Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, KubaP, koziorozka, azygnerski, blazejh, wp44, nathan0930

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Jeżeli zdecydowaliście, że głosowanie jest w trybie 1 = 1, to żeby uchwała została podjęta, przy 70 właścicielach "ZA" musi zagłosować przynajmniej 36 właścicieli (udziały w takim głosowaniu nie mają znaczenia).
  Tak - trzeba dozbierać.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime24-06-2014 zmieniony
   
  Gość Zarzadca.pl: (Jolanta)ja mam pytanie:mieszkam w bloku /213 lokali/ nie wszyscy należą do wspólnoty część jest lokali komunalnych,
  moje pytanie:czy przy podjęciu uchwały przedstawiciel ZGN traktowany jest jako właściciel czy "większość właścicieli" to są faktycznie właściciele .

  ZGN ma 36% udziałów i wielokrotnie jest to powodem zatwierdzeniem uchwały chociaż właściciele są przeciwni.Wystarczy 15% głosów za i uchwała przechodzi.
  Czy to jest prawidłowe?
  oczywiście, że jest prawidłowe....
  ZGN jest takim samym właścicielem jak każdy inny, który posiada wiele lokali w jednej wspólnocie . Nie jest to udziałoweic wiekszościowy, bo nie ma ponad 50% udziałów w NW


  Gość Zarzadca.pl:(Przemek)Witam,
  mam pytanie odnośnie głosowania nad uchwałami, jak również uzyskiwaniem absolutorium dla zarządu.
  W mojej wspólnocie jest przypadek, gdzie udziały nie stanowią 100%, na każdym zebraniu jest lista na której właściele lub ich pełnomocnicy podpisują, że wyrażają chęć aby 1głos=1osobie (zgadza się na to 1/5 właścicieli), liczba lokatorów to np. 70 na zebranie wraz z upoważnieniami jest ok 40 osób, za głosuje 30, przeciw 10, co stanowi, że głosów za jest w przybliżeniu 43%, teraz, żeby uchwała przeszła to trzeba dozbierać w trybie mieszanym do 50,1% ? zgadza się, dobrze to rozumiem ?
  to należy dozbierać głosy w drodze indywidualnego głosowania tak aby ZA zaglosowało co najmniej 36 właścicieli lokali ( nie mylić z osobami)

  Gość Zarzadca.pl:(Przemek)że wyrażają chęć aby 1głos=1osobie
  nie ma takiego sytemu głosowania w UoWL jest 1 głos=1 właściciel , a to jest wielka różnica UoWL ; UoGN ;
 2. Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc...bardzo jesteście pomocni :-)
 3. Witam,
  mam pytanie w sprawie głosowania 1 właściciel jeden głos, 1 lokal właściciel Pan-X, 2 lokal właściciel małżonkowie Pan,Pani-XY, czy Panu-X przysługują 2 głosy?

  Nowy doklejony: 13.01.18 08:41
  Jeszcze jedno pytanie czy """"""uchwała właścicieli lokali o trybie głosowania nad wszystkimi podejmowanymi uchwałami WM będzie podejmowana w trybie 1 właściciel=1"""" głos jest sprzeczna z UWL.
  Nie wiem czy wyraziłem się precyzyjnie ale brzmi to trochę jak masło maślane :(
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime13-01-2018 zmieniony
   
  Jacek1313: mam pytanie w sprawie głosowania 1 właściciel jeden głos,
  1 - lokal właściciel Pan-X,
  2 - lokal właściciel małżonkowie Pan,Pani-XY,
  czy Panu-X przysługują 2 głosy?
  wystarczy poczytać ustawę o własnosci lokali, a tam znajdziesz taki tekst:

  Art. 23. 1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania.

  2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos.

  2a. Jeżeli suma udziałów w nieruchomości wspólnej nie jest równa 1 albo większość udziałów należy do jednego właściciela bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 1/5 udziałów w nieruchomości wspólnej.

  2b. Jeżeli lokal jest przedmiotem współwłasności w częściach ułamkowych, współwłaściciele celem oddania głosu przypadającego na ich lokal w głosowaniu prowadzonym według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, obowiązani są ustanowić w formie pisemnej pełnomocnika. Ustanowienia pełnomocnika współwłaściciele lokalu dokonują większością głosów liczoną według wielkości udziałów we współwłasności lokalu.

  3. O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie.  Czyli mamy do czynienia z dwoma lokalami, więc Panu X przypada jeden głos tak samo jak małżeństwu, jak nie mają rozdzielności majątkowej, a jak mają to jedno drugiemu musi dać pełnomocnictwo rodzajowe, Pan X może dysponować 2 głosami jak ma pełnomocnictwo rodzajowe Pani Y

  Jacek1313:Jeszcze jedno pytanie czy """"""uchwała właścicieli lokali o trybie głosowania nad wszystkimi podejmowanymi uchwałami WM będzie podejmowana w trybie 1 właściciel=1"""" głos jest sprzeczna z UWL.
  Nie wiem czy wyraziłem się precyzyjnie ale brzmi to trochę jak masło maślane :angry:
  jak wyżej UoWL ; UoGN ;
 4. KubaP wielkie dzieki:wink:
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego