Nie ma gdzie eksmitować? Trzeba płacić

TubeTube Użytkownik
edytowano października 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Samorządy budują nowe mieszkania socjalne, ale mogłoby powstać ich więcej, gdyby nie konieczność przelewania co roku milionów złotych na konta spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych oraz właścicieli prywatnych kamienic, którzy wygrali procesy eksmisyjne. Tylko w ubiegłym roku Kraków przeznaczył na to prawie 4,7 mln zł, Warszawa – 2,5 mln zł, natomiast Wrocław prawie milion. W tym roku kwoty te będą dwa razy wyższe, ponieważ liczba wyroków eksmisyjnych lawinowo rośnie. Do końca czerwca w samej stolicy przeprowadzono ich ponad 1,6 tys., czyli dwa razy więcej niż w całym 2011 roku.

czytaj więcej:
http://forsal.pl/artykuly/657629,nie_ma_gdzie_eksmitowac_trzeba_placic.html

Komentarze

  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Tube:[/cite]Samorządy budują nowe mieszkania socjalne, ale mogłoby powstać ich więcej, gdyby nie konieczność przelewania co roku milionów złotych na konta spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych oraz właścicieli prywatnych kamienic, którzy wygrali procesy eksmisyjne.
    Odwrotnie: gminy nie musiałyby w ogóle płacić odszkodowań, gdyby miały wystarczająco dużo mieszkań socjalnych. Tych mieszkań nie ma, ponieważ w ostatnim 20-leciu gminy wyprzedały większość swoich lokali, a w ich miejsce wybudowały bardzo niewiele nowych. Dopiero rosnące lawinowo odszkodowania zmusiły miasta do myślenia o rozwoju budownictwa socjalnego.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gminy mają takie lokale ale na dzień dzisiejszy nie nadają się do zamieszkania, są bardzo zdewastowane . Moja wspólnota eksmitowała do takiego lokalu socjalnego dłużnika - właściciela lokalu po ówczesnym wyremontowaniu lokalu socjalnego (koszty pokryto ze sprzedaży lokalu eksmitowanego). Mało który podmiot korzysta z takiej możliwości, woli biegać po sądach, droczyć się z Gminą tylko po by zdobyć białko ... i by być krytym ....
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano października 2012
    [cite] KubaP:[/cite]Moja wspólnota eksmitowała do takiego lokalu socjalnego dłużnika - właściciela lokalu po ówczesnym wyremontowaniu lokalu socjalnego (koszty pokryto ze sprzedaży lokalu eksmitowanego).
    Wspólnota pokryła koszty remontu lokalu socjalnego, będącego własnością gminy? To niezgodne z prawem.
    Opróżnienie lokalu po sprzedaży w wyniku licytacji to problem nowego właściciela lokalu. Jaki interes ma wspólnota, żeby opróżnić ten lokal?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2012
    Wspólnota pokryła koszty remontu lokalu socjalnego, będącego własnością gminy? To niezgodne z prawem.
    Jaki interes ma wspólnota, żeby opróżnić ten lokal?
    Myśl, Posesja myśl ... może wpadniesz na to jaki interes miała WM, aby najpierw założyć , a potem ściągnąć z dłużnika koszt remontu lokalu socjalnego ....
    mała podpowiedź ... wspólnota niczego na swój koszt nie remontowała.....
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jaki interes miała WM, aby najpierw założyć , a potem ściągnąć z dłużnika koszt remontu lokalu socjalnego
    Co ty za bajki opowiadasz? Jakim cudem wspólnota "ściągnęła" z dłużnika koszty remontu lokalu gminy? Z takiego dłużnika możesz najwyżej ściągnąć dziurawą koszulę.
    To nie wspólnota dysponuje pieniędzmi ze sprzedaży lokalu, lecz komornik pod nadzorem sądu. Wspólnota dostaje tylko tyle, ile wynosi jej należność, powiększona o odsetki i należności uboczne (np. koszty sądowe). Komornik nie wypłaci ani grosza więcej ponad to, co się wspólnocie należy. Zwrot kosztów remontu gminnego lokalu jej się nie należy. Te koszty może zwrócić gmina (jeśli zechce), ale nie komornik ani dłużnik.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.