operatorzy sieci tv,telefon i internet

bognabogna Użytkownik
edytowano czerwca 2014 w Zarządzanie Nieruchomościami
Czy Spółdzielnia mieszkaniowa moze bez uzgodnienia ze spółdzielcami (właścicielami mieszkań) zezwalać operatorom sieci na okablowanie budynków. Obecnie mamy UPC,WECTRĘ i obecnie ORANGE pruje beton dla zainstalowania sieci świadowodowej.
Prezes uważa,ze nie moze być monopolu a poza tym ustawa obliguje go do zezwolenia operatorowi na modernizację sieci. Niektórzy mają jeszcze telefony w ORANGE, który przejął Telekomunikacje Polską.
Czytałam gdzieś,ze okablowanie wpływa ujemnie na organizm człowieka. W budynku (110 mieszkan) mieszka wię:cry:kszość emerytów.

Komentarze

  • Opcje
    EgzoEgzo Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] bogna:[/cite]Czy Spółdzielnia mieszkaniowa moze bez uzgodnienia ze spółdzielcami (właścicielami mieszkań) zezwalać operatorom sieci na okablowanie budynków.
    Może.
    Obecnie mamy UPC,WECTRĘ i obecnie ORANGE pruje beton dla zainstalowania sieci świadowodowej.
    ...
    Czytałam gdzieś,ze okablowanie wpływa ujemnie na organizm człowieka.
    Okablowanie światłowodowe nie emituje żadnego promieniowania.
  • Opcje
    gecongecon Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    Czy Spółdzielnia mieszkaniowa moze...
    Może bo jest właścicielem budynku.
    Czytałam gdzieś,ze okablowanie wpływa ujemnie na organizm człowieka. W budynku (110 mieszkan) mieszka wię:cry:kszość emerytów.
    Ja czytałem gdzieś, że okablowanie nie szkodzi a gdyby nawet szkodziło to emerytom nie powinno to robić różnicy - w końcu mają bliżej niż dalej, a na coś umrzeć trzeba.
  • Opcje
    bognabogna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy te wszystkie wymienione sieci na zakłócają siebie wzajemnie. W poprzednim budynku, w którym mieszkałam spóldzielnia wybrała jednego operatora i nie zezwoliła nawet na tv wewnetrzną bo mogłaby zakłócać odbiór.
    Nie znam sie na tym ale to paranoja . Mamy juz Wektrę, UPC,Orange. Nie mamy jeszcze Netii !
  • Opcje
    citizencitizen Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Spółdzielnia jest właścicielem budynku i dopóki zarządza Waszym budynkiem to decyduje, jakie inwestycje są robione i jakie instalacje przeprowadzane. Co więcej, spółdzielnia robi jeszcze dużo gorsze rzeczy niż pozwalanie na okablowanie przez różnych operatorów (zresztą jest to zupełnie legalne ale właściciel budynku powinien dopilnować, by instalację przeprowadzono estetycznie i zgodnie z zasadami). Dopóki nie przejdziecie na zarząd właścicielski (czyli wspólnota mieszkaniowa), to praktycznie na nic nie będziecie mieć wpływu, co się dzieje z waszym budynkiem i ile za to płacicie
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    [cite] bogna:[/cite]Czy Spółdzielnia mieszkaniowa moze bez uzgodnienia ze spółdzielcami (właścicielami mieszkań) zezwalać operatorom sieci na okablowanie budynków.
    Może jeżeli nie nastąpiło przekształcenie prawa własności lokali, a tak praktycznie nikt nie może zakazać wejścia na teren budynków rożnym operatorom.
    To wynika z ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych.
    [b]Art. 31:[/b]
    1. Jeżeli nieruchomość lub jej część zajmowana przez użytkownika końcowego nie posiada przyłączenia do sieci telekomunikacyjnej, odpowiadającego potrzebom użytkownika końcowego, właściciel nieruchomości, użytkownik wieczysty nieruchomości, osoba, której przysługuje spółdzielcze prawo do lokalu lub zarządca nieruchomości, [b]nie może odmówić[/b], z wyjątkiem przypadków wynikających z przepisów prawa, instalacji, utrzymania lub wymiany zewnętrznej instalacji telekomunikacyjnej.
    

    [cite] bogna:[/cite]Czytałam gdzieś,ze okablowanie wpływa ujemnie na organizm człowieka.
    W budynku (110 mieszkan) mieszka większość emerytów.:cry:
    :boje_sie:pierwszy raz słyszę, że kable komuś zagrażają ... jak w to wierzysz, to powinniście kable energetyczne wyrzucić z budynku w pierwszej kolejności .:furious: :gafa:
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    bognabogna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Większośc lokali jest wyodrębniona jednak nie ma utworzonej wspólnoty mieszkaniowej a zarząd spółdzielni nie pytał czy sie zgadzamy.

    Nowy doklejony: 27.06.14 15:37
    cd.
    Niektórzy właściciele posiadaja jeszcze telefony w Orange i mamy te kable. Jednak obecnie Orange podobno "modernizuje" sieć i wierci nam w betonie podłogi na klatce schodowej i zakłada nowe kable w innym miejscu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano czerwca 2014
    [cite] bogna:[/cite]Niektórzy właściciele posiadaja jeszcze telefony w Orange i mamy te kable.
    Jednak obecnie Orange podobno "modernizuje" sieć i wierci nam w betonie podłogi na klatce schodowej
    i zakłada nowe kable w innym miejscu.
    widzisz to są dwa światy ... kable z lat 60 ubiegłego stulecia nijak się mają do kalli światłowodowych,
    którymi "płynie " cyfrowy sygnał telefoniczny, internet wysokiej klasy, telewizja kablowa oraz wiele innych usług .
    Nowoczesność "kosztuje" i nie ma od tego odwrotu ... sorry

    Szkoda, że nikt nie pomyślał, aby zrobić szacht dla tych operatorów, wydając warunki techniczne przebiegu kabli .
  • Opcje
    k112k112 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Okablowanie światłowodowe ,skrętka Utp , koncentryk telewizji kablowych i anten rtv nie emitują na zewnątrz. Najbardziej emitują anteny operatorów komórkowych, mniej punkty dostępowe i bridge typu mikrotik sieci bezprzewodowych ale są mocno kierunkowe wiec trzeba by mieć antene skierowaną w okno. Paradoksalnie więcej pola elektromagnetycznego emitują też kable energetyczne niż którykolwiek telekomunikacyjny kabel operatorów przewodowych.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Zawarcie umowy w przedmiocie okablowanie budynku - nawet, gdyby to była wspólnota mieszkaniowa a nie spółdzielnia - jest czynnością zwykłego zarządu, czyli zarząd podejmuje tę decyzję samodzielnie.


    "Zgodnie z ust. 4 ustawy warunki dostępu określa umowa zawarta między przedsiębiorcą telekomunikacyjnym a odpowiednio właścicielem, użytkownikiem wieczystym lub zarządcą nieruchomości, właścicielem kabla telekomunikacyjnego, instalacji telekomunikacyjnej budynku lub przyłącza telekomunikacyjnego. Co niezwykle istotne w tej regulacji, to przyjęcie, że zawarcie umowy o dostęp do nieruchomości jest czynnością zwykłego zarządu. Zarząd wspólnoty mieszkaniowej nie będzie zatem zobligowany do uzyskania zgody właścicieli lokali w formie uchwały natomiast w małej wspólnocie mieszkaniowej – zgodę winni wyrazić właściciele, których łączny udział w nieruchomości wynosi ponad połowę.
    Umowę należy zawrzeć w teminie od dnia wystąpienia przez przedsiębiorcę telekomunikacyjnego z wnioskiem o jej zawarcie. W przypadku odmowy podpisania, albo, gdy któraś ze stron nie podejmie negocjacji - każda z nich, czyli zarówno przedsiębiorca, jak i, np. wspólnota mieszkaniowa mogą wystąpić do Prezesa UKE z wnioskiem o wydanie decyzji ustalającej warunki dostępu. Organ ten został też wyposażony w kompetencje zmiany treści umowy z urzędu (czyli z własnej inicjatywy), albo może zobowiązać strony do zmiany jej warunków – oczywiście taka ingerencja w umowę obwarowana jest przesłanką ochrony interesów odbiorców usług telekomunikacyjnych oraz użytkowników końcowych."

    Więcej na temat tej regulacji w artykule:

    "Umowa o dostępie do nieruchomości to czynność zwykłego zarządu " na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:

    http://www.zarzadca.pl/przeglad-prasy/rynek-nieruchomosci/2090-umowa-o-dostepie-do-nieruchomosci-to-czynnosc-zwyklego-zarzadu
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.