Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Phantos, blazejh, azygnerski, Do-da, drm, gab, t66, wp44, KubaP

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Duża wspólnota mieszkaniowa licząca ponad 200 mieszkań. Połowa osób wynajmuje mieszkania i nie interesuje się wspólnotą . NA zabraniu w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego było niecałe 25 % ( liczone udziałami ).
  W drodze indywidualnego zbierania głosów udało nam sie dotrzeć tylko do do niektórych właścicieli . W sumie mamy 51% oddanych udziałów ,z tego 80% udziałow za zatwierdzeniem sprawozdania i udzieleniem absolutorium i 20% przeciwko. CZy uchwała została podjęta ? W regulaminie mamy ,że w ciagu 10 dni od zebrania musimy podjąć uchwałę i poinformowąć wszystkich o uchwałach .
  •  
   CommentAuthorowner
  • CommentTime1-04-2011
   
  Nie macie większości, więc nie macie też uchwały: 0,51 x 0,8 = 0,408
 2. Ale jak dotrzeć do pozostałych osób : część za granicą , część nie chce podpisać tylko wstrzymuje się od głosu , część nie ma czasu na podpisywanie z różnych powodów . Co w przypadku nie zdobycia pozostałych głosów ?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime1-04-2011
   
  krzychu:Duża wspólnota mieszkaniowa licząca ponad 200 mieszkań.
  W regulaminie mamy ,że w ciagu 10 dni od zebrania musimy podjąć uchwałę i poinformowąć wszystkich o uchwałach .
  TO JEST NIEREALNE. Dużą to macie nieodpowiedzialność za takie wpisy.
  Uchwał nie macie podjętych.
  Czy wszyscy właściciele dostali karty w drodze indywidualnego głosowania ? Kolędowanie po nieruchomości to nie wszystko!!!
  To jest przeżytek. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorEDDIE
  • CommentTime2-04-2011
   
  część nie chce podpisać tylko wstrzymuje się od głosu , część nie ma czasu na podpisywanie z różnych powodów


  Można poprosić o pełnomocnictwo do głosowania nad konkretną uchwałą przekonując do swojego punktu widzenia.>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Przed kliknięciem "wyślij odpowiedź" pomyśl, co twój post wnosi do tematu? <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime1-03-2018
   
  Jak ma wyglądać karta do indywidualnego głosowania?
  Mam pytanie- jeśli odwołujemy stary zarząd wspólnoty i powołujemy nowy, na zebraniu nie było ponad 51%, więc będzie głosowanie w drodze indywidualnego głosowania, kto ma zbierać głosy, który zarząd?
  Pytam się o karty, bo u nas zbierają , że tak powiem tradycyjnie i długo to trwa.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime1-03-2018
   
  drops:Jak ma wyglądać karta do indywidualnego głosowania?
  Mam pytanie- jeśli odwołujemy stary zarząd wspólnoty i powołujemy nowy, na zebraniu nie było ponad 51%, więc będzie głosowanie w drodze indywidualnego głosowania, kto ma zbierać głosy, który zarząd?
  Pytam się o karty, bo u nas zbierają , że tak powiem tradycyjnie i długo to trwa.


  http://www.zarzadca.pl/komentarze/1590-karty-do-glosowania-mozna-umieszczac-w-skrzynkach-pocztowych-

  http://www.zarzadca.eu/dyskusja/6879/glosowanie/#Item_3

  http://www.zarzadca.eu/dyskusja/6879/glosowanie/#Item_12 UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime1-03-2018
   
  Dziękuję.

  Nowy doklejony: 02.03.18 09:04
  W którym momencie doręcza się takie karty. razem z materiałami na zebranie, czy po zebraniu gdy wiadomo , że nie było większości. I drugie pytanie jeśli na zebraniu zaproponowano nowe uchwały, to przesyłać je z ta kartą?
 3.  
  drops:W którym momencie doręcza się takie karty. razem z materiałami na zebranie, czy po zebraniu gdy wiadomo , że nie było większości.
  I drugie pytanie jeśli na zebraniu zaproponowano nowe uchwały, to przesyłać je z ta kartą?
  karty dostarcza się po zebraniu ,z taką treścią, jaka była głosowana na zebraniu .

  W karcie indywidualnej powinny zaleźć się wszystkie treści głosowanych uchwał, nawet te, które zostały zgłoszone w dniu zebrania (przed) lub wynikły z przebiegu zebrania .
  Nie drukuje się tylko uchwał porządkowych jakie były głosowane na zebraniu .
  Do karty do głosowania można dołączyć informacje co zmieniło się w treści uchwały w stosunku do podanej w zawiadomieniu o zebraniu.

  U mnie robi się taką kartę indywidualną w postaci broszury i dostarcza na adresy kontaktowe pozostające w zasobach Administratora. Właściciele zwracaj wypełnione / zagłosowanie karty do skrzynki oddawczej, umieszczonej na każdej klatce schodowej. Zarząd co drugi dzień zbiera .
  U mnie są wyznaczane tury głosowań . Pierwsza trwa 14 dni licząc od dnia zebrania , druga trwa też 14 . Za ponowne wydrukowanie i dostarczenie karty do głosowania pobierana jest opłata w wysokości 6 zł . (kara za gapiostwo lub tumiwisizm :wink: )

  Przy głosowaniu nie stosujemy opcji "Wstrzymuję się" jest opcja "ZA" lub "PRZECIW" . Właściciel musi wiedzieć, co jest dobre dla niego.
  Jak nie ma rozstrzygnięcia, to jest kierowy wniosek do sądu, (ale jeszcze takiego przypadku nie było). Zazwyczaj uchwały są rozstrzygnięte w pierwszej turze głosowania uzupełniającego. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime2-03-2018
   
  Bardzo ci dziękuję.
 4. U mnie karty się nie sprawdziły, właściciele ich nie oddawali.
  Chodzenie od drzwi do drzwi (wieczorem) okazało się dużo szybsze i skuteczniejsze.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime3-03-2018 zmieniony
   
  koziorozka:U mnie karty się nie sprawdziły, właściciele ich nie oddawali.
  Chodzenie od drzwi do drzwi (wieczorem) okazało się dużo szybsze i skuteczniejsze.
  jakie wykonanie, taki efekt ...

  Widać, że wspólnota jest prowadzona wg zasad "towarzyskich". Nie rodzi nic dobrego na przyszłość.
  Potrzebny jest wstrząs prawny, aby właściciele lokali wiedzieli, że mają obowiązki wobec wspólnoty.

  ... z opcją ZA, Przeciw, Wstrzymał się , Nie oddam, bo nie.
  ...nerwowy właściciel w końcówce zbierania podpisów metodą "od drzwi do drzwi" (wieczorem) pod uchwałami, porwał kartę na której złozone były podpisy
  UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime4-03-2018
   
  My musimy wprowadzić karty, bo bardzo dużo właścicieli mieszka poza wspólnotą, więc sądzę że łatwiej jest wysłać kartę do wspólnoty niż przyjechać do biura. Poza tym, i tu mam kolejne do was pytania, chcemy odwołać zarząd i powołać nowy. Zarząd złożył rezygnację, ale jeden z członków zarządu podobno chce się wycofać z tej rezygnacji - a na usunięciu tej osoby najbardziej nam zależy. Na zebraniu na pewno nie będzie ponad 50%, więc karty są super. Ale jeśli zapadną uchwały o odwołaniu i powołaniu nowego zarządu, to kto ma zbierać głosy w drodze indywidualnego głosowania? Boimy się, że jeśli będzie robił to stary zarząd, to ta osoba może mataczyć. Poza tym kiedy w takiej sytuacji stary zarząd ustępuje, a nowy zaczyna działać. Zbieranie głosów drodze indywidualnego głosowania potrwa?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime4-03-2018 zmieniony
   
  Ale jeśli zapadną uchwały o odwołaniu i powołaniu nowego zarządu, to kto ma zbierać głosy w drodze indywidualnego głosowania?

  Poza tym kiedy w takiej sytuacji stary zarząd ustępuje, a nowy zaczyna działać.
  Proszę wybrać pełnomocników spośród właścicieli lokali (nie kandydujących do nowego Zarządu) którzy zastąpią w tym "stary Zarząd" .

  Uważam, że "Stary Zarząd" ustępuje w momencie wybrania (dokonania czynności przekroczenie 50% głosów z małym nakładem) nowego składu Zarządu. Do czasu wyborów ma sie ograniczyć tylko do standardowych czynności np. podpisywania przelewów, nie powinien podejmować nowych decyzji związanych z nowymi zobowiązaniami wspólnoty. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime25-05-2018
   
  Tak jak pisałam wcześniej dziękując za rady, nadal potrzebuję Waszej pomocy. Mianowicie, na zebraniu odbyło się częściowe głosowanie nad uchwałami, komisja skrutacyjna podliczyła głosy, sporządziła protokół.
  Obecnie trwa głosowanie w trybie indywidualnego zbierania głosów, nad najważniejszymi uchwałami - wybór nowego zarządu i pełnomocników do podpisania z nimi umowy ( bo są zatrudnieni) głosowało już ponad 50 % udziałów.
  "Stary" członek zarządu jak to usłyszał stwierdził, że on poprawi swoje głosy oddane na zebraniu, bo głosował "za" , a obecnie chce poprawić na "nie". W tym celu musiałby poprawiać karty z głosowań , które odbyły się na zebraniu i z których sporządzono protokół. Jestem członkiem komisji skrutacyjnej, co muszę w takim przypadku zrobić? Uznać, za fałszowanie dokumentacji z zebrania, uznać głos tej osoby za nieważny?
  Ponawiam też pytanie, kiedy "nowy" zarząd ma objąć swoje funkcje? Po podpisaniu umów o pracę, czy od dnia wyboru. Dochodzi tu jeszcze sprawa przekazania dokumentacji.
  Następna sprawa, zarządowi wspólnoty zostanie powierzone zarządzanie nieruchomością. Jak powyższe pytania mają się do tych czynności?
  Co zrobić kiedy "stary" zarząd nie będzie chciał przekazać dokumentacji lub przekaże ja w zawężonym zakresie?
  Atmosfera jest delikatnie mówiąc bardzo napięta. Bo nagle "stary" zarząd mimo, że sam ustąpił zaczyna robić problemy.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime25-05-2018 zmieniony
   
  drops:
  "Stary" członek zarządu jak to usłyszał stwierdził, że on poprawi swoje głosy oddane na zebraniu, bo głosował "za" , a obecnie chce poprawić na "nie". W tym celu musiałby poprawiać karty z głosowań , które odbyły się na zebraniu i z których sporządzono protokół. Jestem członkiem komisji skrutacyjnej, co muszę w takim przypadku zrobić?
  Uznać, za fałszowanie dokumentacji z zebrania, uznać głos tej osoby za nieważny?
  Nie jesteś , tylko byłeś . Twój mandat członka "Komisji Skrutacyjnej" wygasł z chwilą zamknięcia zebrania przez przewodniczącego zebrania właścicieli lokali.
  Ty już nic nie możesz zrobić . Jak ktoś chce wycofać swój głos oddany na zebraniu, to niech napisze pismo w tej sprawie . Będzie dowód w sprawie w sądzie . Ja bym taki głos uznał, jako głos "nieważny". Niech sąd rozstrzygnie.

  drops: Ponawiam też pytanie, kiedy "nowy" zarząd ma objąć swoje funkcje? Po podpisaniu umów o pracę, czy od dnia wyboru.
  od dnia ważności uchwały ( ustawowy wynik ZA)

  drops: Co zrobić kiedy "stary" zarząd nie będzie chciał przekazać dokumentacji lub przekaże ja w zawężonym zakresie?
  Atmosfera jest delikatnie mówiąc bardzo napięta. Bo nagle "stary" zarząd mimo, że sam ustąpił zaczyna robić problemy.
  a przestrzegałem, że i tak może być.... UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime25-05-2018
   
  Nie wyraziłam się precyzyjnie, oprócz komisji rewizyjnej podjęto uchwałę o wyborze pełnomocników wspólnoty mających za zadanie nadzorowanie i pilnowanie prawidłowości głosowania, uzasadniono to właśnie ustąpieniem starego i wyborem nowego zarządu.. Dla ułatwienia członkowie komisji skrutacyjnej są tymi pełnomocnikami, ale jest na to odrębna uchwała. Tak więc moim zadaniem jest czuwanie nad prawidłowością głosowania. Zresztą taki pomysł sam mi zasugerowałeś. Ale co zrobić jeśli ta osoba będzie poprawiała karty - dokumenty są w biurze wspólnoty.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime25-05-2018 zmieniony
   
  drops:Nie wyraziłam się precyzyjnie, oprócz komisji rewizyjnej podjęto uchwałę o wyborze pełnomocników wspólnoty mających za zadanie nadzorowanie i pilnowanie prawidłowości głosowania, uzasadniono to właśnie ustąpieniem starego i wyborem nowego zarządu..
  Dla ułatwienia członkowie komisji skrutacyjnej są tymi pełnomocnikami, ale jest na to odrębna uchwała.

  Tak więc moim zadaniem jest czuwanie nad prawidłowością głosowania. Zresztą taki pomysł sam mi zasugerowałeś. Ale co zrobić jeśli ta osoba będzie poprawiała karty - dokumenty są w biurze wspólnoty.
  Nie wiem kto tobie doradzał/ Im doradzał, ale nie ja.

  Przy wyborze nowego zarządu to pełnomocnicy winni przeprowadzać /a nie nadzorować/ głosowania.
  To oni zbierają karty do głosowania jak na zebraniu tak i w drodze indywidualnego głosowania. Jak tak nie jest , to jest błąd w sztuce i z tego są problemy.

  Panie kolego o tym czy głosowanie jest przeprowadzane prawidłowo zadecyduje sąd jeżeli będzie rozbieżność ocen.
  Widzę, że prędzej czy później sprawa trafi do sądu, a nie na forum. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime25-05-2018
   
  Po pierwsze - pani koleżanko. Po drugie - pełnomocnicy wg ustawy czuwają nad prawidłowym przebiegiem głosowania i przeliczeniem głosów nad poszczególnymi uchwałami, tym samym, my pełnomocnicy przeliczamy głosy w indywidualnym zbieraniu głosów, jesteśmy skuteczni bo w miesiąc po zebraniu mamy ok. 50% udziałów w głosowaniu. Po trzecie czy będzie , lub nie będzie sąd to sprawa przyszłości, a ja zadałam konkretne pytania. Jak zwykle oceniasz, zamiast udzielić rzeczowej odpowiedzi, jeśli jej nie znasz nie ma sprawy. A już pisałam, że chyba Cie lubię, tego też nie pamiętasz?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime25-05-2018 zmieniony
   
  drops Po pierwsze - pani koleżanko.
  za "kolegę" przepraszam, kierowałem się formą loginu

  drops ja zadałam konkretne pytania.
  i dostałaś konkretne merytoryczne odpowiedzi w formie komentarza. (mało kto to robi)
  Nie da się inaczej odpowiedzieć nie oceniając poglądów adwersarza, bo byłoby to nieuczciwe.

  drops pełnomocnicy wg ustawy czuwają nad prawidłowym przebiegiem głosowania i przeliczeniem głosów nad poszczególnymi uchwałami, tym samym, my pełnomocnicy przeliczamy głosy w indywidualnym zbieraniu głosów, jesteśmy skuteczni bo w miesiąc po zebraniu mamy ok. 50% udziałów w głosowaniu.
  możesz jaśniej... jakiej ustawy ? jacy pełnomocnicy ?


  A czy to do was należy ? czy tylko tak sobie to Ty wyobrażasz i w tym tonie brniesz .
  Czy taka postawa "pełnomocnika " jest dobra dla Wspólnoty? UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime25-05-2018
   
  Do KubyP - przepraszam, za te żarty "lubię".
  To w tym wątku dyskusji (trochę wyżej) piszesz o tych pełnomocnikach. Pełnomocnicy wg uchwały, to chyba jasne, że ustawa to przejęzyczenie.
  Ale to wszystko nie zmienia faktu, ze "stary" zarząd może bruździć.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime25-05-2018 zmieniony
   
  drops:Ale to wszystko nie zmienia faktu, ze "stary" zarząd może bruździć.
  ONI zawsze mogą bruździć niezależnie czy będzie miodzio czy nie .

  A czy to do was należy ? czy tylko tak sobie to Ty wyobrażasz i w tym tonie brniesz .
  Czy taka postawa "pełnomocnika " jest dobra dla Wspólnoty?

  a jakie są twoje odpowiedzi UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime29-05-2018
   
  Wczoraj ostatecznie podliczyliśmy głosy i stwierdzono, ze na 8 nie przeszły do tej pory trzy uchwały - dwie o udzielenie absolutorium i trzecia o przekazaniu dochodu podlegającego opodatkowaniu na f. remontowy. Ale na tą 3-cią uchwałę brakuje 0,5% udziałów.
  Tym samym przeszła uchwała o wyborze nowego zarządu i następna o wyborze pełnomocników upoważnionych do podpisania umów z nowym zarządem.
  Ale zaczęły się schody. Jedna z osób wybranych do zarządu zrezygnowała bo w pracy zaproponowano jej awans ze znacznym podwyższeniem wynagrodzenia. Ale nie będzie miała czasu na pracę w zarządzie. Rozumiem, że trzeba przeprowadzić wybory uzupełniające - pytanie czy jest to możliwe w trybie indywidualnego zbierania głosów? Zarząd jest trzyosobowy, dwie osoby są, trzecią trzeba wybrać, jest jakiś termin przeprowadzenia tych wyborów?
  "Stary" członek zarządu mąci jak może, choć sam złożył rezygnację. Dzisiaj otrzymaliśmy nowe naliczenia opłat za media, wynikały one m.in. z podjętej teraz uchwały. Naliczenia z datą po wyborze nowego zarządu podpisuje "stary" członek zarządu.
  Wczoraj podczas zliczania głosów tenże członek zarządu bierze karty do głosowania z zebrania i poprawia swoje głosowanie , z "za" na "przeciw". Mówię, że przecież jest protokół komisji skrutacyjnej nie może tego robić. W odpowiedzi słyszę, że głosowanie kończy się z chwilą podliczania głosów z zebrania i zebranych w trybie indywidualnego zbierania głosów. Prawda, ale protokół z zebrania jest. Zrobiliśmy notatkę ze zdarzenia, opisaliśmy co i jak, podpisali wszyscy obecni łącznie z tymże członkiem zarządu.
  Powiem wam szczerze, że drugi raz nie podjęłabym się przeprowadzić takiej "rewolucji" . Ludziom wszystko "wisi", użeram się z nieukiem (stary członek zarządu. który wie , że gdzieś grają, ale nie wie gdzie i kto). Horror.
  Możecie mi odpowiedzieć na te pytania wyżej?

  Nowy doklejony: 29.05.18 19:59
  Znam odpowiedzi, poczytałam to i owo.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime30-05-2018 zmieniony
   
  drops: Znam odpowiedzi, poczytałam to i owo.
  i co znalazłaś, jakie odpowiedzi, tak w punktach, jestem ciekaw ... odp może być na priva

  drops: Powiem wam szczerze, że drugi raz nie podjęłabym się przeprowadzić takiej "rewolucji" . Ludziom wszystko "wisi", użeram się z nieukiem (stary członek zarządu. który wie , że gdzieś grają, ale nie wie gdzie i kto). Horror.
  to normalne we wspólnotach mieszkaniowych, chleb powszedni...:wink: UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime30-05-2018
   
  Odpowiedź jest m.in. na stronach tego forum. Z powołaniem na przepisy UoWL. Napiszę Ci co przeczytałam, ale później , jestem zmęczona. Dzisiaj czeka mnie jeszcze przeprawa z adwokatką obsługującą wspólnotę. Ma dać opinię czy umowy które chcemy podpisać z zarządem są dobre. Mamy złe doświadczenie ze "starym" zarządem, który bez wiedzy właścicieli podpisał miedzy sobą wzajemnie umowy o pracę.
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime30-05-2018
   
  Niestety, mieli podpisane umowę na zarząd nieruchomością wspólną przez pełnomocników właścicieli. Ale to wynagrodzenie nie podlegało "ozusowaniu", więc dodatkowo, bez naszej wiedzy podpisali umowy o pracę, jedno drugiemu. Nikt wcześniej nie wchodził w te sprawy, sądziliśmy, że jest wszystko ok w końcu księgowość prowadziło biuro rachunkowe. Dopiero jak złożyli rezygnację i zaczęliśmy sprawdzać, okazało się jak wyżej. Jeszcze idą w zaparte, że jest wszystko zgodnie z prawem. Jest więcej takich "kwiatków".
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego