Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, KubaP, blazejh, Amadeusz, lolekanabolek, azygnerski, gmarcing, Prezesod13lat, janbuczynski, wp44

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. A ja sierotka w lesie przepisów dalej pytam. Czy możliwe jest staranne rozpoczęcie realizacji umowy w/g powyżej podanego wzoru bez wcześniejszego spisania protokołu zdawczo-odbiorczego nieruchomości ( lub protokołu zakresu czynności administratora), opisującego stan w dniu zawarcia umowy? ( Przy założeniu, że dzień zawarcia umowy jest jednocześnie pierwszym dniem realizacji umowy).J.
  •  
   CommentAuthorKowal
  • CommentTime27-06-2015
   
  Nie.:bigsmile:
 2. A na marginesie: nadużywanie wielokropków we wpisie jest charakterystyczne dla innego, dość aktywnego od kilku lat, użytkownika tego forum :bigsmile:
  Uzywanie wielokropków jest działaniem ogólnie stosowanym. Znaczy tyle, że w danej kwestii jest wiele do dopowiedzenia, ale nie podejmuje się tematu, żeby nie "rozwlekać" dyskusji. Nie znam uzytkownika bigsmile, ale ja widać wykorzystywał ten sam sposób oznaczania niedopowiedzeń.

  @cdn
  Czy faktycznie przetwarzają dane wrażliwe? Tak, bo skoro jest napisane, że bądą przetwarzać to znaczy tyle, że baza może zawierać dane wrażliwe, chyciażby byłoby ich zero.

  @piastowska
  Wpisywanie umowy do aktów notarialnych ustanawiających odrębną własność lokalu (i sprzedaży zawwyczaj) jest praktyką stosowaną. Znaczy tyle, że w momncie ustanawiania odrębnej własności lokalu zarząd nieruchomością był zarządem powierzonym...
 3. Gość Zarzadca.pl:A ja sierotka w lesie przepisów dalej pytam. Czy możliwe jest staranne rozpoczęcie realizacji umowy w/g powyżej podanego wzoru bez wcześniejszego spisania protokołu zdawczo-odbiorczego nieruchomości ( lub protokołu zakresu czynności administratora), opisującego stan w dniu zawarcia umowy? ( Przy założeniu, że dzień zawarcia umowy jest jednocześnie pierwszym dniem realizacji umowy).J.


  Nie ma przepisów, które regulowały by tę kwestię, żaden nie nakazuje spisywania protokołu zdawczo - odbiorczego przez wspólnotę i administratora.


  Z inną sytuacją mamy natomiast do czynienia w przypadku zarządcy lub zarządu wspólnoty: art. 29 ust. 1b stanowi bowiem, że:

  "Zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, jest obowiązany sporządzić protokół przejęcia nieruchomości i jej dokumentacji technicznej (budowlanej, powykonawczej i książki obiektu budowlanego) w imieniu wspólnoty mieszkaniowej, przechowywać dokumentację techniczną budynku oraz prowadzić i aktualizować spis właścicieli lokali i przypadających im udziałów w nieruchomości wspólnej."
  Moim zdaniem przejęcie to czynność następcza umowy, trudno sobie wyobrazić przekazywanie dokumentacji osobie, która nie zawarła umowy, a zatem nie ma tytułu prawnego do jej przejęcia.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
 4. Będę się upierał. Def. książkowa ,, Protokół to nie umowa tylko opis stanu faktycznego jak go postrzegają strony umowy lub przyszłej umowy." W pkt. 3 w/w wyszczególnione są ,,Obowiązki Zarządcy" . To co nie mogę, jako zarządca czy administrator, poprosić Zarządu wspólnoty o opis , rzeczy i czynności, za które przejmuję odpowiedzialność. ?.J.
 5. "Zarząca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art.18 ust.1 UWL" (podstawa prawna: Ustawa o własności lokali) oraz "zarządca nieruchomości" (podstawa prawna: Ustawa o gospodarce nieruchomościami) to dwie zupełnie inne sprawy, niestety, bardzo częśto mylone.
  Umowa w formie podanj powyżej nie spełnia wymogów umowy powierzającej zarząd w sposób okrślony w art.18 ust.1 UWL, bo taką umowę winni podpisać właściciele lokali (nie wspólnota, bo to nie jest tożsame).
  Jeżeli nie mamy do czynienia z sytuacja powierzania zarządu umową zatem protokół tez nie jest wymagany.
  •  
   CommentAuthorcdn
  • CommentTime4-07-2015
   
  Umowa w formie podanj powyżej nie spełnia wymogów umowy powierzającej zarząd w sposób okrślony w art.18 ust.1 UWL, bo taką umowę winni podpisać właściciele lokali (nie wspólnota, bo to nie jest tożsame).

  Umowę muszą podpisać wszyscy właściciele lokali (100% udziałów) i koniecznie w formie aktu notarialnego. Brak tej szczególnej formy powoduje, że umowa nie wywoła oczekiwanych skutków prawnych, czyli nie dojdzie do powierzenia zarządu.Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Pomyśl o Rosjanach z kredytami we frankach.
 6. Byliśmy małą wspolnotą. Od tego roku jesteśmy dużą wspólnota a ja jestem jednoosbowym zarządem. Czy muszę podpisać nową umowę o zarządzaniem z firmą zewnętrzną? A może poprzednia (gdy bylismy małą wspolnotą) jest aktualna??
  •  
   CommentAuthorgab
  • CommentTime8-10-2020
   
  Nie, nie musisz. Umowa jest aktualna.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime8-10-2020 zmieniony
   
  Gość Zarzadca.pl:Byliśmy małą wspolnotą. Od tego roku jesteśmy dużą wspólnota a ja jestem jednoosbowym zarządem.
  Czy muszę podpisać nową umowę o zarządzaniem z firmą zewnętrzną?
  A może poprzednia (gdy bylismy małą wspolnotą) jest aktualna??
  wymogu nie ma, ale ....
  Dobrze by mieć taką umową zwartą między: Zarządem WM a Administratorem, bo teraz obowiązki związane z zarządzaniem częściami wspólnymi trzeba podzielić między Zarząd WM a Administratora (zakres obowiązków dla Administratora) UoWL ; UoGN ;
 7. Paweł - i koniecznie zatrudnij sekretarkę.:bigsmile:
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego