Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Phantos, blazejh, KubaP, azygnerski, koziorozka, alamakota, t66, man, Jaromir, alim, tajfun, drops, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Czy macie jakieś doświadczenia z urządzeniami typu Danfoss Link lub ostatnio często reklamowanym Fibaro ?
  Dokładnie interesuje mnie „zarządzanie kaloryferami” , jak to w praktyce się sprawdza w mieszkaniu? Jak w rzeczywistości ma się do marketingowych 30% oszczędności i reklamowanej funkcjonalności.
  Może ktoś badał ten temat w ramach swoich pasji lub profesji i chciałby się podzielić...?
  AZ
  ps. Innogy ma od niedawna taki produkt /usługę http://antyweb.pl/inteligentne-ogrzewanie-inoggy-danfoss/
  •  
   CommentAuthorwp44
  • CommentTime16-12-2017 zmieniony
   
  wp44
  azygnerski: Jak w rzeczywistości ma się do marketingowych 30% oszczędności
  no, w zasadzie, to sam sobie odpowiedziałeś, być może bezwiednie pisząc o "marketingowych oszczędnościach". Skoro przy słowie "oszczędności" stoi dodatkowe określenie, to z automatu oznacza, że jest to coś innego, niż oszczędności w rzeczy samej. Gdyby to było to samo, to nie byłoby potrzeby tworzenia nowego wyrażenia.

  Kolego, oszczędności biorą się z oszczędzania, a nie ze stosowania "inteligentnych" systemów. Swoją drogą, ci, co wymyślili to pojęcie "dom inteligentny" najwyraźniej nie cierpieli na nadmiar inteligencji. Ostatnio wszystko jest inteligentne, nawet kable grzewcze. Ich "inteligencja" zasadza się w zastosowaniu materiału izolacji, który charakteryzuje się tym, że zmniejsza oporność wraz ze spadkiem temperatury. Tak więc, im niższa temperatura, tym mocniej grzeje kabel. No, taka tam inteligencja. Mniej więcej na tym samym poziomie, co u pomysłodawcy tej nazwy. : )
 2. Myślałem, że masz jakieś doświadczenie i chciałbyś się podzielić a Ty chciałeś sobie tylko potetryczyć :D
  Taaa, Najlepsza to ta stara dobra żarówka na wolframie, co? Bo to i człowiek się ogrzeje przy okazji… :))

  Trochę się nie zgodzę się z tobą, uważam, że jakiś potencjał w tym ustrojstwie drzemie, a najlepiej gdyby wypowiedziały się osoby, które doświadczyły.
  Ale dziękuję że zabrałeś głos w dyskusji.
  AZ
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime16-12-2017
   
  Jak sobie wybudujesz dom, to możesz ten "inteligenty" system oszczędzający 30 % ogrzewania założyć. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorHaneczka
  • CommentTime16-12-2017 zmieniony
   
  azygnerski: Najlepsza to ta stara dobra żarówka na wolframie, co?

  A żebyś wiedział, że tak. :tooth: Wywaliłam wszystkie energooszczędne i zrobiłam zapas tych starych na tzw. zaś. :bigsmile:
 3. wp44
  azygnerski: Myślałem, że masz jakieś doświadczenie i chciałbyś się podzielić a Ty chciałeś sobie tylko potetryczyć :D
  Niepotrzebnie myślałeś. Owszem, mam doświadczenie, ale to nie znaczy, że chciałbym się nim z Tobą podzielić, a w każdym razie nie tutaj. Na tym forum ludzie dyskutują o realnych sprawach i problemach dotyczących ich wspólnot mieszkaniowych. Proponuję, żebyś znalazł sobie jakiś serwis plotkarski, albo forum typowo budowlane, a jeszcze lepiej - takie stricte dedykowane "inteligentnym" domom, systemom i budynkom, których w sieci są tysiące. Ja nie sądzę, żeby na którymkolwiek z nich jakiś azygnerski-bis chciał dyskutować o problemach wspólnot mieszkaniowych, a gdyby nawet, to szybko by go stamtąd posprzątali.

  azygnerski: Taaa, Najlepsza to ta stara dobra żarówka na wolframie, co? Bo to i człowiek się ogrzeje przy okazji… :))
  Zapewne tego w ulotkach marketingowych "inteligentnych (inaczej)" systemów nie doczytałeś, albo Ci tego nie napisali, że wszystko jest kwestią rachunku efektywności ekonomicznej. Najprostszy przykład: jeżeli mówimy o komórce lokatorskiej, do której wchodzisz raz na tydzień na 3 minuty, albo raz na dwa miesiące na minutę (czyli korzystasz z tego oświetlenia przez ułamek promila czasu), to stosuj sobie inteligentne systemy oświetlenia, czy choćby świetlówki "energooszczędne", jeśli takiej ekonomii i oszczędności Cię uczyli. To nic, że spłacać to będą jeszcze Twoje praprapra... wnuki do 10-go, albo 20-go pokolenia.


  ---------------------------------------------------------------
  Skoro już dyskutujemy, to proponuję jakąś nagrodę w randze nagrody Nobla w dziedzinie marketingu dla tego, który wmówił światu, że świetlówki "energooszczędne" są energooszczędne.

  Podsumowując moją opinię, ja uważam, jak następuje:
  - systemy "inteligentne" mają oczywiście swoje miejsce i swoje obszary zastosowań, ale raczej nie są w tych obszarach wspólnoty mieszkaniowe, a przynajmniej jeszcze nie w dzisiejszych czasach, przy obecnych poziomach kosztów. Trochę pomyliłeś target, że tak powiem marketingowo.
  - jak zawsze twierdzę, najtańsza energia, to ta zaoszczędzona, czyli ta, której nie zużyliśmy. Uważam, że z uwagi na oszczędność energii przeznaczonej na ogrzewanie, w pierwszej kolejności należy zainwestować pieniądze w porządną izolację przegród zewnętrznych, podłóg na gruncie, dachów/stropodachów i w porządną stolarkę o niskich współczynnikach przenikania ciepła, odzysk ciepła z powietrza wywiewanego i gruntowy wymiennik ciepła - niech za przykład służą budynki pasywne. Jak chciałbyś "inteligentnie" sterować instalacją grzewczą w takim budynku, jeśli jej tam nie ma, panie nie-tetryczący? Aaaaaaaaaaaaaaaacha, cha...
  - przez analogię, zamiast inwestować w kosztowne systemy klimatyzacyjne, a wraz z nimi w "inteligentne" systemy sterowania, znacznie korzystniej byłoby zainwestować w przeszklenia atermiczne, zewnętrzne żaluzje przeciwsłoneczne i gruntowy wymiennik ciepła. Inwestujesz raz, a potem spokój. Jak nie będzie instalacji klilmatyzacyjnej, bo nie będzie potrzebna, to do czego podłączysz wtyczkę od "inteligentnego" systemu? Do ściany, czy framugi w drzwiach?

  Nowy doklejony: 17.12.17 12:14
  Nie wiem, czy macie świadomość, ale już na etapie planowania architektonicznego decydują się losy energochłonności budynku i nie chodzi mi o dobór materiałów przegród, okien, czy izolacji, ale o sprawy zasadnicze, jak np. ukształtowanie terenu, usytuowanie budynku na działce i względem innych obiektów, umiejętny rozkład pomieszczeń w budynku względem stron świata, grupowanie pomieszczeń o podobnych wymaganiach co do komfortu cieplnego, operowanie przeszkleniami, czy odpowiednie komponowanie zieleni towarzyszącej przy budynku.

  Na przykład jednym z bardzo dobrych, choć niedocenianych zabiegów jest nasadzenie drzew liściastych od strony południowej. W lecie dają cień, ograniczając wpływ promieniowania słonecznego, a w zimie, pozbawione liści, przepuszczają to promieniowanie, którego wtedy jest niedostatek. Tak bezkosztowo pomaga natura w oszczędzaniu 30 % energii. : )
 4. O, rany! Tylu komunałów, dawno nie czytałem, jak szkolne wypracowanie w stylu napisz co wiesz… :bigsmile:

  Mało mnie interesuje co sądzisz o tym, czy o owym i co tam wyszukałeś w Internecie, lub myśli paraekonomii w stylu „ oszczędności biorą się z oszczędzania”.

  I taka rada, spróbuj czekolady, ale wiesz, takiej dobrej, z orzechami… poczujesz wtedy taką błogość, to będą endorfiny, a przy okazji poziom żółci Ci spadnie :tongue:

  Dobrego dnia...
  AZ
  •  
   CommentAuthorwp44
  • CommentTime18-12-2017
   
  wp44
  azygnerski: Tylu komunałów, dawno nie czytałem
  Wystarczy, że poczytasz własne wypociny. Od razu nadrobisz zaległości.

  azygnerski: Dobrego dnia...
  Nawzajem
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego