Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

koziorozka, Lysy, blazejh, KubaP, Zarządca, Phantos, Sambor, wp44, Haneczka, Pablo199, SwietyDiabel, SwiStakowo, t66, KAROLSKO

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Witam,
  Jestem członkiem dużej wspólnoty i właścicielem lokalu usługowego. Potrzebuję zgodę wspólnoty na prowadzenie sprzedaży alkoholu w moim lokalu, zgodę na umieszczenie na elewacji reklamy swojego sklepu oraz zgodę na umieszczenie na elewacji urządzenia do klimatyzacji. Pierwsza zgoda jak rozumiem przekracza czynności zwykłego zarządu, dwie kolejne zawierają się w czynnościach zwykłego zarządu. Czy tak? Potrzebuję uzyskać wszystkie zgody. Czy mogą być one uchwalone w drodze 1 czy 3 uchwał? Czy jeśli 1 to czy można przyjąć, że uchwała będzie mogła być uchwalona przez zarząd a nie większością udziałów?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime4-12-2017
   
  marek44:Jestem członkiem dużej wspólnoty i właścicielem lokalu usługowego.
  Potrzebuję zgodę wspólnoty
  1. na prowadzenie sprzedaży alkoholu w moim lokalu,
  2. zgodę na umieszczenie na elewacji reklamy swojego sklepu oraz
  3.zgodę na umieszczenie na elewacji urządzenia do klimatyzacji.

  Pierwsza zgoda jak rozumiem przekracza czynności zwykłego zarządu, dwie kolejne zawierają się w czynnościach zwykłego zarządu. Czy tak?
  Potrzebuję uzyskać wszystkie zgody. Czy mogą być one uchwalone w drodze 1 czy 3 uchwał? Czy jeśli 1 to czy można przyjąć, że uchwała będzie mogła być uchwalona przez zarząd a nie większością udziałów?
  A co, na zebrania właścicieli nie chadzasz? To tam się rozstrzyga takie dylematy. Zwróć się do zarządu WM ? Administratora WM oni już tobie wyjaśni, co i jak . We WM rożnie załatwia się "twoje sprawy".

  U mnie w sprawie 1; 2 i 3 decyzję podejmuje Zarząd WM na podstawie wcześniej podjętej uchwał właścicieli lokali. UoWL ; UoGN ;
 2. marek44:Witam,
  Jestem członkiem dużej wspólnoty i właścicielem lokalu usługowego. Potrzebuję zgodę wspólnoty na prowadzenie sprzedaży alkoholu w moim lokalu, zgodę na umieszczenie na elewacji reklamy swojego sklepu oraz zgodę na umieszczenie na elewacji urządzenia do klimatyzacji. Pierwsza zgoda jak rozumiem przekracza czynności zwykłego zarządu, dwie kolejne zawierają się w czynnościach zwykłego zarządu. Czy tak? Potrzebuję uzyskać wszystkie zgody. Czy mogą być one uchwalone w drodze 1 czy 3 uchwał? Czy jeśli 1 to czy można przyjąć, że uchwała będzie mogła być uchwalona przez zarząd a nie większością udziałów?  Uchwały podejmują właściciele lokali większością głosów, zarząd uchwał nie podejmuje.

  Mogą być uchwalone w jednej uchwale. Moim zdaniem wszystkie kwestie przekraczają zarząd zwykły nieruchomością.
  "Zgoda na sprzedaż alkoholu przekracza zarząd zwykły

  Czasami wątpliwości budzi jaki podmiot jest uprawniony do wyrażenia zgody w sytuacji, gdy budynek stanowi przedmiot współwłasności. Obecnie w orzecznictwie sądów administracyjnych jednolity jest już pogląd, że wyrażenie zgody na sprzedaż alkoholu stanowi czynność, która przekracza zarząd zwykły rzeczą wspólną (np. wyrok NSA, II GSK 131/10, czy wyrok WSA w Szczecinie z dnia 20.08.2008 r.), dlatego też kwestię tę należy oceniać mając na uwadze stan prawny nieruchomości. Jeżeli położonych jest w niej nie więcej niż siedem lokali lub, gdy cała nieruchomość stanowi przedmiot współwłasności, to co do zasady w związku z brzmieniem art. 199 kodeksu cywilnego potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli, w razie jej braku współwłaściciele, których udziały wynoszą co najmniej połowę, mogą żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeknie mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich współwłaściciel.
  Natomiast w przypadku tzw. dużej wspólnoty mieszkaniowej (więcej niż 7 lokali), konieczna jest już zgoda zarządu lub zarządcy, o którym mowa w art. 18 ust. 1 poprzedzona uchwałą większości właścicieli. Uprawnienie wyrażenia pisemnej zgody przypisano współwłaścicielom tylko w sytuacji braku dokonania wyboru zarządu nieruchomości wspólnej (tak NSA w wyroku z dnia 18 czerwca 2009 roku, sygn. akt: II GSK 1060/08)."

  http://www.zarzadca.pl/komentarze/1356-sprzedaz-alkoholu-w-budynku-wspolnoty-mieszkaniowejPrzeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime4-12-2017
   
  Moim zdaniem wszystkie kwestie przekraczają zarząd zwykły nieruchomością.
  a moim zdaniem , należy to rozwiązać bezprzedmiotowo, stworzyć zasady przyznawania zezwoleń, zatwierdzić to uchwałą właścicieli lokali, a ostateczną decyzję podejmuje Zarząd WM . UoWL ; UoGN ;
 3. Dziękuję
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego