Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, KubaP, Lysy, azygnerski, Michał, koziorozka, Haneczka, t66, drm, kamil_w, tajfun, pldiego, Roksa, bufetowa, Phantos, Sambor, wp44, man, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Witam,

  W dniu PONIEDZIAŁEK, 18 LIPIEC 2016 10:13 na Państwa stronie www.zarzadca.pl/prawo/orzecznictwo-sadowe/2803-rozne-terminy-przedawnienia-odsetek# ukazał się artykuł pt. "Różne terminy przedawnienia odsetek". Mam pytanie odnośnie dwóch ostatnich akapitów przytoczonego artykułu:

  "Jeżeli jednak odsetki byłyby wymagalne już po dniu uprawomocnienia się orzeczenia przedawniać się będą w terminie 3 letnim.
  Przykład:
  Wspólnota mieszkaniowa uzyskała prawomocny wyrok zasądzający na jej rzecz koszty zarządu wraz z należnymi odsetkami – całe roszczenie, również o odsetki przedawni się w terminie dziesięciu lat."

  Czy mógłbym poprosić o podanie konkretnych przykładów, w których - przy założeniu, że należność główna nie została zapłacona przez dłużnika - przedawnienie odsetek następuje w terminie 3-letnim oraz 10-cioletnim?

  Pozdrawiam
  Piotr
 2.  
  Zgodnie w wyrokiem sądu dłużnik ma zapłacić kwotę 10000 zł. z należnymi odsetkami na dzień zapłaty. Wyrok uprawomocnił się 1 stycznia 2017 roku, oznacza to, że przez 10 lat wymagalne są roszczenie o zapłatę kwoty 10 tys. zł. wraz z należnymi odsetkami na dzień uprawomocnienia się orzeczenia.

  Pozostają jeszcze odsetki wymagalne już po dacie uprawomocnienia się orzeczenia, tj. od 2 stycznia - te przedawnią się w 3 letnim okresie.

  Załóżmy, że te 10 tys. było wymagalne w dniu 1 stycznia 2016 roku - to w trzyletnim okresie liczonym od tej daty przedawnią się odsetki naliczane od 2 stycznia 2017 roku, ponieważ odsetki od 2 stycznia do 2016 roku do dnia 1 stycznia 2017 roku przedawnią się po 10 latach.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego