Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, KubaP, Lysy, azygnerski, Michał, koziorozka, Haneczka, t66, drm, kamil_w, tajfun, pldiego, Roksa, bufetowa, Phantos, Sambor, wp44, man, elan124, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    • CommentAuthortomas
    • CommentTime31-01-2009 zmieniony
     
    Czy dostawca wody (wodociąci) może żądać od wspólnoty opłaty stałej i abonamentowej za wodomierz główny w przypadku kiedy zawarto umowy indywidualne z właścicielami lokali oraz umowę ze wspólnotą na pokrycie różnic pomiędzy wskazaniem wodomierza głównego a wodomierzami zainstalowanymi w lokalach?
  1. Zgodnie z brzmieniem art. 6, pkt 4 ustawy z dnia 7.06.2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków właściciel lub zarządca na podstawie umowy, o której mowa w ust. 1, reguluje należności wynikające z różnicy wskazań między wodomierzem głównym a sumą wskazań wodomierzy zainstalowanych przy punktach czerpalnych wody; Pkt 6a. tej ustawy stanowi, że właściciel lub zarządca przed złożeniem wniosku, o którym mowa w ust. 6, jest
    obowiązany do poinformowania osób korzystających z lokali o zasadach rozliczeń,o których mowa w ust. 6 pkt 3 i 4, oraz o obowiązku regulowania
    dodatkowych opłat wynikających z taryf za dokonywane przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne rozliczenie. Właściciel lub zarządca przed złożeniem wniosku, o którym mowa w ust. 6, jest obowiązany do poinformowania osób korzystających z lokali o zasadach rozliczeń,
    o których mowa w ust. 6 pkt 3 i 4, oraz o obowiązku regulowania dodatkowych opłat wynikających z taryf za dokonywane przez przedsiębiorstwo
    wodociągowo-kanalizacyjne rozliczenie. Przedsiębiorstwo wodociągowe może więc żądac od wspólnoty opłaty abonamentowej, która wynika z taryf dostawcy.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
  2. Przedsiębiorstwo wodociągowe może więc żądać od wspólnoty opłaty abonamentowej, która wynika z taryf dostawcy ale rozumiem, że nie musi? Pytam dlatego, że dyrektor przedsiębiorstwa twierdzi iż z ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę wynika że przedsiębiorstwo ma taki obowiązek.
  3. Taryfy opłat jako akty prawa miejscowego różnią się między sobą, ponieważ zatwierdzają je organy jednostek samorządowych. Proszę sprawdzić jaka taryfa została uchwalona na terenie, który Pana interesuje. Przedsiębiorstwo wodociągowe ma obowiązek dokonywać naliczeń zgodne ze stawkami, które zostały w niej określone.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego