Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

wp44, Michał, KubaP, Haneczka, wspolnotabis, man, koziorozka, Zarządca

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorph
    • CommentTime24-11-2017
     
    Dzień dobry,

    18 stycznia 2012 roku została podjęta uchwała ustalająca regulamin rozliczeń dostawy mediów w naszej WM. Mieszkanie kupiłem 27 listopada 2014r. W połowie września br. zauważyłem, że regulamin jest niezgodny z art. 45a PE. Czy ja mogę jeszcze coś z tym zrobić skoro na zaskarżenie ustawy mam 6 tygodni, które minęło już lata temu, kiedy ja nawet jeszcze nie byłem właścicielem tego mieszkania?

    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime24-11-2017 zmieniony
     
    ph:18 stycznia 2012 roku została podjęta uchwała ustalająca regulamin rozliczeń dostawy mediów w naszej WM.

    Mieszkanie kupiłem 27 listopada 2014r. W połowie września br. zauważyłem, że regulamin jest niezgodny z art. 45a PE.

    Czy ja mogę jeszcze coś z tym zrobić skoro na zaskarżenie ustawy mam 6 tygodni, które minęło już lata temu, kiedy ja nawet jeszcze nie byłem właścicielem tego mieszkania?
    Kupując mieszkanie/lokal, kupiłeś stan prawny obowiązujący w Twojej WM .

    Możesz jedynie zgłosić, na najbliższym zebraniu właścicieli lokali , uchwałę ws zmiany treści zapisu tego regulaminu .
    Jak zdobędzie, ta uchwała, większość (>50% "ZA"), to regulamin zostanie poprawiony.

    A tak na marginesie, co jest niezgodne z tym art. 45a Prawa energetycznego? UoWL ; UoGN ;
    •  
      CommentAuthorph
    • CommentTime24-11-2017
     
    A czy mogę się powołać na:

    Art. 189 KPC
    Powód może żądać ustalenia przez sąd istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego lub prawa, gdy ma w tym interes prawny.

    lub

    Art. 58 KC
    § 1. Czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna, chyba że właściwy przepis przewiduje inny skutek, w szczególności ten, iż na miejsce nieważnych postanowień czynności prawnej wchodzą odpowiednie przepisy ustawy.
    § 2. Nieważna jest czynność prawna sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.
    § 3. Jeżeli nieważnością jest dotknięta tylko część czynności prawnej, czynność pozostaje w mocy co do pozostałych części, chyba że z okoliczności wynika, iż bez postanowień dotkniętych nieważnością czynność nie zostałaby dokonana.

    Jeśli odpowiedź jest niemożliwa przez to, że dokładnie nie opisałem mojego problemu to przepraszam, jutro wszystko opiszę na spokojnie.

    KubaP: Możesz jedynie zgłosić, na najbliższym zebraniu właścicieli lokali, uchwałę ws zmiany treści zapisu tego regulaminu.
    Jak zdobędzie, ta uchwała, większość (>50% "ZA"), to regulamin zostanie poprawiony.


    Będę próbował, ale obawiam się że nic nie zdziałam bo większość na tym korzysta płacąc niższe rachunki, które są pokrywane z kieszeni mniejszości.

    KubaP: A tak na marginesie,co jest niezgodne z tym art. 45a Prawa energetycznego?


    Opiszę dokładnie całą sytuacje jutro jak będę miał trochę więcej czasu.
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime24-11-2017 zmieniony
     
    ph:Będę próbował, ale obawiam się że nic nie zdziałam bo większość na tym korzysta płacąc niższe rachunki, które są pokrywane z kieszeni mniejszości.
    jeżeli jest tak jak napisałeś , to jest to podstawa do unieważnienia / zaskarżenia (do sądu) całego regulaminu. Termin nie ma znaczenia . UoWL ; UoGN ;
    •  
      CommentAuthorHaneczka
    • CommentTime25-11-2017 zmieniony
     
    ph: Czy ja mogę jeszcze coś z tym zrobić skoro na zaskarżenie ustawy mam 6 tygodni, które minęło już lata temu

    Możesz. Przejdź się do zarządu, albo/i do administratora i wyłóż im swoje racje w temacie. Nie musisz od razu biegać do sądu. Najpierw szukaj porozumienia i wyjaśnienia. Nie ma takiej uchwały, której nie można uchylić.
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego