Czy należy zgadzać się na wymianę instalacji w mieszkaniu?

RemiRemi Użytkownik
edytowano stycznia 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
http://www.youtube.com/watch?v=Gx3SM3OCIt4

Komentarze

  • Opcje
    SebashSebash Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam,
    Zastanawiam się co zrobić w sytuacji gdy Wspólnota podejmie uchwałę o nie przywracaniu stanu pierwotnego(w moim przypadku płytek w łazience-których nie da się dokupić w ilości kilku egzemplarzy) czy muszę zaskarżyć ustawę do sądu w terminie 6 tygodni i czy powinienem dostać pisemne powiadomienie o przyjętej ustawie(pomimo obecności przedstawiciela na zebraniu)? Czy taka ustawa nie jest automatycznie sprzeczna z prawem. Wydaje mi się że skoro zaplanowano remont instalacji wodno kanalizacyjnych(w przypadku braku sytuacji kryzysowej typu zalanie etc) zwrot kosztów przywrócenia stanu pierwotnego ze środków funduszu remontowego powinien być normalną procedurą, bo przecież nie chodzi o to żeby ktoś sobie zarobił na odnowieniu a o to żeby nikt nie stracił na remoncie. Zbicie kilku/kilkunasty kafelek których nie da się zastąpić obniży wartość mojej nieruchomości i narazi mnie na dodatkowe koszty(wymiana całej glazury), a więc ugodzi bezpośrednio w moje interesy.
    Pozdrawiam,
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Jeżeli wspólnota podejmie uchwałę o nieprzywracaniu stanu pierwotnego, to niewątpliwie będzie sprzeczna z prawem. Każdemu właścicielowi, który na wskutek remontu poniósł szkodę przysługuje roszczenie o jej naprawienie.
    Jeżeli uchwała została podjęta na zebraniu - to zarząd nie ma obowiązku wysyłac do właścicieli lokali dodatkowych zawiadomień.
    Odnośnie zaskarżenia uchwały - taka uchwała jest nieskuteczna w tym zakresie, że wspólnota mieszkaniowa nie może pozbawic właściciela prawa do wystąpienia z roszczeniem o naprawienie szkody.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    mm57mm57 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzień Dobry,
    ponieważ ten temat mnie również dotyczy to jak ustalić wartość roszczenia?
    Glazura ma różne ceny, a ja mogłabym zmienić np. wysokość jej położenia itp.
    pozdrawiam mm57
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Roszczenie dotyczy przywrócenia do stanu pierwotnego, chyba że uzyskanie takiego stanu nie jest już możliwe ( należy wówczas to udowodnić).
    Ustalenia wysokości szkody dokonuje się w oparciu o koszty, które należy ponieść w tym celu. Oczywiście można użyć lepszych materiałów, droższych kafli, ale zwrot będzie wówczas dotyczył tylko tych kosztów, które właściciel lokalu poniósłby na materiały i glazurę tej samej jakości, co uszkodzone.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    mm57mm57 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dziękuję
  • Opcje
    andrzej_arandrzej_ar Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie do końca tak ładnie to jest.
    Zacznijmy od tego w jakim stanie był oddawany budynek - czy instalacje były zabudowane czy nie?
    Jeśli właściciel dokonał ich zabudowy bez powiadomienia/uzyskania zgody to nie dość że nie powinien mieć pokrytych kosztów ułożenia glazury to jeszcze na własny koszt powinien udostępnić (rozbudować,zdemontować płytki0 pion do jego wymiany.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.