Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

cdn, koziorozka, gecon, tajfun, citizen, KubaP, Egzo, Kowal, MarcoPolo, man, elan124, Haneczka, Zarządca, wp44, trader, piastowska, beautyfull, admin

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1. Proszę o pilną odpowiedź. Mieszkam w bloku 4-rodzinnym na tym samym osiedlu stoja jeszcze dwa bloki 4-rodinne ale nie jest utworzona wspólnota. Sasiad z bloku obok rozpoczął procedury przekwalifikowania swojej piwnicy na kotłownię. My, pozostali mieszkańcy bloków dostali zawiadomienie z Gminy o rozpoczeci takich procedur. Czy na taką przebudowę nie potrzeba zgody wszystkich mieszkańców osiedla?? Kotłownia ma byc opalana weglem? Mieszkamy tak blisko siebie, że nie nie bardzo chcemy zgodzic sie na opalanie węglem ze względów zdrowotnych- drewnem tak. Czy możemy sprzeciwić się takim poczynaniom????
    Pozdrawiam EWA
    •  
      CommentAuthorPosesja
    • CommentTime24-08-2012 zmieniony
     
    Czy jesteś właścicielką mieszkania z udziałem w gruncie i w częściach wspólnych budynku?
    Co to za osiedle - spółdzielcze, deweloperskie, dawne bloki komunalne?
    Być może jesteście wspólnotą, bo ona powstaje z mocy prawa, tylko o tym nie wiecie. Do powstania wspólnoty wystarczy, że jest wyodrębniony (wykupiony na własność z własną KW i udziałem w gruncie) choćby 1 lokal w danej nieruchomości.

    Czy te inne bloki są w tej samej księdze wieczystej, co Twój blok?POSESJA Zarządca Nieruchomości
    Wyświetl historię - Ilość edycji posta: 1
  2. Są to trzy bloki wykupione przez pracowników Nadleśnictwa. Ja również wykupiłam mieszkanie i mam udział w gruncie oraz w częściach wspólnych budynku.
    Ewa
    •  
      CommentAuthorPosesja
    • CommentTime25-08-2012
     
    Jeżeli piwnica sąsiada jest jego własnością (jest pomieszczeniem przynależnym do lokalu mieszkalnego, wykupionym wraz z lokalem i wpisanym do aktu notarialnego i księgi wieczystej), to nie możecie mu zabronić "przekwalifikowania" jego piwnicy na kotłownię. Jeżeli uzyska wszystkie wymagane pozwolenia i opinie, to wspólnota nie może tego zablokować. Jeżeli macie indywidualne systemy grzewcze (brak jednolitego, centralnego ogrzewania), to przeróbki w instalacji grzewczej lokalu nie są sprawą wspólnoty.POSESJA Zarządca Nieruchomości
    •  
      CommentAuthorTsuda
    • CommentTime25-08-2012
     
    Przede wszystkim sprawdź status prawny tej piwnicy:
    - czy piwnica to jest część wspólna, z której sąsiad tylko korzysta
    - czy piwnica to jego wlasność z przypisanym udziałem wpisana do jego aktu i kW
  3. Dziekuję za rozjasnienie sprawy. Mam jeszcze pytanie. Czy wymiana okna w kuchni, które będzie o 30 cm szersze muszę mieć zgodę innych z z dwóch pozostałych bloków??
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime28-08-2012 zmieniony
     
    ewapoplaw:Czy wymiana okna w kuchni, które będzie o 30 cm szersze muszę mieć zgodę innych z z dwóch pozostałych bloków??

    Tak . To ingerencja w nieruchomości wspólna i niezbędna jest uchwała wspólnoty .
    Nie zapomnij (w treści uchwały) o upoważnieniu ciebie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane... tak na wszelki wypadek.UoWL ; UoGN ;pozory mylą t
  4. Te trzy bloki nie mają założonej wspólnoty.
  5.  
    ewapoplaw:Są to trzy bloki wykupione przez pracowników Nadleśnictwa.
    Te trzy bloki nie mają założonej wspólnoty.
    jeżeli są na jednej działce gruntowej to należą do jednej wspólnoty. Wspólnota powstaje z mocy prawa, gdy na jednej nieruchomości jest co najmniej dwóch właścicieli.

    art.3.5. Jeżeli nieruchomość, z której wyodrębnia się własność lokali, stanowi grunt zabudowany kilkoma budynkami, udział właściciela lokalu wyodrębnionego w nieruchomości wspólnej odpowiada stosunkowi powierzchni użytkowej lokalu wraz z powierzchnią pomieszczeń przynależnych do łącznej powierzchni użytkowej wszystkich lokali wraz z pomieszczeniami do nich przynależnymi.

    Art. 6.Ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości, tworzy wspólnotę mieszkaniową. Wspólnota mieszkaniowa może nabywać prawa i zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozwana.UoWL ; UoGN ;pozory mylą t
    •  
      CommentAuthorTsuda
    • CommentTime29-08-2012
     
    Wspólnoty się nie zakłada. Jeśli jeden lokal ma własną księgę wieczystą ( np. twoje mieszkanie) to już jest wspólnota.
    Sprawdź czy te 3 bloki są położone na jednej działce geodezyjnej i ile lokali jest w twoim budynku.
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego