Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, BNadra, azygnerski, blazejh, yeti, George, waleczny, tajfun, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Witam mieszkam w 4 piętrowym bloku w którym jest doprowadzona instalacja gazu ziemnego niestety z przyczyn ...jak to czasem bywa gaz w naszym lokalu mieszkalnym został odcięty kuchenka została zakupiona pod gaz z butli (kryzy zmienione,wąż,reduktor) czy mogę używać butli gazowej w takiej sytuacji ?? Była Pani z administracji i powiedziała że ponoć nie ale nie stać nas na używanie kuchenki elektr. bo to wiąże się z chorobliwie wysokimi kosztami nawet do 1,000 zł na miesiąc , z powodu że nasza rodzina jest liczna jak i w jej skład wchodzi 4 dzieci i kobieta w ciąży co robić w takiej sytuacji ?? Proszę o pilną odpowiedz .
  •  
   CommentAuthorEgzo
  • CommentTime9-04-2013
   
  Używanie butli gazowej na gaz płynny w budynku w którym jest sieć gazowa jest zabronione - obawiam się, że pani z administracji ma rację. Tu masz przywołane przepisy:

  http://www.zarzadca.pl/pytania-i-odpowiedzi/76-techniczne/1047-instalowanie-butli-gazowych-w-lokalach
 2. niestety z przyczyn ...jak to czasem bywa gaz w naszym lokalu mieszkalnym został odcięty

  Jeżeli w budynku jest jednolita instalacja gazowa na gaz ziemny zaopatrująca wszystkie lokale, to kto na jakiej podstawie odciął ci dopływ gazu?
  Nawet przy zaleganiu z opłatami tego robić nie wolno.
  Chyba że masz bezpośrednią umowę z zakładem gazowniczym a instalacja gazowa w budynku jest rozprowadzona indywidualnie do każdego lokalu.

  Dlaczego
  Pani z administracji

  - plącze się po twoim prywatnym lokalu? Kto ją wpuścił?

  Wg. tzw. "starego" przepisu:
  Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych.(Dz. U. z dnia 9 września 1999 r.) - nie jest zakzane takie stosowanie.
  W tzw. "nowym" przepisie:
  Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002
  - jest wyraźny zakaz:
  § 157
  6. Zabrania się stosowania w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej.

  co robić w takiej sytuacji ??

  Podłączyć się ponownie do jednolitejinstalacji gazowej znajdującej się w budynku.
 3. czajnik5
  biedron_ka:Jeżeli w budynku jest jednolita instalacja gazowa na gaz ziemny zaopatrująca wszystkie lokale, to kto na jakiej podstawie odciął ci dopływ gazu?
  No przecież napisał:

  rootek31:niestety z przyczyn ...jak to czasem bywa gaz w naszym lokalu mieszkalnym został odcięty
  Naturalną konsekwencją nie płacenia za gaz jest odcięcie go odbiorcy. Osobiście nie znam żadnego operatora, który rozdawałby paliwo za darmo. : ).

  biedron_ka:Nawet przy zaleganiu z opłatami tego robić nie wolno.
  To chyba jakaś nowa filozofia życiowa. Czyli od jutra mogę nie płacić za gaz, a odciąć mi go nie wolno. No, to nie płaćmy wszyscy.

  Pozdrawiam.
 4. Bardzo proszę o uważne czytanie komentowanych wpisów.
  Okoliczności w jakich może nastąpić odcięcie gazu określa się w umowie z odbiorcą.
  Napisałam dość wyraźnie:
  Nawet przy zaleganiu z opłatami tego robić nie wolno.
  Chyba że masz bezpośrednią umowę z zakładem gazowniczym a instalacja gazowa w budynku jest rozprowadzona indywidualnie do każdego lokalu.

  - jeżeli budynek ma jeden wspólny gazomierz (w starych blokach i kamienicach jest to normą) to wspólnota nie ma prawa odcinać gazu właścicielowi lokalu bo nie jest dla właściciela stroną umowy.
  Jeżeli dla ciebie jest to od razu nowa filozofia życiowa to twój problem.
  •  
   CommentAuthorEDDIE
  • CommentTime9-04-2013
   
  ale nie stać nas na używanie kuchenki elektr. bo to wiąże się z chorobliwie wysokimi kosztami nawet do 1,000 zł na miesiąc


  Nieprawda.

  Kuchenka indukcyjna jest tańszym rozwiązaniem od kuchenki gazowej. Pierwszy wydatek na specjalne garnki może być nieprzyjemny, ale per saldo opłaca się. Dodatkowym plusem jest np. szybkość gotowania wody na herbatę.

  Podobnie tańszym rozwiązaniem jest stosowanie zmywarki od tradycyjnego zmywania. Mam na myśli opłaty eksploatacyjne za media oczywiście.>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Przed kliknięciem "wyślij odpowiedź" pomyśl, co twój post wnosi do tematu? <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  •  
   CommentAuthorczajnik5
  • CommentTime9-04-2013 zmieniony
   
  czajnik5
  biedron_ka:Okoliczności w jakich może nastąpić odcięcie gazu określa się w umowie z odbiorcą.
  W umowie z odbiorcą jest napisane, że w przypadku nie płacenia za gaz nastąpi bolesne odcięcie. Niech panienka przeczyta sobie przykładową umowę.

  biedron_ka:Napisałam dość wyraźnie (...) jeżeli budynek ma jeden wspólny gazomierz (w starych blokach i kamienicach jest to normą) to wspólnota nie ma prawa odcinać gazu właścicielowi lokalu bo nie jest dla właściciela stroną umowy.
  A z czego panienka wyprowadziła taki wniosek i od razu postawiła tezę?

  biedron_ka:Jeżeli dla ciebie jest to od razu nowa filozofia życiowa to twój problem.
  Raczej panienki problem.

  Nowy doklejony: 09.04.13 22:41
  EDDIE:Kuchenka indukcyjna jest tańszym rozwiązaniem od kuchenki gazowejPierwszy wydatek na specjalne garnki może być nieprzyjemny, ale per saldo opłaca się.
  Jakby policzyć prosty czas zwrotu, to rzeczywiście per saldo opłaca się, ale zwrot nastąpi prawdopodobnie w dziesiątym pokoleniu. Ponadto, trochę trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś, kto nie płaci rachunków za gaz, nagle zainwestuje w: komplet garnków, komplet rondli, komplet patelni, czajnik itp. + płytę indukcyjną wraz z kosztami montażu i adaptacji mebla na którym ta płyta zostanie zamocowana + koszty zamówienia mocy elektrycznej. Rozumiem, że rachunki za energię już będzie płacił. :rolling:

  EDDIE:Podobnie tańszym rozwiązaniem jest stosowanie zmywarki od tradycyjnego zmywania. Mam na myśli opłaty eksploatacyjne za media oczywiście.
  Podobnie naciągana teza Eddie, jak powyższa. Spodziewam się, że tę wiedzę czerpiesz głównie z reklam telewizyjnych sprzętu AGD.

  Swoją drogą, nie wiem dlaczego sprzedawcy w reklamie nie powiedzą prawdy: kup zmywarkę, nie będziesz musiał zmywać ręcznie, leniu śmierdzący. Zamiast tego stosują jakieś głupie wybiegi, typu: zużyjesz mniej wody i mniej prądu. Ciekawe, do czego zużywam prąd przy myciu ręcznym. A jeśli chodzi o wodę, to myślę że zwrotu możemy doczekać w dwudziestym pokoleniu.

  Pozdrawiam.
  •  
   CommentAuthorbiedron_ka
  • CommentTime9-04-2013 zmieniony
   
  W umowie z odbiorcą jest napisane, że w przypadku nie płacenia za gaz nastąpi bolesne odcięcie
  Właściciel lokalu w budynku wielololokalowym z jednym gazomierzem na wejściu nie podpisuje żadnej umowy bo umowę podpisuje wspólnota. Jeżeli wspólnota nie zapłaci faktury bądź faktur to w takiej umowie jest określone kiedy zakład gazowniczy odetnie gaz do budynku (do lokalu nie ma nawet takiej możliwości technicznej).
  Jeszcze raz proszę o uważne czytanie komentowanego wpisu zanim zaczynasz sarkastyczne teksty tworzyć.
  A z czego panienka wyprowadziła taki wniosek...

  - to są sekrety panieńskich dusz i wara wam chłopy od nich.
 5. czajnik5
  No przepraszam, ale teraz już nic nie rozumiem.

  W takim razie, jeśli doszedłeś do wniosku, oops... przepraszam... doszłaś do wniosku, że być może odcięli gaz do całego budynku, to nie ma żadnego problemu z gazem ziemnym i można używać butli.

  nie ma nawet takiej możliwości technicznej

  Możliwości technicznej to nie ma, ale otworzenia w d... parasola.
 6. :lamo:
  •  
   CommentAuthorEDDIE
  • CommentTime9-04-2013
   
  czajnik5:Podobnie naciągana teza Eddie, jak powyższa. Spodziewam się, że tę wiedzę czerpiesz głównie z reklam telewizyjnych sprzętu AGD.


  ZONK
  Czerpałem z autopsji. Na reklamy jest baaardzo odporny. Gdyby nie brak gazu w obecnym nowym, mieszkaniu/budynku, pewnie bym z powodu przyzwyczajenia pozostał przy gazie. W tej chwili jestem z tego bardzo zadowolony.

  czajnik5:
  Swoją drogą, nie wiem dlaczego sprzedawcy w reklamie nie powiedzą prawdy: kup zmywarkę, nie będziesz musiał zmywać ręcznie, leniu śmierdzący. Zamiast tego stosują jakieś głupie wybiegi, typu: zużyjesz mniej wody i mniej prądu. Ciekawe, do czego zużywam prąd przy myciu ręcznym. A jeśli chodzi o wodę, to myślę że zwrotu możemy doczekać w dwudziestym pokoleniu.

  Pozdrawiam.


  Nie będę przedstawiał dowodów na to, że na zmywanie ręczne idzie dużo więcej wody i energii (podgrzanie wody) niż na zmywanie w zmywarce. Oszczędność czasu i siły mięśni to jak gdyby efekt uboczny, a jakże przyjemny:smile:
  Jeśli ktoś chce wierzyć w dziesiąte, czy dwudzieste pokolenie, jego sprawa, nic mi do tego.>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Przed kliknięciem "wyślij odpowiedź" pomyśl, co twój post wnosi do tematu? <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
  •  
   CommentAuthorczajnik5
  • CommentTime10-04-2013 zmieniony
   
  czajnik5
  EDDIE:Oszczędność czasu i siły mięśni to jak gdyby efekt uboczny, a jakże przyjemny
  I to jest właśnie koronny argument. Dlatego Eddie, sam również korzystam ze zmywarki. Żeby nie było, że jestem jakiś ortodoks i piorę na tarze w balii, lub nad rzeką.
  Oczekiwałbym od reklamiarzy jedynie odrobiny uczciwości, ale z drugiej strony... co ja gadam.

  Co do pokoleń i rachunku ekonomicznego, ja - podobnie, jak Ty - nie będę przedstawiał dowodów. Każdy ma chyba kartkę, ołówek i kalkulator i każdy sam może sobie to policzyć. : ).

  EDDIE:Czerpałem z autopsji.
  No właśnie. Ja napisałem, jak napisałem, ponieważ też czerpię z autopsji. Miałem kuchenkę gazową, teraz mam płytę indukcyjną. Ale, ale... my tu gadu, gadu, a może uda się nam namówić tego pana, który nie płaci rachunków za gaz, żeby zainwestował kilka tysięcy złotych w indukcję i nowe wyposażenie kuchni.

  Pozdrawiam.

  Nowy doklejony: 10.04.13 08:37
  biedron_ka:Właściciel lokalu w budynku wielololokalowym z jednym gazomierzem na wejściu nie podpisuje żadnej umowy bo umowę podpisuje wspólnota. Jeżeli wspólnota nie zapłaci faktury bądź faktur to w takiej umowie jest określone kiedy zakład gazowniczy odetnie gaz do budynku (do lokalu nie ma nawet takiej możliwości technicznej).

  rootek31:gaz w naszym lokalu mieszkalnym został odcięty
  Mnie Pani tu poucza o uważnym czytaniu wpisów... no zawsze coś... zawsze k... coś...

  Pozdrawiam.
 7. Mnie Pani tu poucza...

  Pani nie wie kim jestem!
  Ja Pani pokażę!
  Nie dość że megaloman to jeszcze bufon.
  :lamo:
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-04-2013
   
  Biedron_ek daj sobie i nam .... UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorczajnik5
  • CommentTime10-04-2013 zmieniony
   
  czajnik5
  biedron_ka: ...

  Z pozdrowieniami
  •  
   CommentAuthorelan124
  • CommentTime10-04-2013 zmieniony
   
  Z pozdrowieniami z okazji Roku Tuwimowskiego (2013)
  •  
   CommentAuthorrootek31
  • CommentTime11-04-2013 zmieniony
   
  1.)Prosiłem o odpowiedź nie o Spam :(
  2.)Pani z administracji kręciła się po to by wycenić szkody po zimie ponieważ zalało nam kuchnie.
  3.)Gaz został odcięty nawet nie wiem ile już lat temu z powodu nie wielkiego zadłużenia nawet chyba nie 100 zł
  4.)Liczniki gazowe ma każdy w osobnym mieszkaniu .
  ale nigdy nie myśleliśmy że nie można stosować butli skoro i sąsiad piętro wyżej stosuje jak i wielu mieszkańców osiedla .
  5.) Co do indukcyjnych kuchenek nie jestem przekonany ponoć są bardzo awaryjne a to iż mamy licznik elekt. przedpłatowy to dlatego wiąże się z wysokimi kosztami(prowizje..itd).

  dochodząc po komentarzach itd... do wniosku iż będę musiał się skontaktować z gazownią o podłączenie gazu ziemnego ;)

  Dziękuje wszystkim za pomoc .
  •  
   CommentAuthorczajnik5
  • CommentTime15-04-2013 zmieniony
   
  czajnik5
  rootek31:Gaz został odcięty nawet nie wiem ile już lat temu z powodu nie wielkiego zadłużenia nawet chyba nie 100 zł
  oj, to będą jeszcze odsetki od należności przeterminowanych + opłata za demontaż gazomierza (również z odsetkami) + opłata za montaż, do tego koszt eksploatacyjnej próby szczelności przed ponownym uruchomieniem (przeprowadza się, gdy instalacja jest wyłączona z eksploatacji przez okres dłuższy, niż 6 miesięcy). Ale to i tak mniej, niż nowa inwestycja w alternatywne urządzenia.

  rootek31:Co do indukcyjnych kuchenek nie jestem przekonany ponoć są bardzo awaryjne a to iż mamy licznik elekt. przedpłatowy to dlatego wiąże się z wysokimi kosztami(prowizje..itd).
  Nie wiem, to chyba zależy od modelu. Jak z samochodami. Jedne modele się psują rzadko, inne często. Ja używam od lat i nic się nie psuje. Niemniej, w polskich realiach koszt grzania prądem jest daleko większy, niż gazem.

  elan124:Z pozdrowieniami z okazji Roku Tuwimowskiego (2013)
  W literaturze Roku Tuwimowskiego, a w muzyce Roku Lutosławskiego. A jakby tak zmiksować obu panów, to wyjdzie coś takiego:

  •  
   CommentAuthorelan124
  • CommentTime15-04-2013
   
  Może ci Panowie-Twórcy przewidzieli, że będą mieli swój Rok, w tym samym Roku... :wink:
  •  
   CommentAuthorEDDIE
  • CommentTime15-04-2013
   
  czajnik5:Nie wiem, to chyba zależy od modelu. Jak z samochodami. Jedne modele się psują rzadko, inne często. Ja używam od lat i nic się nie psuje. Niemniej, w polskich realiach koszt grzania prądem jest daleko większy, niż gazem.


  Zgadza się. Koszt grzania kuchenką indukcyjną jest olbrzymi.
  Osobiście używam jej do gotowania, smażenia, pieczenia, duszenia, itp.
  W grzaniu najlepsza jest własna kotłownia lub xPEC:wink:>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Przed kliknięciem "wyślij odpowiedź" pomyśl, co twój post wnosi do tematu? <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
 8. czajnik5
  EDDIE:Osobiście używam jej do gotowania, smażenia, pieczenia, duszenia, itp.

  Niesłychane. Pieczenie i duszenie za pomocą kuchenki indukcyjnej. Musisz mi koniecznie podać typ tej kuchenki. Też chcę taką mieć.

  EDDIE:W grzaniu najlepsza jest własna kotłownia

  No, jak się uprzeć, to można i za pomocą kotła. Na pewno będzie tanio, jak barszcz.
  http://www.goga-gastro.pl/category/kotly-warzelne?gclid=CKHZv4vxzrYCFcVY3god9H0ANQ

  Pozdrawiam.
  •  
   CommentAuthorelan124
  • CommentTime16-04-2013
   
  EDDIE: W grzaniu najlepsza jest własna kotłownia lub xPEC
  Odczuwasz widoczną różnicę ? :bigsmile:
  •  
   CommentAuthorEDDIE
  • CommentTime17-04-2013
   
  czajnik5:
  Niesłychane. Pieczenie i duszenie za pomocą kuchenki indukcyjnej. Musisz mi koniecznie podać typ tej kuchenki. Też chcę taką mieć.


  "...gotowania, smażenia, pieczenia, duszenia..." - każda ta czynność jest do uzyskania przez każdego typu kuchenkę - indukcyjna, elektryczna tradycyjna, gazowa i inne.
  O szczegóły pytaj jakieś lokalne koło gospodyń wiejskich/miejskich.

  Nowy doklejony: 17.04.13 00:00
  elan124:
  EDDIE: W grzaniu najlepsza jest własna kotłownia lub xPEC
  Odczuwasz widoczną różnicę ? :bigsmile:


  Między czym, a czym?>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Przed kliknięciem "wyślij odpowiedź" pomyśl, co twój post wnosi do tematu? <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
 9. czajnik5
  EDDIE:O szczegóły pytaj jakieś lokalne koło gospodyń wiejskich/miejskich.

  Zapytałem. Mieli ze mnie straszny polew, jak powiedziałem, że chciałbym dusić na kuchence indukcyjnej. : (
  Więc wycofałem się z tego i powiedziałem, że właściwie, to chciałbym piec. Niestety, mieli jeszcze większy polew. : (

  Trudno. Ważne, żeby sprawiać ludziom radość.

  Pozdrawiam.
  •  
   CommentAuthorpejter
  • CommentTime17-04-2013
   
  to kto na jakiej podstawie odciął ci dopływ gazu?
  Nawet przy zaleganiu z opłatami tego robić nie wolno.

  A jak nie wpuści na przegląd i jest podejrzenie wycieku, to też? Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie :bigsmile:
  •  
   CommentAuthorelan124
  • CommentTime17-04-2013
   
  EDDIE: Ważne, żeby sprawiać ludziom radość
  I o to chodzi :bigsmile:
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego