Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

koziorozka, Lysy, blazejh, KubaP, Zarządca, Phantos, Sambor, wp44, Haneczka, Pablo199, SwietyDiabel, SwiStakowo, t66, KAROLSKO

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Witam I proszę o opinie z Waszej strony co z tym zrobić. Otóż mam dwa pytania. Proszę również bez krytyki. Moja walka to walka z samowolą i zmową ustawkami członków wspólnoty oraz zarządu itp. 8 lokali. Zarząd właścicielski plus pan X.
  1. Sąsiad wybudował łazienkę na części wspólnej tzn na korytarzu oraz zamurował prawie w całości okno na korytarzu. Budynek podlega pod konserwatora zabytków. Nadzór Budowlany jak się orientuję w sprawie uzna łazienkę sąsiada. Ograniczył mi tą łazienką wejście i dostęp do strychu, który jest przynależny do mojego lokalu. Pytając co z udziałami tzn. ewentualnymi zmianami w aktach notarialnych i w KW usłyszałam ze żaden notariusz nie zajmie się aż tak małymi zmianami tzn.2 na 3 metry. Moje zdanie jest takie że obecnie posiadam nie prawdę w akcie notarialnym oraz że w KW jest teraz również błąd. Takich łazienek w budynku jest w sumie 3. Gdzie mogę się udać czy jak to ogarnąć, od czego zacząć.
  2. Mam w KW dwa budynki gospodarcze na działce ( nieruchomość, udziały osób fizycznych, które są również członkami wspólnoty) Mam obecnie fizycznie tylko jeden. Na miejscu drugiego wspólnota postawiła wiatę śmietnikową. Wyburzono w 2014 ten budynek gospodarczy. Były to tak zwane poniemiecki wychodki w szeregu. W aktach i w KW widniały jako budynek gospodarczy. Nie widziałam na oczy pisma z zapytaniem czy wyrażam zgodę, czy jakąś "uchwałę" Po prostu zburzyli i postawili bo mogą, o są wspólnotą. To jak myślę też pewnie może było pod konserwatora zabytków, ale nie jako wychodki tylko budynek. Nie ma pozwolenia na rozbiórkę czy przebudowę czy też zgłoszenia..chociaż nowe przepisy o prawie budowlanym są od 2015 roku Nadzór nie ma nic do tego czy powinno miasto czy kto?
  •  
   CommentAuthorHaneczka
  • CommentTime18-11-2017 zmieniony
   
  Fanta236, ależ Ty masz skomplikowane życie... w tej wspólnocie. :cool:
 2. Nikt nie mówił że będzie kolorowo..Ale walczyć chyba należy..Czy się nie odzywać i przyjmować wszystko z uśmiechem i przytakiwać...Tak..Tak róbcie ja uważacie ja się że wszystkim zgodzę...żaden problem. Wejdźcie mi jeszcze do mieszkania z butami...Zapraszam. Tak ma to wyglądać. Chcę konkretnych odpowiedzi ..porady..Proste pytanie i prosta odpowiedź. Bo ja już nic nie rozumiem.
 3. Budynek podlega pod konserwatora zabytków. Nadzór Budowlany jak się orientuję w sprawie uzna łazienkę sąsiada.

  Najpierw konserwator i nadzór. Potem zostanie ci już tylko złożenie pozwu w sądzie.
  Wspólnoty już tak mają, że większość rządzi i pojedynczy właściciel niewiele może.
 4. Fanta236:Nikt nie mówił że będzie kolorowo..

  Raczej nie chodzi o to by było kolorowo - nikt, kto zdrowo-rozsądkowo myśli, nie oczekuje fety i fajerwerków. Chodzi o to by było bezpiecznie, spokojnie i sprawiedliwie.

  Fanta236:Ale walczyć chyba należy..

  A widzisz... :smile: I tu Cię mam! To "chyba", czy "należy"...?

  Fanta236:Czy się nie odzywać i przyjmować wszystko z uśmiechem i przytakiwać...Tak..Tak róbcie ja uważacie ja się że wszystkim zgodzę...żaden problem. Wejdźcie mi jeszcze do mieszkania z butami...Zapraszam. Tak ma to wyglądać.

  Skoro ustawa stworzyła innym takie możliwości, to... znak, że nie jest najlepsza, jako pomysł na praworządność we wspólnotach mieszkaniowych. Niestety. Sensem życia nie jest ciągła walka i dochodzenie swoich racji.

  Nie odnoszę moich odpowiedzi do Twojego konkretnego przypadku. On raczej jest tutaj tłem do ogólnych rozważań w temacie.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime19-11-2017 zmieniony
   
  Fanta236: Witam I proszę o opinie z Waszej strony co z tym zrobić. Otóż mam dwa pytania. Proszę również bez krytyki. Moja walka to walka z samowolą i zmową ustawkami członków wspólnoty oraz zarządu itp. 8 lokali. Zarząd właścicielski plus pan X.


  1. Sąsiad wybudował łazienkę na części wspólnej tzn na korytarzu oraz zamurował prawie w całości okno na korytarzu. Budynek podlega pod konserwatora zabytków. Nadzór Budowlany jak się orientuję w sprawie uzna łazienkę sąsiada. Ograniczył mi tą łazienką wejście i dostęp do strychu, który jest przynależny do mojego lokalu.

  Pytając co z udziałami tzn. ewentualnymi zmianami w aktach notarialnych i w KW usłyszałam ze żaden notariusz nie zajmie się aż tak małymi zmianami tzn.2 na 3 metry.
  Moje zdanie jest takie że obecnie posiadam nie prawdę w akcie notarialnym oraz że w KW jest teraz również błąd. Takich łazienek w budynku jest w sumie
  3. Gdzie mogę się udać czy jak to ogarnąć, od czego zacząć.
  Czy właściciele lokali podejmowali uchwałę w sprawie zajęcia części wspólnej pod tę łazienkę i na jakiej zasadzie to użyczenie nastąpiło?  Fanta236: 2. Mam w KW dwa budynki gospodarcze na działce ( nieruchomość, udziały osób fizycznych, które są również członkami wspólnoty) Mam obecnie fizycznie tylko jeden. Na miejscu drugiego wspólnota postawiła wiatę śmietnikową.
  Wyburzono w 2014 ten budynek gospodarczy. Były to tak zwane poniemiecki wychodki w szeregu.

  W aktach i w KW widniały jako budynek gospodarczy. Nie widziałam na oczy pisma z zapytaniem czy wyrażam zgodę, czy jakąś "uchwałę"

  Po prostu zburzyli i postawili bo mogą, o są wspólnotą. To jak myślę też pewnie może było pod konserwatora zabytków, ale nie jako wychodki tylko budynek. Nie ma pozwolenia na rozbiórkę czy przebudowę czy też zgłoszenia..chociaż nowe przepisy o prawie budowlanym są od 2015 roku Nadzór nie ma nic do tego czy powinno miasto czy kto?
  to sprawa dla PINB UoWL ; UoGN ;
 5. Czy właściciele lokali podejmowali uchwałę w sprawie zajęcia części wspólnej pod tę łazienkę i na jakiej zasadzie to użyczenie nastąpiło?

  Nie było żadnej umowy czy chociaż by uchwały gdy powstawała łazienka. Tolerancja sąsiadów. Są trzy takie na korytarzu. Kwoty jakie płacimy były obliczane na podstawie m 2 mieszkania z aktów notarialnych jak się domyślam, bo nikt nie mierzył kto ile ma. O podjętych uchwałach dowiedziałam się teraz gdzie głosy były zbierane indywidualnie dowiedziałam się przypadkiem jak zaglądałam do dokumentów w nadzorze budowlanym. Uchwały dotyczyły zgody na łazienki i zgody na centralne ogrzewanie. Z tym że nie pisało gdzie te łazienki. Ja mam w mieszkaniu zrobioną z części pokoju była robiona w latach 1993. Mam ja legalnie.
  to sprawa dla PINB

  Tutaj natomiast mówiłam Pani z Nadzoru ale niestety stwierdziła że to zwykła wiata ( zamykana murowane ściany, dach i w środku pojemniki na śmieci) nie przekracza 50 m 2 to nie ma nic do tego. Ona chyba trzyma ich stronę a mnie uważa za pieniacza. Dlatego idzie im na rękę. To tylko moje domysły. Po za tym uchwała ( teraz wygrzebałam z dokumentów) jest ale tylko dotyczy wydania pieniędzy na pomieszczenie śmietnikowe tak pisze. nie zapisano gdzie i co. Z kosztów poniesionych na wiatę śmietnikową mi się wyliczenia nie zgadzają. W tym samym czasie co była stawiana wiata pewna pani stawiała sobie nowe ogrodzenie, akurat z takiej samej siatki metalowej jak w wiacie. Sprawozdania finasowego nie widziałam z tamtego okresu. Obecne mam ale bez pieczątki bez podpisu..nie wiem kto to obliczał i tworzył w jednej kwocie są np. paliwo do kosiarki ( nawet nie wiem gdzie jest i u kogo i jak wygląda) plus tusz plus sesja fotograficzna równa się kwota. Ja już nie wiem gdzie się udać . Może zostawić tak jak jest.:cry:
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime24-11-2017
   
  Ja bym powalczył o zmianę tych udziałów, nawet w sądzie , a kosztami obciążył tych co zajęli części wspólne.
  Co do drugiej sprawy dałbym sobie spokój . Ta wiata pewnie służy wszystkim właścicielom i poprawia wygląd Wspólnoty. UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego