Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, blazejh, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. witam, czy jest akt prawny na podstawie którego można stwierdzić nieważność uchwały?, zarządca wprowadzał nas w błąd od 7 lat mówiąc że balkony są częścią wspólną nieruchomości i koszty remontu mają obciążyć fundusz remontowy. Uchwała SN mówi że balkony są własnością mieszkańców. Podjęliśmy uchwałę że finansujemy remont z funduszu remontowego ale na podstawie błędnych przesłanek, jak mamy teraz stwierdzić nieważność tej uchwały
 2. Taka uchwała jest bezskuteczna, nie wywołuje skutków prawnych. Wspólnota, jedynie z ostrożności, może ją anulowac inną uchwałą.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
 3. wiem że jest bezskuteczna ale czy jest jakiś akt prawny na który mogę się powołać bo dla naszego zarządcy nie jest to tak oczywiste jak dla nas...
 4. Anulując uchwałę niech Pan się powoła na Uchwalę Sądu Najwyższego. To musi Panu Zarządcy wystarczyć.
  Pozdrawiam.
  •  
   CommentAuthoradab
  • CommentTime12-05-2009
   
 5. wczoraj na zebraniu zarządca stwierdził że uchwała SN nie ma mocy wiążącej tylko ustawa o własności lokali wiec nasz statut jest zgodny z prawem, pomimo że jest w nim zapisane że balkon jest częścią wspólną nieruchomości, czy to możliwe????
 6. Łosiu, jestem zaskoczona tym co powiedział zarządca. SN zajmuje się wykładnią prawa (interpretacją), a jego stanowieniem Parlament RP. Z orzecznictwa SN korzystają m.in. organy państwa, a także zarządcy i WM. W dobrym tonie jest napisać pismo i odnieść się w nim do postanowień SN.
 7. Posiadanie przez WM statutu nie wynika z ustawy o własności lokali. To decyzja właścicieli lokali wyrażona w podjętej uchwale. Statut na użytek WM reguluje kwestie nie ujęte lub niedostatecznie sprecyzowane w ustawie o własności lokali, a także w innych powszechnie obowiązujących przepisach.

  Odrębną kwestią jest, czy balkon stanowi element wspólny budynku czy też nie?
 8. w naszym przypadku na pewno balkony stanowią własność poszczególnych właścicieli bo tylko oni z nich korzystają, ja też jestem zaskoczona tym co on "wyprawia" a większości ludzi na zebraniu nic to nie interesuje, chcą mieć tylko pomalowane balustrady, ja chciałabym żeby zmieniono statut i dopasowano go do obowiązującego prawa, wiem że ustawa ma większą moc prawną niż uchwała SN ale czy wyrok SN można traktować jako przepis prawny?
 9. czy niedostosowanie się do uchwały SN jest zgodne z prawem i czy właściciele sami mogą stanowić co zaliczają w swojej nieruchomości do części wspólnej???
 10. Łosiu, tam gdzie chodzi o WŁASNOŚĆ tam nie ma słowa " na pewno". Dlatego proszę przeczytaj warunki zawartej umowy. Ponadto, zalecam posiadanie odpisu z księgi wieczystej lokalu i budynku.

  Pamiętaj, co nagle to po diable. Liczą się argumenty , a te wynikają ze świadomości prawnej właścicieli wyodrębnionych lokali. I dlatego też jest m.in. to FORUM.

  Nie WM jest dla zarządcy, ale zarządca dla WM.
 11. Łosiu, ustawa o własności lokali to akt prawny o charakterze powszechnie obowiązującym, który do dnia dzisiejszego był nowelizowany bodajże siedmiokrotnie. A zatem właściciele lokali we WM powstałej w 1995 są zoobowiązani wprowadzić zmiany wynikające z kolejnych nowelizacji ustawy.

  Państwo dało ustawę, a właściciele lokali dokonują zmian w drodze podjętych uchwał.
 12. w akcie notarialnym nie ma napisane że balkon należy do nas, ale z uchwały SN wynika,że balkony są własnością właścicieli bo tylko my z nich korzystamy, czekam na jego odpowiedź na moje pismo i chyba udam się do radcy prawnego chyba że ktoś udzieli mi odpowiedzi. Przeczytałam ustawę i nie znalazłam nic o balkonach i o tym,że właściciele sami mogą decydować co zaliczają do części wspólnej, proszę o pomoc!
 13. Łosiu,na portalu budownictwa - budnet.pl jest temat, który Ciebie interesuje.
  http://www.budnet.pl/forum/Remont_balkonow_we_Wspolnocie_Mieszkaniowej,t=4162.html
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego