Dofinansowanie Unjne dla wspólnot mieszkaniowych

maniek13maniek13 Użytkownik
Dzień dobry, naczytałem się o dofinansowaniu Unijnym dla Wspolnot Mieszkaniowych, ale brak jest porad odnośnie składania wniosków o dofinansowanie, gdzie można zdobyć wniosek o dofinansowanie, zkresu prac związanych z remontem w cześciach wspólnych. Prosiłbym o rozwinięcie powyzszego zagadnienia, czy za remonty już wykonane w budynku mieszkalnym (50 lokali mieszkalnych) np. ocieplenie bloku mozna ubiegać się o dofinansowanie.
«1

Komentarze

  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W tym temacie niewiele sie rusza, jeśli nie stoi w miejscu - czekamy na przyjęcie LPR (Lokalny Programie Rewitalizacji) przez dane miasta . Różne województwa są na rożnym etapie i różnie mają uregulowane dotacje dla wspólnot w Regionalnym Programie Operacyjnym (RPO).

    Jakie województwo Pana interesuje?



    Informacja poniżej ministerstwa rozwoju regionalnego dotyczy Warszawy:

    W ramach Działania 5.2. Rewitalizacja miast w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego przewiduje się możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe przez wspólnoty mieszkaniowe na przedsięwzięcia takie jak:

    1.renowacja wspólnych części wielorodzinnych budynków mieszkalnych (odnowa głównych strukturalnych części budynku np. dach, fasada (usunięcie elementów wykonanych z użyciem azbestu), okna, i drzwi fasady, klatki schodowe, korytarze wewnętrzne i zewnętrzne, wejście i jego struktury zewnętrzne, windy, instalacje techniczne budynku


    2.adaptacja budynków na cele mieszkaniowe stanowiących własność publiczną lub własność podmiotów non-profit z przeznaczeniem dla osób o niskich dochodach lub osób o szczególnych potrzebach.
    Jednak, aby wspólnota mieszkaniowa mogła wystąpić z własnym projektem, budynek (budynki), który do niej należy, musi znajdować się na „obszarze problemowym” zawartym w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Program ten przyjmowany jest przez władze lokalne - Urząd Gminy, Miasta, bądź Dzielnicy (w Warszawie). W pierwszej kolejności należy zatem udać się do właściwego Urzędu.

    Dalsze kroki należy skierować do Instytucji Wdrażającej RPO WM, którą jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU). Będzie ona ogłaszała konkursy (w ramach poszczególnych Działań). Informacje o nich będą dostępne na stronie internetowej www.mazowia.eu.

    Wspólnota mieszkaniowa, która chce wziąć udział w konkursie, będzie musiała złożyć swój projekt inwestycyjny, przygotowany w specjalnym generatorze wniosków (dostępnym na stronie internetowej MJWPU). W następnej kolejności wniosek będzie podlegał ocenie formalnej (sprawdzenie czy są wszystkie dokumenty, podpisy, pieczątki itd.) oraz merytorycznej. Po pozytywnym przejściu takiej procedury możliwe będzie podpisanie umowy pomiędzy wspólnotą a MJWPU. W wyniku podpisania umowy możliwe będzie uzyskanie do 85 proc. wartości projektu, przy czym forma przekazania pieniędzy będzie zależała od MJWPU i może mieć formę zaliczki (czyli pieniądze są przekazane przed rozpoczęciem inwestycji) lub refundacji (pieniądze są przekazane na podstawie faktur z realizowanego przedsięwzięcia).

    Dokumenty oraz bardziej szczegółowe informacje można uzyskać w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie przy ulicy Jagiellońskiej 74, pod telefonem 0 801 101 101 bądź 022 29 52 000 lub drogą mailową: punkt_kontaktowy@mazowia.eu.

    Ponadto, w każdej gminie/dzielnicy ustanowiona jest funkcja Koordynatora ds. rewitalizacji, u którego można uzyskać bardziej szczegółowe informacje o wymogach i zasadach udzielania pomocy finansowej.
  • Opcje
    maniek13maniek13 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jestem w zrządzie Wspólnoty Mieszkaniowj w woj. podkarpackim z zaciągniętego kredtu wykonalismy ocieplnie jednej ściany bloku (3 ściany wykonane były we wcześniejszym terminie),wymieniliśmy stolarke okienną i drziową w cęściach wspólnych, wymiana pokrycia dachowego. Czeka nas jeszcze, malowanie klatek schodowych , wymiana instalcji wodnej oraz instalacji co, zainstalowaliśmy pomierniki zużcia ciepła.Ponosimy dość znczące koszty gdyż jest to blok z roku 1977-1978r., dlatego jesteśmy zaiteresowani wspomnianym dofinansowaniem.
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Projekt winien być ujęty w Lokalnym Programie Rewitalizacji Pana miasta - więc pierwsze kroki lub telefon do Urzędu Miasta
    a potem określenie Działania w ramach RPO.

    Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego
    Oś priotytetowa VII: Spójność wewnątrzregionalna

    Działanie 7.1: Rewitalizacja miast
    Planowana data naboru - sierpień 2009 r.
    planowana data zakończenia naboru - IV kwartał 2009 r.

    Działanie 7.2: Rewitalizacja obszarów zdegradowanych
    Planowana data naboru - sierpień 2009 r
    planowana data zakończenia naboru -IV kwartał 2009 r.

    Działanie 7.3: Aktywizacja obszarów zmarginalizowanych gospodarczo
    Planowana data naboru - sierpień 2009 r.
    planowana data zakończenia naboru -IV kwartał 2009 r


    Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rzeszowie
    ul. Hanasiewicza 17
    35-032 Rzeszów
    Konsultanci: Paweł Rak
    godziny pracy: pon.-pt. 7.30-15.30
    tel.: 017 747 64 15
  • Opcje
    jadharwajadharwa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam .A Dolnosląskie?Jestem zainteresowana gdyz moja wspólnota tez poniosła duze koszta w docieplanie.
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE:
    Uwaga: Wszystkie projekty planowane do realizacji muszą być ujęte w ramach Lokalnych Programów Rewitalizacji + tryb konkursowy!!!


    Priorytet 9 Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska („Miasta”)

    Nr działania Nazwa działania:
    9.1 Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców
    9.2 Wsparcie dla przedsięwzięć w zakresie mieszkalnictwa w miastach poniżej 10 tysięcy mieszkańców

    Opis priorytetu:
    Głównym celem priorytetu jest przeciwdziałanie marginalizacji obszarów miast województwa dolnośląskiego, na których nasilają się negatywne zjawiska społeczne i ekonomiczne oraz ulega degradacji stan fizyczny przestrzeni.
    Działania podjęte w ramach priorytetu prowadzić będą do odnowy zdegradowanych obszarów miejskich oraz wzmocnienia struktur społeczno-ekonomicznych. Wsparcie udzielone zostanie na zintegrowane rozwiązania traktujące kompleksowo problemy gospodarcze, społeczne i środowiskowe, tj. Lokalne Programy Rewitalizacji
    Zakres wsparcia został zróżnicowany ze względu na wielkość miast. Wynika to z konieczności koncentracji środków na wybranych obszarach problemowych. W przypadku miast powyżej 10 000 mieszkańców wsparte zostaną szeroko rozumiane procesy rewitalizacyjne i sanacyjne najbardziej zdegradowanych części tych miast.
    W przypadku pozostałych miast wsparcie to zostało ograniczone wyłącznie do inwestycji z zakresu mieszkalnictwa.
    Zarówno w Działaniu 9.1 jak i w Działaniu 9.2 w zakresie mieszkalnictwa preferowane będą projekty dotyczące zapewnienia odpowiednich warunków mieszkaniowych dla:
    -gospodarstw domowych o niskich dochodach,
    -osób niepełnosprawnych,
    -imigrantów, mniejszości narodowych i mniejszości etnicznych lub uchodźców
    Mając na względzie efekty, jakie daje wymiana doświadczeń oraz korzystanie z dobrych praktyk, w ramach priorytetu przewidziano również dofinansowanie (w wysokości do 0,5% alokacji przewidzianej w priorytecie) na przedsięwzięcia z zakresu współpracy międzynarodowej i międzyregionalnej.


    Działanie 9.1 Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców

    Cel :
    Celem działania jest odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach województwa dolnośląskiego liczących powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
    Uzasadnienie:
    Na terenie województwa występują negatywne tendencje ograniczające rozwój gospodarczy miast.
    W szczególności jest to degradacja fizycznego środowiska miast, przejawiająca się w postępującej destrukcji tkanki urbanistyczno-architektonicznej. Niszczeniu ulega przede wszystkim nieremontowana od lat zabudowa (często zabytkowa), a także towarzysząca jej infrastruktura. Ponadto w niektórych miastach istotny problem stanowią niezagospodarowane tereny poprzemysłowe i powojskowe. Negatywną tendencją jest także degradacja społeczna przejawiająca się kumulacją negatywnych zjawisk ekonomiczno-społecznych (np. wysokie bezrobocie, niski poziom aktywności gospodarczej, wyższe niż w innych rejonach natężenie występowania zjawisk patologicznych, wysoki stopień przestępczości).
    W ramach niniejszego działania przewidywane jest dofinansowanie przedsięwzięć zmierzających do odnowy zdegradowanych obszarów w 37 największych miastach regionu . Wsparcie będzie udzielane zintegrowanym interwencjom na obszarach zdegradowanych w ramach Lokalnych Programów Rewitalizacji. Podejmowane interwencje powinny przyczyniać się do ożywienia gospodarczego tych obszarów.
    Aby zapewnić trwałą poprawę obszarów zdegradowanych, obszary wsparcia będą wyznaczone w taki sposób, by zachowana została intensywność udzielonej pomocy w wysokości 1100 zł na jednego mieszkańca.
    Ponadto dla powodzenia procesów rewitalizacyjnych konieczne jest uzupełnienie przedsięwzięć infrastrukturalnych, realizowanych przy wsparciu środków priorytetu „Miasta”, odpowiednimi przedsięwzięciami społecznymi. IZ RPO będzie weryfikować wywiązywanie się z tego obowiązku.
    Wsparciem objęte zostaną również przedsięwzięcia, których celem będzie nawiązywanie i pogłębianie współpracy międzynarodowej i międzyregionalnej w celu zapewnienia wymiany dobrych praktyk i doświadczeń z zakresu rewitalizacji zdegradowanych obszarów miejskich.
    Ogólne zasady w zakresie udzielania wsparcia w ramach Działania 9.1 można znaleźć w Załączniku nr 3 do RPO. Zasady te są uszczegółowione w Załączniku nr 9 oraz w „Wytycznych dotyczących przygotowania Lokalnego Programu Rewitalizacji jako podstawy udzielania wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013” opracowanych przez IZ RPO.

    Inwestycje w dziedzinie mieszkalnictwa dotyczące:
    a) renowacji części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych, tj. odnowienie następujących głównych elementów konstrukcji budynku:
    -dachu, elewacji zewnętrznej, stolarki okiennej i drzwiowej, klatki schodowej, korytarzy wewnętrznych/ zewnętrznych, wejścia i elementów jego konstrukcji zewnętrznej, windy,
    -instalacji technicznej budynku,
    -działania w zakresie oszczędności energetycznej;

    b) przygotowania do użytkowania nowoczesnych, socjalnych budynków mieszkalnych dobrego standardu poprzez renowację i adaptację budynków istniejących stanowiących własność władz publicznych lub własność podmiotów działających w celach niezarobkowych.

    Beneficjenci:

    spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe;
    towarzystwa budownictwa społecznego;

    Alokacja finansowa na działanie ogółem 137 400 558 EUR


    Działanie 9.2. Wsparcie dla przedsięwzięć w zakresie mieszkalnictwa w miastach poniżej 10 tysięcy mieszkańców
    Cel:
    Celem działania jest poprawa warunków mieszkaniowych w miastach województwa dolnośląskiego liczących poniżej 10 tysięcy mieszkańców.
    Uzasadnienie:
    W 54 miastach regionu liczących poniżej 10 tysięcy mieszkańców zamieszkuje 283 084 osób , co stanowi prawie 10% ludności regionu. Sytuacja mieszkaniowa w tych miastach nie odbiega od sytuacji występującej w większych ośrodkach miejskich. Narastające przez lata problemy społeczne w zdegradowanych częściach tych miast dotykają przede wszystkim zamieszkujące je społeczności, dla których nierzadko brak jest alternatyw względem pomieszczeń w budynkach socjalnych, często pozbawionych podstawowych instalacji technicznych. Z tego względu w ramach działania wspierane będą przedsięwzięcia przyczyniające się do poprawy warunków mieszkaniowych osób zamieszkujących zdegradowane obszary miast, ze szczególnym uwzględnieniem osób dotkniętych lub zagrożonych ubóstwem.
    Wsparciem objęte zostaną również przedsięwzięcia, których celem będzie nawiązywanie i pogłębianie współpracy międzynarodowej i międzyregionalnej w celu zapewnienia wymiany dobrych praktyk i doświadczeń z zakresu rewitalizacji zdegradowanych obszarów miejskich.
    W Załączniku nr 9 do URPO określono zasady wyznaczania obszaru wsparcia dla przedsięwzięć z dziedziny mieszkalnictwa.
    Szczegółowe zasady w zakresie udzielania wsparcia w ramach Działania 9.2 określają „Wytyczne dotyczące przygotowania Lokalnego Programu Rewitalizacji jako podstawy udzielania wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013” opracowane przez IZ RPO.

    1. Inwestycje w dziedzinie mieszkalnictwa dotyczące:
    a) renowacji części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych, tj. odnowienie następujących głównych elementów konstrukcji budynku:
    -dachu, elewacji zewnętrznej, stolarki okiennej i drzwiowej, klatki schodowej, korytarzy wewnętrznych/ zewnętrznych, wejścia i elementów jego konstrukcji zewnętrznej, windy,
    -instalacji technicznej budynku,
    -działania w zakresie oszczędności energetycznej;
    b) przygotowania do użytkowania nowoczesnych, socjalnych budynków mieszkalnych dobrego standardu poprzez renowację i adaptację budynków istniejących stanowiących własność władz publicznych lub własność podmiotów działających w celach niezarobkowych.
    2. Przedsięwzięcia z zakresu współpracy międzynarodowej i międzyregionalnej (m.in. seminaria, konferencje) w celu zapewnienia wymiany dobrych praktyk oraz doświadczeń.

    Beneficjenci:
    -spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe;
    -towarzystwa budownictwa społecznego;
    Alokacja finansowa na działanie ogółem 15 266 713 EUR
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2007-2013

    9.1.Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców

    Tryb konkursowy

    Planowana data naboru - czerwiec 2009


    9.2.Wsparcie dla przedsięwzięć w zakresie mieszkalnictwa w miastach poniżej 10 tysiecy mieszkańców

    Tryb konkursowy

    Planowana data naboru - luty 2010
  • Opcje
    adabadab Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jadharwa Dotacje dla dolnośląskiego:

    Zarząd Województwa Dolnośląskiego, jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, zaprasza na szkolenia dla beneficjentów zainteresowanych aplikowaniem o środki w ramach planowanych naborów w trybie konkursowym do działania 9.1 „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców” RPO WD.
    Szkolenie dla beneficjentów działania 9.1 „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców” odbędą się 01.07.2009 r. oraz 02.07.2009 r. we Wrocławiu w Hotelu Orbita przy ul. Wejherowskiej 2.
    Proszę o zgłaszanie udziału w szkoleniach jednej/ dwóch osób, które będą bezpośrednio zajmować się przygotowaniem wniosku o dofinansowanie w Państwa instytucji w terminie do 26.06.2009 r. do godz. 12.30 poprzez formularz zgłoszeniowy
    http://dolnyslask.pl/default.aspx?docId=11918&newsId=1331&templId=218
  • Opcje
    KURYLOWICZ1KURYLOWICZ1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    witam. jestem prezesem spółdzielni mieszkaniowej , która znajduje się na wsi. jestem z wielkopolski. jakie mamy szanse na uzyskanie dotacji unijnych na termoizolację, odnowa chodników i zielenitzw." park joradanowski" dla dzieci? dzięki za pomoc:)
  • Opcje
    KURYLOWICZ1KURYLOWICZ1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    i zapomniałam najważniejsze... gdzie udać się po taka dotację w naszym województwie tzn. w wielkopolsce?
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KURYLOWICZ1:[/cite]gdzie udać się po taka dotację w naszym województwie tzn. w wielkopolsce?

    Beneficjenci m.in. : wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe

    Główny punkt informacyjny:
    Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
    ul. Strzelecka 49
    61- 846 Poznań
    Konsultanci: Maria Białecka, Monika Danelska, Agnieszka Kędzierska-Turczyk, Milena Podemska, Beata Szafran
    godziny pracy: pon. 8.00-16.00, wt.-pt. 7.30-15.30
    tel.: 061 858 12 27, 061 858 12 37


    W Wielkopolsce wspólnoty mieszkaniowe mogą korzystać z działań:
    4.1. Rewitalizacja obszarów miejskich
    4.2. Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych i powojskowych
    3.2. Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku

    Więcej danych w wątku: https://forum.zarzadca.pl/discussion/286/dotacje-unijne-wielkopolskie/#Item_0
  • Opcje
    Jarek69Jarek69 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KURYLOWICZ1:[/cite]witam. jestem prezesem spółdzielni mieszkaniowej , która znajduje się na wsi. jestem z wielkopolski. jakie mamy szanse na uzyskanie dotacji unijnych na termoizolację, odnowa chodników i zielenitzw." park joradanowski" dla dzieci? dzięki za pomoc:)

    Na termoizolację tak - bezpośrednio z działania 3.2 - niestety dotacja może być udzielona tylko na budynki użyteczności publicznej w zarządzie spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty. Pozostałe działania tj 4.1 i 4.2 stoją w miejscu.
  • Opcje
    Jarek69Jarek69 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    działanie 3.2 dla wielkopolski: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Szczepanowskiego 15A Poznań
    0-61 845 62 10
    0-61 845 62 11
    0-61 845 62 16
  • Opcje
    rybcia110rybcia110 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    witam. jestem prezesem wspólnoty mieszkaniowej , która znajduje się na wsi.Mieszkam w woj. Pomorskim W 20 rodzinnym budynku gdzie mam się udac po informację i pomoc
  • Opcje
    Jarek69Jarek69 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dotacje dla wspólnot mieszkaniowych w POMORSKIM wyłącznie w partnerstwie z miastem (Lokalne Programy Rewitalizacji), więc nie wygląda to dobrze dla wspólnoty mieszkaniowej na obszarze wiejskim.

    PUNKT INFORMACYJNY:
    Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
    Departament Programów Regionalnych
    ul. Augustyńskiego 2 pokój nr 18
    80-819 Gdańsk
    tel.: 058 326 81 47, 326 81 48, 326 81 52
    fax: 058 326 81 34

    Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
    ul. Piwna 36/39
    80-831 Gdańsk
    tel./fax: 058 32 33 106


    Można spróbować też tutaj (dotacje unii dla obszarów wiejskich):
    Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
    Sekretariat - tel. 058 668 60 00/01
    81-332 Gdynia, ul. Kołłątaja 1
  • Opcje
    barbrabarbra Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzień dobry, tak jak moi przemówcy- korespondenci bardzo proszę o podanie kontaktów umożliwiających uzyskanie pomocy z funduszy unijnych na rewitalizację nieruchomości. jest to zabytkowa secesyjna kamienica w centrum Łodzi (fasada pod opieką konserwatora zabytków), bardzo zaniedbana po latach poprzednich. Remontu wymaga elewacja, nawierzchnia podwórka, stolarka okienna do wymiany lub renowacji. Z góry diękuję za pomoc. Helen
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano lipca 2009
    Główny punkt informacyjny przy Urzędzie Marszałkowskim - Województwo Łódzkie:

    ul. Roosevelta 15
    90-056 Łódź
    Konsultanci: Renata Tkaczyk, Adrianna Kabacińska, Michał Pociecha
    godziny pracy: pon.-pt. 8.00-16.00
    tel.: 042 663 31 07, 042 663 34 05

    Inne pomocne adresy:

    W tegorocznym budżecie na dofinansowanie remontów zabytków przeznaczono 5 mln zł

    Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków:
    http://www.wuoz.bip.lodz.pl

    Towarzystwo Opieki nad Zabytkami:
    http://www.tonz.konradki.net/
  • Opcje
    uli82uli82 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam
    A ZACHODNIOPOMORSKIE ? MOŻE KTOŚ WIE ? BĘDĘ WDZIĘCZNA. POZDRAWIAM.
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Główny punkt informacyjny
    Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
    ul. Kolumba 60 A
    70-035 Szczecin
    Konsultanci: Krzysztof Garczyński
    godz. pracy: pon.-pt. 7.30-15.30
    tel.: 091 488 98 68, 091 489 08 66
    www.rpo.wzp.pl
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ZACHODNIOPOMORSKIE
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/371/dotacje-unijne-zachodniopomorskie/#Comment_1962
  • Opcje
    uli82uli82 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję serdecznie za pomoc.
  • Opcje
    tedted Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzien dobry,

    nasza wspolnota, w Lublincu (slaskie) ma podobny problem jak ta z Lodzi. Z tym, ze nie ma opieki konserwatora.
    Elewacja sypie nam sie w oczach i az przykro patrzec co z niej niebawem zostanie. Czy ktos moze podpowiedziec
    jaki ROP w slaskiem wchodzi w rachube i zkim i gdzie rozmawiac o dofinansowaniu? Z gory dziekujemy za wsparcie!
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Regionalny Punkt Informacyjny o Funduszach Europejskich
    ul. Dąbrowskiego 23,
    40-037 Katowice
    tel. 032 77 40 172
    czynny od poniedziałku do piątku
    w godz. 7.30 – 15.30

    Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
    Wydział Rozwoju Regionalnego
    ul. Dąbrowskiego 23 (siedziba),
    ul. Ligonia 46 (poczta),
    40-037 Katowice
    tel.: 032 77 40 654
    fax: 032 77 40 135
    40–037 Katowice

    http://www.rpo.silesia-region.pl
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dotacje unijne ŚLĄSKIE:
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/398/dotacje-unijne-woj-slaskie/#Item_1

    lub inne dofinansowania:
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/340/dofinansowanie-docieplenia/#Item_1
  • Opcje
    leon79leon79 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam , jestem zarządcą wspólnoty mieszkaniowej w budynku mieszkalnym we Wrocławiu - gdzie się można udać w sprawie dofinansowania unijnego dla WM , konkretnie chodzi o dofinansowanie docieplenia budynku , oraz remont dachu
  • Opcje
    abm12abm12 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nasz budynek ma 102 lata, czy jest zabytkiem? Nie wiem czy możemy się ubiegać o dofinansowanie remontu z UE . Jesteśmy z woj. pomorskiego, z małego miasta nie wiem na jaki program dopłat możemy liczyć.
  • Opcje
    anjanianjani Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A może w osobnym wątku można by było zamieścić info na temat dofinansowań w poszczególnych województwach? Bardzo by to wszystkim ułatwiło sprawę, dziękuję:)
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    PODKARPACKIE
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/404/dotacje-unijne-podkarpackie/

    DOLNOŚLĄSKIE
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/403/dotacje-unijne-dolnoslaskie

    WIELKOPOLSKIE
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/286/dotacje-unijne-wielkopolskie

    POMORSKIE
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/334/rewitalizacja-wojewodztwo-pomorskie

    ŁÓDZKIE
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/166/dofinansowanie-unjne-dla-wspolnot-mieszkaniowych/#Item_17

    ZACHODNIPOMORSKIE
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/371/dotacje-unijne-zachodniopomorskie

    ŚLĄSKIE
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/398/dotacje-unijne-woj-slaskie
  • Opcje
    tedted Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziekujemy za informacje! :-)
    wspolnota Lubliniec
  • Opcje
    tedted Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Do: eedo
    Dzien dobry!
    Raz jeszcze dziekujemy za informacje. Przeczytalem w miare dokladnie informacje i wyjasnienia na stronie https://forum.zarzadca.pl/discussion/398/dotacje-unijne-woj-slaskie i wynika z nich, ze w ramach opisanych tam projektow nie mamy mozliwosci starania sie o dofinansowanie odtworzenia i naprawy istnejacej elewacji naszej kamienicy (ma 105 lat). Czy w woj. slaskim funkcjonuje taki projekt ???
    Dziekuje za podpowiedz!
    ted
  • Opcje
    eedoeedo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam po przerwie:
    W odpowiedzi na pytanie: Planowany projekt musi odpowiadać zapisom Uszczegółowienia RPO w zakresie typu projektu, tzn. musi wpisywać się w jeden lub wiecej typów, oraz w katalog Beneficjentów. Oba warunki to lista zamkniętą. Równoczesnie projekty realizowane w ramach tych działań muszą wynikać z Lokalnych Programów Rewitalizacji.
    Niestety nie mogą to być budynki o charakterze mieszkalnym co wynika z opisu typów projektów woj.Śląskim z wyjątkiem pkt. 6, który dotyczy zastępowania azbestowych elementów budynków wielorodzinnych mieszkalnych materiałami mniej szkodliwymi dla zdrowia człowieka, tylko wraz z utylizacją azbestu.
    pozdrawiam
  • Opcje
    basiajbasiaj Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Właśnie kończymy termomodernizację bydynku Wspólnoty Mieszkaniowej, ykonaliśmy wcześniej malowanie klatek schodowych, wymieniliśmy okna, drzwi na klatkach schodowych, zmodernizowaliśmy instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Mieszkamy w woj. lubelskim. Czy jest możliwe uzyskanie dotacji z Unii Europejskiej dla takich prac jak opisałam? czy prad rozpoczęciem należy składać wnioski czy po zakończeniu też można? A co w przypadku kiedy na docieplenie otrzymaliśmy premię termomodernizacyjną? jakieś namiary, gdzie i do kiedy należy złozyć wniosek? Jakie dokumenty są potrzebne? dziękuję.
  • Opcje
    KubaKuba Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W Lubelskim proszę skontaktować się z punktem informacyjnym RPO WL pod numerem telefonu 081 44 16 750, lub numerem bezpłatnej infolinii 0800 888 776.

    W ramach działania 3.2 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich możliwa jest, między innymi, renowacja wspólnych części wielorodzinnych budynków mieszkalnych, w tym odnowienie głównych elementów konstrukcji budynku: dachu,elewacji zewnętrznej, stolarki okiennej i drzwiowej, klatki schodowej, korytarzy, instalacje techniczne budynku, a także działania w zakresie oszczędności energetycznej. Konieczne jest aby projekt remontu znalazł się w Programie Rewitalizacji jednostki samorządowej na terenie której się Państwo znajdują.
  • Opcje
    zygmunt10zygmunt10 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    powrócę do pytania basij czy będąc juz w trakcie remontu można wystąpić o dofinansowanie inwestycji .
  • Opcje
    aga770327aga770327 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A WARMIŃSKO-MAZURSKIE ? MOŻE KTOŚ WIE ? BĘDĘ WDZIĘCZNA. POZDRAWIAM.
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    WARMIŃSKO-MAZURSKIE
    może się przyda - jutro -15 grudnia b.r. odbędzie się spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla beneficjentów Osi Rozwój, restrukturyzacja i rewitalizacja miast - Restrukturyzacja terenów powojskowych i poprzemysłowych. Początek planowany jest na godzinę 11.00 w siedzibie Departamentu Zarządzania Programami Rozwoju Regionalnego Urzędu, Olsztyn ul. Kościuszki 83, sala 113.
    Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie telefoniczne pod numerem telefonu 089 521 96 12 lub e-mailowe na adres a.maron@warmia.mazury.pl
  • Opcje
    prezesprezes Użytkownik
    edytowano listopada -1
    witam. eedo,jak już na tyle pytań i próśb odpowiedziałeś,to podrzuć jeszcze coś dla podlasia. Serdeczne dzięki.
  • Opcje
    agiiagii Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam, A czy mogą o takie dofinansowania strać się wspólnoty mieszkaniowe z małych miejscowości np. Szczytna (nie mylić mojej miejscowosci ze miastem Szczytno)
    Do kogo zgłosoić sie o wniosek w urzędzie miasta i gminy w Szczytnej, woj. Dolnosląskie?? Nasz budynek ma ponad 30 lat i koniecznie musimy zrobic dach z płaskiego na "normalny" i ocieplenie zewnętrznych scian bo wilgoć nam wchodzi do mieszkań :cry:
    czy mamy sznase dostac takie dofinasowanie? Pomocy!!
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Każde województwo ma własny program, tzw. Regionalny Program Operacyjny. W Twoim przypadku to będzie Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Projekty remontowe muszą być ujęte w Lokalnych Programach Rewitalizacji.
    Masz dwa działania w ramach tego RPO:
    9.1 Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców
    9.2 Wsparcie dla przedsięwzięć w zakresie mieszkalnictwa w miastach poniżej 10 tysięcy mieszkańców

    Poczytaj tutaj: https://forum.zarzadca.pl/discussion/403/dotacje-unijne-dolnoslaskie
    i zadzwoń do Punktu Informacyjno-Kontaktowego ds. ZPORR i RPO
    Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
    Wyb. Juliusza Słowackiego 12-14
    50-411 Wrocław
    tel. (071) 776 91 20 lub (071) 776 91 42
    Punkt czynny jest od 9.00 do 15.00
  • Opcje
    agiiagii Użytkownik
    edytowano listopada -1
    TomTom.. Wielkie dzieki za pomoc:bigsmile:
  • Opcje
    nowa2009nowa2009 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A wiecie coś o programach dla wspólnot z wiejskich terenów. Interesuje mnie wielkopolskie?
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano stycznia 2010
    tu dla was chyba nic nie będzie, chyba że podchodzice pod zdegradowane obszary poprzemysłowe lub powojskowe.
    tu czytaj: https://forum.zarzadca.pl/discussion/286/dotacje-unijne-wielkopolskie
    tu pytaj : Główny punkt informacyjny:
    Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
    ul. Strzelecka 49
    61- 846 Poznań
    Konsultanci: Maria Białecka, Monika Danelska, Agnieszka Kędzierska-Turczyk, Milena Podemska, Beata Szafran
    godziny pracy: pon. 8.00-16.00, wt.-pt. 7.30-15.30
    tel.: 061 858 12 27, 061 858 12 37
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Witam! Jestem prezesem WM w małej gminie w woj mazowieckim(dawniej radomskie). Nasz blok jest w bardzo zlym stanie i musimy naprawić dach,ocieplić ściany,wymienić instalację elektryczną poza tym zmieniamy sposób ogrzewania z kotłowni węglowej na ogrzewanie gazem. Gdzie możemy szukać dotacji z UE? Zgóry bardzo dziękuję za odpowiedż
    Komentarz edytowany ajor3
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mazowieckie https://forum.zarzadca.pl/discussion/166/dofinansowanie-unjne-dla-wspolnot-mieszkaniowych/#Item_2

    Link dotyczy Warszawy i woj mazowieckiego, ale mogą być inne działania poza
    renowacja wspólnych części wielorodzinnych budynków mieszkalnych (odnowa głównych strukturalnych części budynku np. dach, fasada (usunięcie elementów wykonanych z użyciem azbestu), okna, i drzwi fasady, klatki schodowe, korytarze wewnętrzne i zewnętrzne, wejście i jego struktury zewnętrzne, windy, instalacje techniczne budynku

    Pytaj w oddziale w Radomiu
    Kierownik Anna Kołtuntel.: (+48) 022 542 23 36e-mail: a.koltun@mazowia.eu
    ul. Kościuszki 5a, 26-610 Radom
    tel.: 048 340 01 97fax: 048 340 01 98e-mail: punkt_radom@mazowia.eu
    Zasięg terytorialny Oddziału: powiaty: białobrzeski, kozienicki, lipski, przysuski, Radom-miasto, radomski, szydłowiecki i zwoleński
  • Opcje
    chmielnachmielna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W zasadzie wymieniono już wszystkie województwa, ja zaś jestem przewodniczącym WM z województwa kujawsko-pomorskiego. Nasza wspólnota liczy kilkanaście rodzin w bloku, w ramach modernizacji wymieniliśmy już gazowe podgrzewacze wody na wodę z miejskiego przedsiębiorstwa energetyki cieplnej, ociepliliśmy już półonocną ścianę, stropodach. Czy jest możliwość uzyskania wsparcia na resztę inwestycji - docieplenie budynku z programu operacyjnego woj. kujawsko-pomorskiego?
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    województwo kujawsko-pomorskiego
    Działanie 7.1 Rewitalizacja zdegradowanych dzielnic miast przeznaczone dla wspólnot mieszkaniowych ujętych w LPR.

    Punkt Konsultacyjny - Toruń
    ul. M.Skłodowskiej-Curie 73
    87-100 Toruń
    Konsultanci: Anna Łuczak, Emilia Wiśniewski, Anna Madej
    godz. pracy: pon., śr., czw. 7.30 - 15.30, wt. 7.30-17.00, Pt.: 7.30 - 14.00.
    tel.: 056 656 11 00, 056 656 10 50, 056 656 10 55

    Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego - (056) 656 10 50, (056) 656 11 00
  • Opcje
    rossarossa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A W LUBUSKIM ? MOŻE KTOŚ WIE ? BĘDĘ WDZIĘCZNA. POZDRAWIAM.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mam pytanie: kto z użytkowników forum uzyskał wsparcie środków unijnych?
    Czy ktoś z Was dysponuje informacją, ilu wspólnotom mieszkaniowym w Polsce to się udało?

    Według mnie, nawet nie warto się starać o tę kasę, szkoda czasu.
    Pieniądze są przeznaczone na ściśle określone cele. Trzeba spełnić łącznie szereg warunków, których nie spełnia zapewne 95% wspólnot mieszkaniowych w Polsce.
    Trzeba wcześniej się "załapać" na lokalny program rewitalizacji, czyli de facto stroną występującą o środki jest gmina (miasto).

    Najlepiej, jeśli wspólnota dysponuje:
    1) zabytkową kamienicą
    2) w mieście (wsie odpadają),
    3) zdegradowanym przez przemysł
    4) i armię
    5) zniszczonym ekologicznie
    6) i gospodarczo (wysokie trwałe bezrobocie)
    7) uprzemysłowionym, ale biednym
    8) zaniedbanym, ale dobrze zarządzanym i ambitnym (LPR)
    9) a najlepiej, żeby to nie była w ogóle wspólnota, lecz gmina miejska, bo takie podmioty są preferowane (nie prywatne).
    Pomijam już kuriozalne wymogi typu: ubiegająca się o wsparcie wspólnota mieszkaniowa musi posiadać osobowość prawną (autentyczne!).

    Jak widać, kryteriów jest bez liku, są ze sobą sprzeczne i często wykluczają się nawzajem.
    Jedna wielka ułuda.

    Wspólnoto, umiesz liczyć? Licz na siebie!
    Szukaj reklamodawców, sprzedawaj lub wynajmuj pomieszczenia wspólne, przyjmij uchwałę o odsetkach maksymalnych za zwłokę, każdą rezerwę finansową pakuj na lokatę, weź kredyt bankowy - ale nie licz na pieniądze od cioci Unii, bo to nie dla wspólnot!
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Owner ma rację w 100%!!!!:cry:
  • Opcje
    GapiGapi Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zapytajmy łatwiej
    nie kto uzyskał wsparcie ze środków unijnych, ale kto się o nie zwracał lub próbował zwrócić???
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Gapi:[/cite]zapytajmy łatwiej
    nie kto uzyskał wsparcie ze środków unijnych, ale kto się o nie zwracał lub próbował zwrócić???
    Brawo Gapi!!! :cheer: Sam jestem baaaaardzo ciekaw odpowiedzi!:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.