Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, Zarządca, Egzo, koziorozka, wp44, Haneczka, wixtra, Lysy, ANNAMARIA, trader, tajfun

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Witam, mamy we wspólnocie lokatora, który żeby umilić nam życie pisze skargi gdzie tylko może. Ostatnio sąsiadka napisała do sanepidu, że woda jest niedobra i boli ja brzuch i ma sra...kę itd. inni sąsiedzi cztery rodziny w sumie 15 osób, nam woda smakuje. Studnia leży na działce i jest własnością wspólnoty. Nie czekając na odpowiedź z sanepidu proszę o radę. Na jakiej podstawie prawnej sanepid dokonuje kontroli wody w prywatnej studni i kto ma za to badanie zapłacić? Dodam, że jedno badanie kosztuje ok. 350 zeta.
 2.  
  Sprawy te reguluje ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków z dnia 7 czerwca 2001 roku (Dz. U. z 2006 r. Nr 123, poz. 858). Aktem wykonawczym do niej jest rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z dnia 29 marca 2007 roku (Dz. U. z 2007 r., Nr 61, poz. 471 z późn. zm.). Nowelizacja tego rozporządzenia miała miejsce 20.04.2010 roku (Dz. U. z 2010 r. Nr 72, poz. 466.
  Stosownie do przepisów par. 1 pkt b znowelizowanego rozporządzenia przepisy tego aktu stosuje się również "do wody pochodzącej z indywidualnych ujęć wody zaopatrujących mniej niż 50 osób".

  Jakość wody monitorowana jest przez państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.
  Wspólnota będzie ponosić koszty monitoringu, ponieważ studnia stanowi część składową nieruchomości wspólnej.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego