Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, KubaP, Lysy, azygnerski, Michał, koziorozka, Haneczka, t66, drm, kamil_w, tajfun, pldiego, Roksa, bufetowa, Phantos, Sambor, wp44, man, elan124, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1. Witam, czy drzwi do piwnicy w budynku niskim, tj. 4 kondygnacje, muszą być zamontowane drzwi z atestami i normami ppoż ? Chodzi o drzwi nie do konkretnej piwnicy lokatorskiej, tylko o drzwi, które otwiera się aby zejść do piwnicy na klatce schodowej.

    z góry dziękuję za odpowiedź.

    Nowy doklejony: 13.07.17 11:17
    znalazłem taki zapis:

    § 250. 1. Piwnice powinny być oddzielone od pozostałej części budynku, z wyjątkiem budynków ZL IV niskich (N) i średniowysokich (SW) stropami i ścianami o klasie odporności ogniowej co najmniej R E I 60 i zamknięte drzwiami o klasie odporności ogniowej co najmniej E I 30. Jeżeli drzwi do piwnic znajdują się poniżej poziomu terenu, schody prowadzące z tego poziomu powinny być zabezpieczone w sposób uniemożliwiający omyłkowe zejście ludzi do piwnic w przypadku ewakuacji (np. ruchomą barierą).
    2. W budynku wysokim (W) i wysokościowym (WW) piwnice powinny być oddzielone od klatki schodowej przedsionkiem przeciwpożarowym.

    Rozumiem z tego, że piwnice winny być zamknięte drzwiami o klasie odporności ogniowej co najmniej E I 30 z wyjątkiem budynków ZL IV niskich (N) i średniowysokich (SW).
    •  
      CommentAuthorwp44
    • CommentTime13-07-2017 zmieniony
     
    wp44
    wspolnotabis: Witam, czy drzwi do piwnicy w budynku niskim, tj. 4 kondygnacje, muszą być zamontowane drzwi z atestami i normami ppoż ?).
    nie

    wspolnotabis: Rozumiem z tego, że piwnice winny być zamknięte drzwiami o klasie odporności ogniowej co najmniej E I 30 z wyjątkiem budynków ZL IV niskich (N) i średniowysokich (SW).
    tak
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego