Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Phantos, blazejh, KubaP, azygnerski, koziorozka, alamakota, t66, man, Jaromir, alim, tajfun, drops, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorZenon
  • CommentTime16-12-2017
   
  W lutym uchwaliliśmy wykonanie audytu remontowego i zaplanowaliśmy kwotę 2500zł na jego wykonanie w planie gospodarczym na 2017r Zwołano zebranie teraz w grudniu i przedstawiono audyt który kosztował 8500zł i administrator już zapłacił za fakturę, bez wiedzy naszego zarządu .Czy to jest zgodne z prawem i co teraz my możemy zrobić ? nie godzimy się na taką kwotę i sposób postępowania administratora oburzenie jest ogromne .
 1. Jeśli to rzeczywiście administrator a nie zarządca, to najwyraźniej ma zbyt dużą autonomię w waszych finansach.
  Różne kary przychodzą mi do głowy, m.in. maraton filmów radzieckich lub oglądanie relacji z zawodów w bingo na żywo... ale na początek odsunąć od finansów i pozbawić pełnomocnictw
  A jak się tłumaczy z tego lekkiego rozjazdu w budżetowych wydatkach?
  •  
   CommentAuthorZenon
  • CommentTime16-12-2017
   
  Jesteśmy dopiero po zebraniu na którym się o tym fakcie dowiedzieliśmy a sam boss administracji nie przyszedł tylko przysłał swojego jakiegoś przydupasa który o niczym nie wiedział tyko to ,że faktura została już opłacona .Nikogo z zarządu nie informował nikt o podejmowanych jakichkolwiek krokach na temat audytu i kosztorysu ja uważam ,że to samowola ale i ,że to wina też zarządu na pytanie czy podpisywali jakieś zlecenie przelewu lub coś w tym rodzaju ruszyli ramionami ,że nic nie wiedzą na ten temat. Nie wiem jak to funkcjonuje i powinno funkcjonować w rzeczywistości .
 2. To może świadczyć o tym, ze w zarządzie siedzą ".lupy wołowe" a nie wasi przedstawiciele. Powinni nad wszystkim panować a szczególnie nad finansami.

  Jeżeli w waszym poczuciu firma administrująca dopuściła się nadużycia, to należy zwrócić się do nich pisemnie o zwrot części kosztów lub przedstawienie dowodów, że działali w dobrej wierze (być może za te 2.5K zł nie było to osiągalne)

  Najlepiej poproś Zarząd o wgląd do umowy z Administratorem i zobacz co tam jest napisane, to może wiele wyjaśnić...
  AZ
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime16-12-2017 zmieniony
   
  Zenon:W lutym uchwaliliśmy wykonanie audytu remontowego i zaplanowaliśmy kwotę 2500zł na jego wykonanie w planie gospodarczym na 2017r Zwołano zebranie teraz w grudniu i przedstawiono audyt który kosztował 8500zł i administrator już zapłacił za fakturę, bez wiedzy naszego zarządu .

  Czy to jest zgodne z prawem i co teraz my możemy zrobić ? nie godzimy się na taką kwotę i sposób postępowania administratora oburzenie jest ogromne .
  Plan gospodarczy tylko jest planem, można w nim zapisać, że taki audyt będzie kosztował 1 zł . ale czy to wystarczy aby taki audyt wykonać?

  Widzę, że Zarząd jest aktywny tylko przy rozliczeniach, a to do nich należy podpisywanie umów na taki audyt i juz na tym etapie powinni reagować .
  Czy był przeprowadzony konkurs ofert szanowny Zarządzia WM ?

  To do Zarządu WM należy kontrować / mieć podpis finansowy w banku !!!!.


  Zenon: Jesteśmy dopiero po zebraniu na którym się o tym fakcie dowiedzieliśmy a sam boss administracji nie przyszedł tylko przysłał swojego jakiegoś przydupasa który o niczym nie wiedział tyko to ,że faktura została już opłacona
  i to jest prawidłowe działanie Administratora, jak członkowie Zarządu WM posługują się przydupasem w postaci administratora i pozwalają mu brykać.
  Winnym całej tej afery są członkowie Zarządu WM . Członek zarządu to też odpowiedzialność za funkcję, którą się sprawuje. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorelan124
  • CommentTime16-12-2017
   
  azygnerski: Jeśli to rzeczywiście Administrator a nie Zarządca, to najwyraźniej ma zbyt dużą autonomię w waszych finansach.
  Wszelakie pretensje powinno się kierować, do pozbawionego wyobraźni - Zarządu WM.
 3. Zenon: Zwołano zebranie teraz w grudniu i przedstawiono audyt który kosztował 8500zł i administrator już zapłacił za fakturę, bez wiedzy naszego zarządu .

  No, tak to już jest, że... większość chce soczyście zarobić na wspólnotach. To złote kurki. A złote kurki znoszą złote jajeczka....

  Zenon: Nikogo z zarządu nie informował nikt o podejmowanych jakichkolwiek krokach na temat audytu i kosztorysu ja uważam ,że to samowola ale i ,że to wina też zarządu na pytanie czy podpisywali jakieś zlecenie przelewu lub coś w tym rodzaju ruszyli ramionami ,że nic nie wiedzą na ten temat.

  Hmmm... :confused: Zarządy we wspólnotach to często słupy, które podstawiają się same w dobrej wierze i dla dobra wspólnoty. Rzeczywistość, z ich niewiedzy i naiwności, wygląda trochę inaczej. "Sprytny" administrator lub zarządca podsuwa wspólnocie uchwały, których treść daje mu wiele uprawnień - to nie tylko kwestia wcześniej zawartej umowy, ale również podsuniętych na starcie "współpracy" uchwał otwierających wrota do samowoli i... trzepania kasiory.
  •  
   CommentAuthorZenon
  • CommentTime17-12-2017
   
  Zarządca administrator to ZZN podległy Warszawie przez Koszalin i niżej . Umowa zawarta z tym zarządcą chyba bardzo odległa w latach a zarządy wspólnoty zmieniały się już trzy razy ostatni wybrany w lutym tego roku a jest nas w spólnocie 12 rodzin 10 właścicieli i 2 najemców po GAM .Chcieliśmy wyremontować nasz budynek ale jak tak będą nas skubać to nigdy tego nie zrobimy.
 4. administrator już zapłacił za fakturę, bez wiedzy naszego zarządu

  To wasza wina, że administrator ma prawo do wysyłania przelewów. Zmieńcie to jak najszybciej.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime17-12-2017 zmieniony
   
  Zenon: Zarządca administrator to ZZN
  czyli nieruchomości wojskowe, byłego WAM - (obecnie Agencji Mienia Wojskowego)... i wszytko jasne (jak dla mnie)

  Zenon:Chcieliśmy wyremontować nasz budynek ale jak tak będą nas skubać to nigdy tego nie zrobimy.
  Przecież to tylko wasza i nikogo więcej wina, że na takie skubanie pozwalacie . Co robi Zarząd WM ?
  To On na bieżąco powinien nadzorować pracę Administratora.

  Ciekaw jestem, kogo wy oceniacie/rozliczacie na corocznych zebraniach sprawozdawczych: Członków Zarządu WM czy Administratora?
  Domniemam, że Administratora... bo tak wam wygodnie.

  Zenon: jest nas w spólnocie 12 rodzin 10 właścicieli i 2 najemców po GAM
  winno być jest nas 11 właścicieli lokali (10 właścicieli fizycznych i 1 AMW reprezentowana przez ZZN) UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorZenon
  • CommentTime19-12-2017
   
  Brak mi słów na temat Administratora i tych trzech osób zarządu wspólnoty faktycznie to się w ogóle nie interesują od oka tylko ale zwalają więcej na nich na administratora .Nie wiem jak to dalej będzie Cała wspólnota to starsi ludzie nie mający pojęcia o co chodzi . Domyślam się że ten administrator ma jeszcze swoich przełożonych w województwie i
  Warszawie ale nie ma jak się z nimi skontaktować i niema z kim rozmawiać tel.nie odbierają i na e-maile nie odpowiadają.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime19-12-2017 zmieniony
   
  Zenon:Brak mi słów na temat Administratora i tych trzech osób zarządu wspólnoty faktycznie to się w ogóle nie interesują od oka tylko ale zwalają więcej na nich na administratora .Nie wiem jak to dalej będzie Cała wspólnota to starsi ludzie nie mający pojęcia o co chodzi .
  jak umieli kupić lokale, to i powinni umieć zarządzać nieruchomością

  Zenon: Zarządca administrator to ZZN podległy Warszawie przez Koszalin i niżej
  Domyślam się że ten administrator ma jeszcze swoich przełożonych w województwie i Warszawie ale nie ma jak się z nimi skontaktować i niema z kim rozmawiać tel.nie odbierają i na e-maile nie odpowiadają
  .

  Zespół Zarządców Nieruchomości(ZZN) to podmiot indywidualny, prywatny, pracujący na rzecz AMW i chyba żadnej czapy nie mają.
  Jak już chcesz się komuś (musisz) poskarżyć do zacząłbym od Regionowego oddziału AMW i tam znalazł punkt zaczepienia .

  https://www.amw.com.pl/pl/nieruchomosci/nieruchomosci-amw/koszalin-ul-chalubinskiego-16-3-4444 UoWL ; UoGN ;
 5. Drogie internauty, stwierdzenia w stylu „macie co chcieliście”, zbyt wiele nie wnoszą, chyba że macie po nich lepsze samopoczucie…? :confused:
  Zamiast pisać farmazony, pomóżcie człowiekowi zredagować pismo ws. wyjaśnienia status quo

  KubaP:Jak już chcesz się komuś (musisz) poskarżyć do zacząłbym od Regionowego oddziału AMW i tam znalazł punkt zaczepienia .

  no jasne, może do samego św. Antoniego? Jaki sens ma pismo do AMW? Rozliczaniem zajmuje się ZZN a budynek nie stanowi zasobu Agencji.
  Pisma należy adresować do; https://zzn.pl/koszalin.html dodatkowo, kopię wysłać do https://zzn.pl/kontakt.html
  Pozdrawiam
  AZ
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime19-12-2017
   
  azygnerski:
  KubaP:Jak już chcesz się komuś (musisz) poskarżyć do zacząłbym od Regionowego oddziału AMW i tam znalazł punkt zaczepienia .

  no jasne, może do samego św. Antoniego? Jaki sens ma pismo do AMW? Rozliczaniem zajmuje się ZZN a budynek nie stanowi zasobu Agencji.
  Pisma należy adresować do; https://zzn.pl/koszalin.html dodatkowo, kopię wysłać do https://zzn.pl/kontakt.html
  Pozdrawiam
  AZ
  gdybyś wiedział, jak ten system >> AMW>>>ZZN działa to byś nie pisał takich, jak powyżej sarkazmów. UoWL ; UoGN ;
  • CommentAuthorkoziorozka
  • CommentTime19-12-2017 zmieniony
   
  Zenon - nie mam dla ciebie dobrych wiadomości. Nikt za was tego nie załatwi.
  Dopóki nie zmienicie składu zarządu nic się nie zmieni.
  Piszesz, że "oburzenie jest ogromne". Wykorzystaj to.
  Pogadaj z sąsiadami, daj się wybrać do zarządu i weź się do roboty.
 6. gdybyś wiedział...

  ...tu byś się zdziwił Panie Kolego:wink:
  •  
   CommentAuthorHaneczka
  • CommentTime19-12-2017 zmieniony
   
  Zenon: Zarządca administrator to ZZN podległy Warszawie przez Koszalin i niżej . Umowa zawarta z tym zarządcą chyba bardzo odległa w latach a zarządy wspólnoty zmieniały się już trzy razy ostatni wybrany w lutym tego roku

  No, to bardzo Ci współczuję... :cry: Najprawdopodobniej zostaliście "ubezwłasnowolnieni" już na starcie, świadczyłyby o tym te trzy zarządy, które nie potrafiły lub... nie chciały z tym nic zrobić.
  Nawet, jeśli zarząd miał jak najlepsze intencje, ale był niedouczony i niezorientowany w procesie zarządzania wspólnotą, najprawdopodobniej poddał się nieświadomie podsuniętym procedurom. Pierwszą z nich jest podpisanie przez zarząd (reprezentanta danej wspólnoty) zgody na dysponowanie kontem bankowym i wszelkie inne decyzje związane z finansami np. zakładnie lokat. Potem są uchwały oddające decyzyjność firmie w innych sprawach np. wybór firm do przeprowadzania remontów. Jeśli zarząd wspólnoty jest w temacie **** wywali te uchwały do kosza, a firma uda, że... "Polacy, nic się nie stało!" i przenigdy nie opuści wspólnoty sama, z własnej woli.
  Nawet jak nie będziecie im płacić (w opcji bez dopuszczenia do konta), to... też będzie "wierna" tzn. będzie wiernie naliczać odsetki, ale żeby Was opuścić samodzielnie - co to, to nie! Nigdy w życiu. Jak Wy będziecie chcieli ją opuścić np. ze względu na brak porozumienia, różnicę charakterów itp., aż po cięższe argumenty - wtedy firma natychmiastowo będzie obniżać swoje koszty za usługi oraz mocno przekonywać i obiecywać, że się poprawi. :bigsmile:

  De facto, formalnie, za wszystko ponosi odpowiedzialność zarząd wspólnoty, a za to jak działa zarząd ponoszą odpowiedzialność właściciele lokali.

  P.S.
  Tam, gdzie są cztery gwiazdki, w oryginale jest słowo:
  K
  U
  M
  A
  T
  Y

  :tooth:
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego