Kto ponosi koszty instalacji cieplej wody

dropsudropsu Użytkownik
edytowano sierpnia 2015 w Wolne tematy
Mam pytanie.Czy wlasciciel (Urzad miasta)moze obciazyc mnie kosztami instalacji cieplej wody.Jestem najemca.Prosze o pomoc w tej kwestji.

Komentarze

  • Opcje
    LaluniaLalunia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgodnie z art.6a Ustawy z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego to właściel lokalu (wynajmujący) jest obowiązany do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem umożliwiających najemcy korzystanie z wody, paliw gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami. Zatem to po stronie miasta winny pozostac koszty instalacji ciepłej wody, nawet w przypadku, kiedy lokal zostałby w ten sposób ulepszony.

    Jeżeli właściciel rości sobie prawo do zwrotu kosztów instalacji może wynikać to z odrębnych umów (np. najemca wyraził zgodę na poniesienie tych wydatków i rozliczenie z czynszu należnego wynajmującemu), bądź instalacja została wykonana na koszt najemcy z powodu zniszceń leżących po stronie najemcy.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Lalunia: ...to po stronie miasta winny pozostac koszty instalacji ciepłej wody, nawet w przypadku, kiedy lokal zostałby w ten sposób ulepszony
    To zrozumiałe. Aczkolwiek jestem w stanie wyobrazić sobie scenariusz, w którym właściciel jednakowoż obciąży najemcę pośrednio kosztami doposażenia lokalu w instalację c.w.u. przez np. zwiększenie stawki czynszu z tytułu podniesienia standardu lokalu, a tę kwotę podwyżki skalkuluje przyjmując 3- albo może 5-letni prosty czas zwrotu z inwestycji. W końcu rzadko właściciele bywają św. Mikołajami, zwłaszcza w odniesieniu do najemców. Pozdr.
  • Opcje
    LaluniaLalunia Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Oczywiście, że ulepszając lokal właściciel ma pełne prawo dochodzenia wyższej kwoty należności za najem, gdyż dostarcza najemcy więcej niż ten miał w umowie.
    Najlepiej w takim przypadku po prostu się porozumieć. Rozmowy zawsze przynoszą najwięcej korzyści.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.