Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, Phantos, KubaP, azygnerski, koziorozka, alamakota, t66, man, Jaromir, alim, Lysy, tajfun, drops, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Prosze o pomoc: jestem wlascielka mieszkania na adaptowanego z poddasza. Mieszkanie zakupilam od pierwszego wlasciciela , ktory dokonywl tejze adapatcji i przez lata wszystko funkcjonowalo w porzadku.
  Po wymianie wodomierzy, odczyty licznika zuzycia cieplej wody podskoczyly o klkaset !!! %. Firma zarzadzajaca wspolnota , na ktorej zlecenie dokonano wymiany wodomierzy nie podejmowala zadnyych krokow w celu wyjasnienia zaistnialego problemu. Ostatecznie jednak stwierdzono, ze liczniki NIE sa wadliwe natomiast lokal nie zostal wyposazony w insalacje cyrkulacji cieplej wody uzytkowej na etapie adaptacji. Dodatkowo stwierdzono , ze instalacji CWU nie jest odpowiednio izolowana, co powoduje dodatkowewychlodzenia cieplej wody , a wszystko razem wplywa na wielkosc wskazan wodomierza.
  NIe potrafie zrozumiec, jak przez ponad 10 lat licznik wskazywal normalne zusycie wody , a po wymieniae wodomierzy powstal tak kolosalny problem. Firma zarzadzajaca wspolnota nie podejmuje zadnych krokow w celu wyjasnienia tejze sytuacji jedyne straszy komornikiem jeslu rachunek za wode nie zostanie uregulowany a przekracza on ponad kilka tysiecy zlotych. Dodatkow ich roziwazanie to doprowadzenie na moj koszt instalacji cyrkulacji oraz wymiany wodomierzy!!!
  Zdaniem jednego ze specjalistow ktory przyjrzal sie pracy wodomierzy , sa onewadliwe. Nie chce on jednak napisac oficjalnej opinii , gdyz twierdzi , ze predzej czy pozniej bedzie wykonywal jakies pracy dla firmy , ktora jest zarzadca naszej wpsolnoty.
  Nie wiem gdzie mam zaczac , Najwiekszym problemm wydaje mi sie w brak dobrej woli a wrecz niechec i wrogosc, w wcelu podjecia krokow wyjasnienia problemu ze strony Zarzadcy.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-12-2017 zmieniony
   
  Anna-Maria:Po wymianie wodomierzy, odczyty licznika zuzycia cieplej wody podskoczyly o klkaset !!! %.
  bo zmienił sie użytkownik czy klasa wodomierzy, założono może zaworki antykropelkowe ?

  Anna-Maria: Firma zarzadzajaca wspolnota , na ktorej zlecenie dokonano wymiany wodomierzy nie podejmowala zadnyych krokow w celu wyjasnienia zaistnialego problemu. Ostatecznie jednak stwierdzono, ze liczniki NIE sa wadliwe natomiast lokal nie zostal wyposazony w insalacje cyrkulacji cieplej wody uzytkowej na etapie adaptacji.

  Dodatkowo stwierdzono , ze instalacji CWU nie jest odpowiednio izolowana, co powoduje dodatkowe wychlodzenia cieplej wody , a wszystko razem wplywa na wielkosc wskazan wodomierza.
  za izolacje odpowiada właściciel lokalu, jako najwyżej położony lokal nie musi być cyrkulacji CW w lokalu . Urzadzenia pomioarowe montuje się przy wejściu do lokalu na części wspólnej a nie przy wylewkach w lokalu.

  Anna-Maria: NIe potrafie zrozumiec, jak przez ponad 10 lat licznik wskazywal normalne zusycie wody , a po wymieniae wodomierzy powstal tak kolosalny problem.
  uważam, że to nie jest problem licznika. ale jak jest to użytkowane zwłaszcza przez mieszkańców .

  Anna-Maria: Firma zarzadzajaca wspolnota nie podejmuje zadnych krokow w celu wyjasnienia tejze sytuacji
  bo to nie jest jej rolą . To należy do obecnego właściciela lokalu , ten lokal nie jest wynajmowany od wspólnoty czy zarządcy, a może Administratora . Oni wyjaśnili : brak izolacji na orurowaniu i zwiększone zużycie wody przez użytkownika - właściciela lokalu.

  Anna-Maria: jedyne straszy komornikiem jeslu rachunek za wode nie zostanie uregulowany a przekracza on ponad kilka tysiecy zlotych.

  Dodatkow ich roziwazanie to doprowadzenie na moj koszt instalacji cyrkulacji oraz wymiany wodomierzy!!!
  i to mogą zrobić szybko taka jest rola Wspólnoty. Koszty muszą się bilansować z wpłatami właścicieli lokali

  Anna-Maria:Zdaniem jednego ze specjalistow, ktory przyjrzal sie pracy wodomierzy , sa one wadliwe.
  Nie chce on jednak napisac oficjalnej opinii , gdyz twierdzi , ze predzej czy pozniej bedzie wykonywal jakies pracy dla firmy , ktora jest zarzadca naszej wpsolnoty.
  Nie wiem gdzie mam zaczac , Najwiekszym problemm wydaje mi sie w brak dobrej woli a wrecz niechec i wrogosc, w wcelu podjecia krokow wyjasnienia problemu ze strony Zarzadcy.
  to nie jest problem zarzadcy tylko właściciela lokalu . Nie pozostaje nic innego tylko zaprosić niezależnego fachowca i doprowadzi do Twojej "normalności". Oczywiście koszty ponosi właściciel lokalu. Wspólnocie nic do tego. Tak to jest z tymi adaptacjami . UoWL ; UoGN ;
 2. Kuba P bardzo dziekuje za odpowiedzi. jednak: co do wlasciciela, nie zminil sie , od 2006 jestem nim ja, to Zarzadca wymienil wodomierze w calym budynku i wowczas zaczal sie problem. To jest wlasnie najbardziej zadziwiajace ze do wymiany wodomierzy bylo normalnie a po juz nie
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-12-2017 zmieniony
   
  Anna-Maria:Ostatecznie jednak stwierdzono, ze liczniki NIE sa wadliwe
  jednak: co do wlasciciela, nie zminil sie , od 2006 jestem nim ja, to Zarzadca wymienil wodomierze w calym budynku i wowczas zaczal sie problem.
  To jest wlasnie najbardziej zadziwiajace ze do wymiany wodomierzy bylo normalnie a po juz nie
  czy takie same wodomierze zostały zamontowane jak poprzednio ( klasa dokładności liczenia, zaworki przeciw kropelkowe, itd.) czy nie ma wycieków jałowych np na spłuczce, z kranu? UoWL ; UoGN ;
 3. W uzytkowaniu nie zmienilo sie nic. Nie ma zadnych wyciekow nigdzie. Co do licznikow - takich szczegolow nie znam.

  poza tym jak - zakladajac, ze bralabym pod uwage , czego aktualnie nie biore - mialabym zrobic cyrkulacje , kiedy w pioniepode mna sa trzy mieszkania . Nikt nie zgodzi sie sie kucie scian
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-12-2017 zmieniony
   
  Anna-Maria: Co do licznikow - takich szczegolow nie znam.
  to nie dobrze że nie masz takich informacji , podpisałaś jednak ich wymianę

  Anna-Maria: poza tym jak - zakladajac, ze bralabym pod uwage , czego aktualnie nie biore - miala bym zrobic cyrkulacje , kiedy w pionie pode mna sa trzy mieszkania . Nikt nie zgodzi sie sie kucie scian
  ale ta cyrkulacja nic nie zmieni. Wspólnota musiałaby się zgodzić na zmianę położenia wodomierzy. Takie rzeczy należało robić, jak była wykonywana adaptacja .

  A tak na marginesie to gdzie obecnie jest wpięta twoja instancja CW jak nie piętro niżej? UoWL ; UoGN ;
 4. Nie wiem gdzie jest wpieta , od kogo moge sie dowiedziec. I skoro cyrkulacja nie zmieni nic, to jakie jest wyjscie z tej sutuacji? I znowu jak bumerang wraca to samo pytanie: jak to mozliwe , ze po wymianie licznikow tak sie zmienila sytuajca ? ja nie moge tego zrozumiec , jest to nielogiczne.
 5. Anna, jeżeli nic nie pokręciłaś i nie ma żadnych wycieków to spróbuj zrobić eksperyment. Pobierz dokładnie np. 10 litrów ciepłej wody (0,01m3) i sprawdź odczyt przed i po pobraniu wody. Jeżeli zużycie jak piszesz różni się o kilkaset procent to może coś namierzysz.
  A jakie zużycie ciepłej wody w metrach sześciennych miałaś miesięcznie przed i po wymianie.Ile osób mieszka w mieszkaniu ?

  pozdrawiam
 6. Anna-Maria:
  NIe potrafie zrozumiec, jak przez ponad 10 lat licznik wskazywal normalne zusycie wody , a po wymieniae wodomierzy powstal tak kolosalny problem.
  Jeżeli wodomierz nie był legalizowany przez tyle lat, to jego wcześniejsze wskazania bez cech legalizacji nie mają żadnego znaczenia. Może być też tak, że sposób montażu spowodował wyższe zużycie, albo w lokalu jest jakiś przeciek, np. w toalecie. Kolejna kwestia to sposób montażu licznika, co też może wpłynąć na zużycie.

  Skoro licznik montowała wspólnota mieszkaniowa, to jest jej własnością, odpowiada także za jego instalację. W opisanej sprawie należałoby jednak skorzystać z usług profesjonalisty, który sprawdzi działanie instalacji, należałoby wtedy jednak uprzedzić zarząd wspólnoty - jeżeli rzeczywiście licznik jest wadliwy lub wadliwie zainstalowany, to wspólnota powinna zwrócić koszty.Przeczytaj: Ustawa o Własności Lokali ----- Zarządca.PL
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime11-12-2017 zmieniony
   
  Czy wy czytacie wpisy ? zdaje się NIE.

  Anna-Maria:Ostatecznie jednak stwierdzono, ze liczniki NIE sa wadliwe


  Skoro licznik montowała wspólnota mieszkaniowa, to jest jej własnością, odpowiada także za jego instalację.
  nieprawda .
  Licznik jest własnością właściciela lokalu, a to, że Wspólnota go wymieniała, to tylko ma związek z kosztami, aby obniżyć koszty wymiany wodomierzy i zachować jednolitą klasę wodomierzy. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorwp44
  • CommentTime11-12-2017 zmieniony [Ważne]
   
  wp44
  Anna-Maria: NIe potrafie zrozumiec, jak przez ponad 10 lat licznik wskazywal normalne zusycie wody , a po wymieniae wodomierzy powstal tak kolosalny problem.
  Mogło być też tak, że to przed wymianą zaniżał o kilkaset procent, bo był źle zamontowany, lub niedrożny, lub niesprawny, natomiast po wymianie nowy wodomierz nalicza prawidłowo i dopiero teraz jest normalnie. Najważniejsze jest ustalenie, czy aktualne wskazanie odpowiada rzeczywistemu zużyciu. Albo wykonać pomiar, jak radzi Michał, z tym, że ja zużyłbym co najmniej ze sto litrów, nie dziesięć, bo im większa objętość, tym pomiar będzie bardziej miarodajny, albo dać wodomierz do sprawdzenia.

  Anna-Maria: Zdaniem jednego ze specjalistow ktory przyjrzal sie pracy wodomierzy , sa onewadliwe. Nie chce on jednak napisac oficjalnej opinii , gdyz twierdzi , ze predzej czy pozniej bedzie wykonywal jakies pracy dla firmy , ktora jest zarzadca naszej wpsolnoty. Nie wiem gdzie mam zaczac .
  Wynajmij innego specjalistę, takiego, który nie planuje wykonywać prac dla firmy, która jest zarządcą Waszej wspólnoty i który napisze opinię. A tak a propos - na jakiej podstawie pan specjalista stwierdził, że te wodomierze są wadliwe i na czym polega wada? Powiedział coś więcej? Wykonał może jakieś sprawdzenia, badania, pomiary itp., czy tylko spojrzał i zrobił mądrą minę?

  Anna-Maria: lokal nie zostal wyposazony w insalacje cyrkulacji cieplej wody uzytkowej na etapie adaptacji. Dodatkowo stwierdzono , ze instalacji CWU nie jest odpowiednio izolowana, co powoduje dodatkowe wychlodzenia cieplej wody , a wszystko razem wplywa na wielkosc wskazan wodomierza.
  Oczywiście jest to bzdura, że brak izolacji, albo cyrkulacji wpływa na wielkość wskazań wodomierza. Prawdą jest natomiast, że to wpływa na wychłodzenie, ale to akurat nie jest problem wspólnoty, tylko Twój, bo zanim dostaniesz ciepłą wodę, to musisz najpierw przelać do kanalizacji dużo zimnej wody. Chyba, że właśnie o to chodzi wspólnocie, ale to nie ma z kolei nic wspólnego z wodomierzem, tylko z marnowaniem wody.
 7. Panowie, dziekuje za odpowiedzi.
  Zaczne od znalezienia specjalisty, ktory bedzie w stanie to ocenic i napisac niezalezna opinie. A to nie bedzie latwe .... No , ale coz
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime12-12-2017
   
  Anna-Maria:Nie wiem gdzie jest wpieta , od kogo moge sie dowiedziec.
  w Administracji u technika instalatora , on powinien mieć dokumentację tej adaptacji UoWL ; UoGN ;
 8. Ja bym zaczęła nie od wysokości rachunku tylko od metrów sześciennych.
  Jak dawniej jedna osoba zużywała średnio miesięcznie mniej niż np. 1 metr, to można założyć, że wodomierz zaniżał pobór.
  Jak teraz zużycie jest np. 6 m na osobę, to można założyć, że zawyża.
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego