Oczywiście "Panie" na infolinii próbują pomóc, jednak za każdym razem gdy się dzwoni, połączenie odbywa się z przypadkowo wolną osobą, której za każdym razem należy tłumaczyć problem od początku. A za każdą minutkę płacimy.... Często Panie poprawiają jedna drugą, to co jedna naniosła w poniedziałek, druga we wtorek usuwa twierdzą że to nieistotne....I znów przychodzi FV za konsultacje.
  Program nie jest pełny bez nakładki KASA bądź BANK, czyli nie dajcie się nabrać, że same SLONie czyli System Łatwej Obsługi Nieruchomościami wystarczy.
  Nie polecam więc, bo wydałam 5000 zł i nie jestem w stanie w pełni wykorzystać tego programu bez dodatkowych modułów. Brak oddziałów powoduje również, że rzadko są organizowane seminaria bądź szkolenia. Ogólnie Porażka
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime8-09-2015 zmieniony
   
  Mieszczanin.? dla mnie porażka ... UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthoramit
  • CommentTime11-01-2016
   
  Witam,
  Poszukuję oprogramowania do zwykłej firmy produkcyjnej oprogramowania gdzie będzie można wpisać do ewidencji nieruchomości kolka różnych obiektów - różne przeznaczenia użytkowania, w każdym z obiektów znajdują się różne pomieszczenia, również z różnym przeznaczeniem no i do tej ewidencji potrzebuję wpisać co mniej więcej w pomieszczeniu się znajduje. Niestety większość programów jakie znalazłam są kierowane do wspólnot mieszkaniowych.
  Proszę o jakąś podpowiedź.
  Pozdrawiam.
  •  
   CommentAuthorREMA SC
  • CommentTime16-02-2016
   
  VITRIcon oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami oraz jego modułowa konstrukcja zapewniają szybki, a zarazem szeroki dostęp do danych Facility Management. System umożliwia szczegółowe zbieranie informacji za pomocą różnorodnych interfejsów, tworzących bazę danych stałych oraz obrazujących zużycie mediów. Praca z platformą CAFM firmy EBCsoft pozwala na efektywne planowanie i monitorowanie przebiegu realizacji wielu procesów podczas całego cyklu życia nieruchomości.

  http://rema-sc.pl/vitricon-oprogramowanie-do-zarzadzania-nieruchomosciami/
 7. Ja polecam program do zarządzania nieruchomością Pro Virtus.
  Jest prosty w obsłudze, zawiera niezbędne do pracy moduły, posiada też e-kartotekę.
  http://dlanieruchomosci.pl/
 8. Z naszej strony i doświadczenia w pracy na programach, najbardziej podpasował nam program ProVirtus Księgowość SM. Nie ma opłat abonamentowych i jest bezpłatna pomoc telefoniczna. Aktualizację są za darmo. Program posiada wszystkie funkcje do codziennej pracy związanej z zarządzaniem nieruchomościami. My zakupiliśmy ten program poprzez https://www.maestro.com.pl/oprogramowanie-dla-wspolnot-mieszkaniowych
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime15-10-2018
   
  Weles3 w tym programie, sam sobie tworzysz strukturę lokalową

  https://sites.google.com/a/e-adm.pl/phu-weles/home/weles3 UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorDorotaO
  • CommentTime5 dni temu zmieniony
   
  Witam Państwa,
  Odnalazłam tą dyskusję i chciałam podzielić się swoim doświadczeniem. Wyżej wymienione programy takie jak w weles, provirus czy wirtualne osiedle zapewne sprawdzą się u Zarządców mniejszej liczby wspólnot mieszkaniowych. Przy liczbie zarządzanych nieruchomości przekraczającej 20 konieczne są programy posiadające ułatwienia obsługi wielu wspólnot i wykonujące działania na wielu nieruchomościach jednym kliknięciem. Miałam okazję zweryfikować działanie Mieszczanina (program Słonie) i Sacer (program Dom 5) i zgodzę się z powyższym przedmówcą, że system Dom 5 posiada znaczną przewagę zakresie funkcjonalności oraz bieżącej obsłudze przez konsultantów.
  Opis systemu jest na ich stronie https://www.sacer.pl
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime5 dni temu zmieniony
   
  Miałam okazję zweryfikować działanie Mieszczanina (program Słonie) i Sacer (program Dom 5) i zgodzę się z powyższym przedmówcą,
  każda liszka swój ogonek chwali , mnóstwo bajerów, a wykorzystywanych jest 20 - 30 procent .
  Program obsługuje i SM i Wspólnoty działające na skrajnie odrębnym prawie. i ta wszędobylska metoda głosowania nad uchwałami bez możliwości blokowania opcji "wstrzymuje się"

  Na programy trzeba patrzeć oczami właściciela lokalu, a nie Zarządcy czy administratora .
  Kolejną rzeczą to program jest napisany pod księgowość, a nie pod administrowanie czyli do administrowania jest doczytana cześć księgowa . UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorblazejh
  • CommentTime4 dni temu zmieniony
   
  Wirtualne Osiedle na pewno słabo sprawdzi się u dużych zarządców bo nie ma kilku podstawowych funkcji zautomatyzowanych. Ale pojedynczym zarządom pod jedna wspólnotę też bym nie polecił. Sporo ręcznej roboty, bardzo słabe wydruki. Moduł do wody, powiedzmy kontrowersyjny, bo nie powiem, że nieprzydatny. Chociaż z punktu widzenia właściciela lokalu jest to program prawie idealny!!!

  Welles i Provirtus jak najbardziej dla dużych. To inna półka. ProVirtus np. to właściwe moduł FK dostosowany do potrzeb wspólnot i spora spółdzielnia też pociągnie na nim. Z budowy tego programu wynika że punktem wyjścia były Spółdzielnie, wspólnoty równolegle. Pomyślany jest na sporą ilość zasobów.

  Mieszczanin ma dwie cechy często dyskwalifikujące: jest najdroższy i wdraża się go ruski miesiąc przez telefon.
  •  
   CommentAuthorDorotaO
  • CommentTime4 dni temu
   
  Na programy trzeba patrzeć oczami właściciela lokalu, a nie Zarządcy czy administratora .

  Chociaż z punktu widzenia właściciela lokalu jest to program prawie idealny!!!

  Tutaj wkraczamy już w filozofie prowadzenia biznesu przez administratorów/zarządców. Przy małej liczbie WM można spełniać "zachcianki" właścicieli i stosować dla każdej WM inne ustawienia systemu (układ planu kont dla sprawozdań, korespondencję, itp.). Gdy jednak dochodzimy do liczby 150 WM to brak funkcjonalności automatycznej obsługi wielu WM powoduje niebagatelny wzrost kosztów obsługi. Przy obecnie stosowanym systemie księgowa obsłuży 40-50 WM, a gdybym patrzyła oczami właściciela to limit wynosiłby 10-12. Tylko czy właściciel za to zapłaci? W niektórych miejscach stawka 30 gr/m2 jest normą :).
  Inną kwestią jest to co pokazujemy właścicielowi, czyli jaki standard wydruków sobie utworzymy w systemie, jak ustawimy kartotekę właściciela. Te prostsze systemy mają najczęściej jeden "słuszny wzór" wydruku. To zaawansowane pozwalają na konfigurację, zmiany szaty graficznej - to oceniają właściciele i uważam jakość wydruków ma znaczenie. Więc nie zgodzę się, że wykorzystywanych jest 20-30 procent - to jest pójście na łatwiznę i wówczas opinia jest taka, że wydałem dużo na program, a wykorzystuję tylko część.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime4 dni temu zmieniony
   
  Tutaj wkraczamy już w filozofie prowadzenia biznesu przez administratorów/zarządców.
  tak to jest filozofia, bo każdy administrator / zarządca czy Zarząd WM ma inne struktury i podział obowiązków ...ect.

  Przy obecnie stosowanym systemie księgowa obsłuży 40-50 WM, a gdybym patrzyła oczami właściciela to limit wynosiłby 10-12. Tylko czy właściciel za to zapłaci?
  no to mamy ... nie ważny jest właściciel lokalu; ważna jest kasa ,
  właściciela lokalu nie powinno obchodzić, co to kosztuje Administratora / Zarządcę ...to jest jego narzędzie pracy i albo on oferuje je i nie żąda dodatkowej zapłaty albo nie stratuje ze swoja ofertą.

  W niektórych miejscach stawka 30 gr/m2 jest normą :).
  co to jest za norma . Normą są stawki za m-c usługi , bo patrzy się jakie są oczekiwania właścicieli lokali i ile jest roboty przy danej wspólnocie .
  Stawka nie służy do porównywania w debatach towarzyskich lecz ma być zapłatą za pracę administratora/ zarządcy, za jego skuteczność w działaniu .

  Te prostsze systemy mają najczęściej jeden "słuszny wzór" wydruku.
  To zaawansowane pozwalają na konfigurację, zmiany szaty graficznej - to oceniają właściciele i uważam jakość wydruków ma znaczenie.
  Więc nie zgodzę się, że wykorzystywanych jest 20-30 procent - to jest pójście na łatwiznę i wówczas opinia jest taka, że wydałem dużo na program, a wykorzystuję tylko część.
  nie zgadzam się z tą tezą ... wydruki dla właściciela są nie potrzebne przy dostępie online , szkoda lasów i papieru, a jak już są to muszą być zrozumiałe dla jak największej rzeszy właścicieli tworzących dana wspólnotę.

  Poza tym program musi być dostosowany do Wspólnoty, bo dwóch takich samych wspólnot nie ma, jak nie ma dwóch identycznych regulaminów rozliczeń , uchwał rozliczających wynika finansowy . Nie wszystko da się zrobić z programu wspomagającego zarządzanie nieruchomością.

  Większość programów oferuje wzory jak stanowi ustawa o rachunkowości , bez możliwości zmiany np: na taki http://www.zarzadca.eu/wiki/wzor_-_sprawozdanie_finansowe SPRAWOZDANIE FINANSOWE WM “Nasza kamienica”

  W oferowanych programach liczy się wskaźnik ułomności . UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego