Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, Zarządca, Egzo, koziorozka, wp44, tajfun, Haneczka, leszekkk, wixtra, Lysy, azygnerski, t66, ANNAMARIA, trader

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1. W związku z obowiazkiem ciążącym na zarządcy nieruchomości, wydania świadectwa charakterystyki energetycznej właścicielowi lokalu mieszkalnego będącego częścią przedmiotowej nieruchomości w terminie 6 miesięcy, licząc od dnia złożenia właściwego wniosku przez osobę zainteresowaną do zarządczy nieruchomości, Biuro Doradcze Termocert zaprasza do współpracy.

    Świadczymy usługi w zakresie wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków, doradztwa energetycznego, doradztwa z zakresu stosowania procedur ustawy Prawo zamówień publicznych oraz wdrażania procedur z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Zapraszając do współpracy, gwarantujemy krótkie terminy realizacji, przystępne ceny, profesjonalne wykonanie. Naszym celem jest zadowolenie naszych Klientów.
    Kontakt:
    tel:885 243 771
    e-mail:kontakt@termocert.pl
    http://www.termocert.pl
    •  
      CommentAuthorowner
    • CommentTime31-05-2010 zmieniony
     
    termocert.pl:W związku z obowiazkiem ciążącym na zarządcy nieruchomości, wydania świadectwa charakterystyki energetycznej właścicielowi lokalu mieszkalnego będącego częścią przedmiotowej nieruchomości w terminie 6 miesięcy

    Zarządca nieruchomości zarządza nieruchomością wspólną.
    Odrębny lokal nie jest częścią składową "przedmiotowej nieruchomości".

    Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane:
    Art. 5.5.  W budynkach zasilanych z sieci ciepłowniczej oraz w budynkach z instalacją centralnego ogrzewania zasilaną ze źródła w budynku lub poza nim, świadectwo charakterystyki energetycznej lokalu mieszkalnego może być opracowane na podstawie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Przepisu nie stosuje się do lokali mieszkalnych posiadających własne instalacje ogrzewcze.

    5a.  W przypadku określonym w ust. 5, właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek uzyskania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku i przekazania jego kopii nieodpłatnie właścicielowi lokalu mieszkalnego lub osobie, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia złożenia przez niego wniosku w tej sprawie.
  2. W kwestii uzupełnienia wcześniejszej wypowiedzi to zlecenie sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej składa właściciel lub zarządca budynku (w przypadku sprzedaży lub najmu), osoba, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu (w przypadku zbycia tego prawa), najemca (w przypadku, o którym mowa w art. 11 ust. 3 ustawy). Następnie przekazują świadectwa nabywcy albo najemcy. W razie niewywiązania się z tego obowiązku, nabywcy lub najemcy przysługuje prawo do wykonania świadectwa na koszt zbywcy albo wynajmującego. Nabywca albo najemca nie mogą zrzec się prawa do otrzymania świadectwa. Nabywca albo najemca może, w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy przeniesienia własności albo umowy najmu, wezwać pisemnie zbywcę lub wynajmującego do wywiązania się z obowiązku wykonania świadectwa charakterystyki energetycznej w terminie 2 miesięcy od dnia doręczenia wezwania. A jeśli takiego dokumentu najmujący nie otrzyma, to w ciągu kolejnych sześciu miesięcy od podpisania umowy najmu lub 12 miesięcy od momentu podpisania umowy sprzedaży albo zbycia nieruchomości ma prawo zlecić wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej na a na koszt wynajmującego lub sprzedającego.
    Zapraszamy do współpracy:
    tel:787583988
    e-mail:kontakt@ceb.com.pl
    http://www.ceb.com.pl
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego