Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

koziorozka, Egzo, Zarządca, gecon, MarcoPolo, piastowska, kmaski, jack1, Stasiu, tajfun, wp44, andriejewna, Julian, man, citizen, KubaP, a-z

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorjan
    • CommentTime5-08-2009
     
    czy piwnica należy do mieszkania.przy wykupie mieszkania w akcie notarialnym mam określono również piwnice. jestem jedynym właścicielem któremu taki zapis zapisano. to samo w księgach wieczystych.inni właściciele wspólnoty na tym samym budynku takiego wpisu nie posiadaja. kto tu popełnił błąd. pozdrawiam.
  1. Stan prawny nieruchomości wynika z treści wpisów dokonywanych w księdze wieczystej. Istnieje w stosunku do nich domniemanie, że dokonane zostały z rzeczywistym stanem prawnym. Jeżeli stan prawny jest taki jak opisany to jest Pan jedynym właścicielem piwnicy w budynku. Jeżeli suma udziałów w księgach wieczystych wynosi 100% to moim zdaniem wszystko jest prawidłowo. Jedyny minus, że przy rozliczaniu kosztów udziałami piwnica tylko w Pana przypadku wygeneruje większe koszty.
  2. Tak więc przy rozliczaniu wpłat za ubiegły rok na poszczególnych właścicieli jesteś stratny, ale z drugiej strony Twój głos na zebraniu więcej waży...
    •  
      CommentAuthorZarządca
    • CommentTime10-08-2009 zmieniony
     
    Jeżeli pozostali właściciele lokali nie nabyli na własnośc piwnic a korzystają z nich - tzn., że zajmują nieruchomośc wspólną, powinni również wnosic opłaty na rzecz wspólnoty mieszkaniowej. Sytuacja, w której koszty związane z piwnicą ponosi jedynie właściciel - nie jest prawidłowa.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
  3. wydaje się że ta sytuacja jest niezgodna z UoWL art.3 pkt.7

    " W budynkach, w których nastąpiło wyodrębnienie własności co najmniej jednego lokalu i ustalenie wysokości udziałów w nieruchomości wspólnej bez uwzględnienia powierzchni pomieszczeń przynależnych lub w sposób inny niż określony w ust. 3, a przy wyodrębnianiu kolejnych lokali ustalano wysokość udziałów w nieruchomości wspólnej w taki sam sposób, do czasu wyodrębnienia ostatniego lokalu stosuje się zasady obliczania udziału w nieruchomości wspólnej takie, jak przy wyodrębnieniu pierwszego lokalu. Przepisu zdania poprzedzającego nie stosuje się, jeżeli wszyscy właściciele lokali wyodrębnionych i dotychczasowy właściciel nieruchomości dokonają w umowie nowego ustalenia wysokości udziałów w nieruchomości wspólnej. "

    chyba błąd popełnił sprzedający i/lub notariusz. jeżeli Pana lokal był sprzedany pierwszy to reszta lokali też powinna być sprzedana z piwnicami. jeżeli nie , to nie powinien być sprzedany z piwnicą.
    •  
      CommentAuthorjan
    • CommentTime25-08-2009
     
    właśnie kupujący przedemną nie mają wpisanych piwnic a ja wykupiłem jako ostatni i jedyny z piwnicą.
  4. jest dwa rozwiązania :
    albo
    "wszyscy właściciele lokali wyodrębnionych i dotychczasowy właściciel nieruchomości dokonają w umowie nowego ustalenia wysokości udziałów w nieruchomości wspólnej. " . w związku z tym iż jest to błąd sprzedającego
    koszty powinien pokryć on .
    albo
    sprzedający , na swój koszt , wystapi do notariusza o korektę zapisu w Pana akcie notarialnym .
    •  
      CommentAuthorwwwinyl
    • CommentTime26-08-2009
     
    Czy naprawdę jesteś ostatnim wykupującym, czy też są jeszcze lokale niewykupione.

    Ciekaw jestem czy suma udziałów daje 1.
    •  
      CommentAuthorjan
    • CommentTime26-08-2009
     
    są jeszcse lokale nie wykupione.
  5. Witam
    Tak sobie czytam o tych piwnicach i mam podobny problem. 9 lat użytkuję piwnice , które poprzednia właścicielka pokazała jako należące do lokalu, czemu nie sprzeciwiaja się sąsiedzi. Ostatnio wynikł problem techniczny z partycypowaniem w kosztach wymiany , a właściwie założenia nowej rury gazowej w jednej z użytkowanych przeze mnie piwnic ( od tej rury idzie nitka z gazem do sąsiedniej kamienicy, gdzie są mieszkania komunalne )Rzecz została wykonana bez wiedzy i zgody mojej i delikatnie rzecz biorac byle jak na zlecenie instytucji gminnej) , przy czym niestety.. piwnica nie była zabezpieczona kłódką. Druga piwnica to duże pomieszczenie , przedzielone przed wiekami ścianka dzialową . Konsultowałam się z osobą, która na rzecz gminy robiła inwentaryzację mieszkania.. ale nie pamięta, co gdzie i do czego i czy tą jedną podzieloną traktowała jako dwie czy nie. Żaden z innych lokali ( są jeszcze 2 - jeden mieszkalny, drugi uzytkowy nie posiada w akcie piwnic )Może jest jakiś sposób mierzenia powierzchni? A poza tym jak sprawić, żeby to co być może prawnie nie jest moje, stało się moje .
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego