Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, KubaP, Lysy, azygnerski, Michał, koziorozka, Haneczka, t66, drm, kamil_w, tajfun, pldiego, Roksa, bufetowa, Phantos, Sambor, wp44, man, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Witam. Tworzymy wspólnotę mieszkaniową składającą się z trzech dziesięć piętrowych bloków w każdym po 66 mieszkań. Blok nr 1 posiada wybranego jednego członka zarządu. Blok nr 2 posiada dwóch wybranych członków zarządu. Blok nr 3 posiada jednego wybranego członka zarządu. Wspólnota posiada też administratora z zewnątrz. Przechodząc do meritum. Jako mieszkańcy bloku nr 1 chcemy odwołać swojego zarządcę z uwagi na to, że się niestety nie nadaję. W zarządzie robi tak jak mu każe zarząd z bloku nr 2 i 3. Oni już mają powymieniane po dwie windy na nowe a my tylko jedna. teraz Blok nr 2 wymyślił, że trzeba wymienić pion energetyczny u nich w bloku bo inaczej nie założą domofonów. Na wymianę windy u nas kasy brak. Nasz zarządca popiera ich wymianę pionu elektrycznego. Dlatego ważne pytanie jak go odwołać ? Czy z odwołaniem trzeba udać się do zarządu całego i do administratora ? Co w takim wypadku mają do naszego bloku członkowie zarządu bloku nr 2 i 3 ? Czy mogą nam zabronić wyboru nowego zarządcę z naszego bloku który odpowiednio będzie reprezentował nasz blok? Dziękuję za odpowiedzi.
 2. Członka zarządu wybiera i odwołuje cała wspólnota mieszkaniowa.
  Nie łatwiej by wam było, gdyby każdy blok miał taką samą liczbę przedstawicieli w zarządzie wspólnoty?

  (Członek zarządu to NIE jest zarządca. Nie mieszaj)
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-11-2017 zmieniony
   
  Sebastian G:Tworzymy wspólnotę mieszkaniową składającą się z trzech dziesięć piętrowych bloków w każdym po 66 mieszkań. Blok nr 1 posiada wybranego jednego członka zarządu. Blok nr 2 posiada dwóch wybranych członków zarządu. Blok nr 3 posiada jednego wybranego członka zarządu. Wspólnota posiada też administratora z zewnątrz.

  Przechodząc do meritum. Jako mieszkańcy bloku nr 1 chcemy odwołać swojego zarządcę z uwagi na to, że się niestety nie nadaję.
  najpierw trzeba się zdecydować czy Administratora czy Zarządcę bo to dwie odrębne funkcje we Wspólnocie Mieszkaniowej

  Dla mnie to jest członek zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej a ten podlega pod art.
  Art. 20. 1. Jeżeli lokali wyodrębnionych, wraz z lokalami niewyodrębnionymi, jest więcej niż siedem, właściciele lokali są obowiązani podjąć uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu. Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba fizyczna wybrana spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.

  2. Zarząd lub poszczególni jego członkowie mogą być w każdej chwili na mocy uchwały właścicieli lokali zawieszeni w czynnościach lub odwołani.

  Art. 21. 1. Zarząd kieruje sprawami wspólnoty mieszkaniowej i reprezentuje ją na zewnątrz oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami lokali.
  2. Gdy zarząd jest kilkuosobowy, oświadczenia woli za wspólnotę mieszkaniową składają przynajmniej dwaj jego członkowie
  3. Zarząd na podstawie pełnomocnictwa, o którym mowa w art. 22 ust. 2, składa oświadczenia w celu wykonania uchwał w sprawach, o których mowa w art. 22 ust. 3 pkt 5, 5a i 6, ze skutkiem w stosunku do właścicieli wszystkich lokali.


  Sebastian G: W zarządzie robi tak jak mu każe zarząd z bloku nr 2 i 3. Oni już mają powymieniane po dwie windy na nowe a my tylko jedna.
  teraz Blok nr 2 wymyślił, że trzeba wymienić pion energetyczny u nich w bloku bo inaczej nie założą domofonów. Na wymianę windy u nas kasy brak.
  Nasz zarządca popiera ich wymianę pionu elektrycznego.
  przecież te zadania wymiana windy czy instalacji elektrycznej to jest Plan Remontów i musi zatwierdzić więcej niż 50 % właścicieli lokali ( łącznie z tych 3 bloków) czyli ze 100% właścicieli .
  Większość liczy się udziałami.


  Sebastian G: Dlatego ważne pytanie jak go odwołać ?
  Czy z odwołaniem trzeba udać się do zarządu całego i do administratora ?
  Czy mogą nam zabronić wyboru nowego zarządcę z naszego bloku który odpowiednio będzie reprezentował nasz blok?
  Widać, że nie znasz swoich praw zapisanych w ustawie o własności lokali (polecam poczytać) .
  A po co go odwoływać tego administratora ?
  Należy do planu remontów na rok 2018 wstawić i przegłosować większością wyminę windy u was w bloku i administrator musi to wraz z Zarządem WM wykonać.


  Sebastian G: Co w takim wypadku mają do naszego bloku członkowie zarządu bloku nr 2 i 3 ?
  Zgodnie z zapisem ustawy o własności lokali tworzycie jedna wspólnotę. Wy bierzecie udział w decydowaniu o tym co się u nich wymienia , remontuje , naprawia, a oni biorą udział w decydowaniu co u Was , ale zawsze musi być większość powyżej 50% liczone udziałami.

  Sebastian G: Czy mogą nam zabronić wyboru nowego zarządcę [członka zarządu] z naszego bloku który odpowiednio będzie reprezentował nasz blok?
  oczywiście że moga ale ... do zmiany potrzeba uchwały, która uzyska ponad 50% za zmianą członka zarzadu .

  Ja bym się skupił nad zmianą składu Zarządu WM i ograniczył liczbę składu do trzech osób. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthortrader
  • CommentTime10-11-2017 zmieniony
   
  Problem w tym, że członkowie zarządu z bloku nr 2 i 3 zawsze przegłosują członka zarządu z bloku nr 1.
  Nawet jak go odwołacie to co to zmieni?

  Oni już mają powymieniane po dwie windy na nowe a my tylko jedna. teraz Blok nr 2 wymyślił, że trzeba wymienić pion energetyczny u nich w bloku bo inaczej nie założą domofonów. Na wymianę windy u nas kasy brak.

  pozostaje zaskarżyć plan remontów w ustawowym terminie 6 tygodni od podjęcia uchwały a w sądzie wykazać, że działania zarządu wspólnoty są ze szkodą dla bloku nr 1.
 3. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime11-11-2017
   
  trader:Problem w tym, że członkowie zarządu z bloku nr 2 i 3 zawsze przegłosują członka zarządu z bloku nr 1.
  Nawet jak go odwołacie to co to zmieni?
  ale członkowie zarządu nie glosują nad planem remontów na dany rok obrachunkowy , tylko ogól właścicieli tworzących wspólnotę UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego