Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

Phantos, blazejh, KubaP, alim, azygnerski, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1. Wystąpiliśmy do Sądu o uchylenie uchwał podjętych na zebraniu wspólnoty.W dniu dzisiejszym Sąd zwrócił się o wskazanie zamiast pozwanego "Wspólnota mieszkaniowa" konkretnie Zarządu wspólnoty lub wszystkich jej mieszkańców imiennie.Po udaniu się do biura ZZN sp.z o.o.z siedzibą we Wrocławiu,biuro w Brzegu,gdzie zatrudniona jest pani na stanowisku ich zarządcy i prowadzi sprawy naszej wspólnoty,otrzymaliśmy akt notarialny jakoby wspólnota należała do WAM Opole.Innego dokumentu o przejęciu WAM Opole przez ZZN Wrocław pani nie posiada.Na tej podstawie mieliśmy podać do Sądu jako pozwanego WAM Opole,co jest całkowicie niezgodne z prawdą.Albo jesteśmy świadomie wprowadzani w błąd albo komuś zależy,aby Sąd odesłał pozew.
  Pani twierdzi,że Zarząd wspólnoty nie istnieje/84 członków/,zarządza nami ona jako przedstawicielka ZZN Wrocław,listy współwłaścicieli nie poda z przyczyn tajemnicy danych osobowych,natomiast istnieje Rada Lokatorów.
  Na uzupełnienie pozwu jest 7 dni.Co robić?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-01-2018 zmieniony
   
  anias54natomiast istnieje Rada Lokatorów.
  Na uzupełnienie pozwu jest 7 dni.Co robić?
  siąść i płakać ...
  Podajecie Zarządcę czyli ZZN bo taka jest umowa z ZZN...ZZN sp.z o.o.z siedzibą we Wrocławiu,biuro w Brzegu,

  Rada lokatorów nie istnieje w obrocie prawnym jest ciałem doradczym .

  Mnie interesuje to, jaki to trzeba być rypałem, aby iść do sądu, nie sprawdziwszy, jaki stan prawny jest w waszej wspólnocie . :wink:

  anias54otrzymaliśmy akt notarialny jakoby wspólnota należała do WAM Opole.
  a tam powinno być zapisane, że Zarządcą wspólnoty jest AMW, bo WAM już nie istnieje,
  a na jej zlecenie obowiązki Zarządcy wykonuje Zespół Zarządców Nieruchomości w Brzegu.

  anias54 listy współwłaścicieli nie poda z przyczyn tajemnicy danych osobowych
  a od czego jest wypis z katastru miejskiego (ok 66 zł) czy KW macierzystej UoWL ; UoGN ;
 2. 1.Zarządca biura w Brzegu dała świadomie stary akt notarialny dot.umowy z WAM/jeszcze nie AMW/,jak twierdzą przejął ich ZZN Sp.z.o.o.z siedzibą we Wrocławiu ale takiego dokumentu nie posiada.
  2.Nie trzeba być "rympałem" tylko wystarczy być starszą emerytką,której pozew dyktował prawnik pro bono z Centrum Pomocy Rodzinie.
  3.Dziękuję za uwagę o wypis z kastratu miejskiego,zarządca takowego nie posiada?
  •  
   CommentAuthorelan124
  • CommentTime9-01-2018 zmieniony
   
  bania54: otrzymaliśmy akt notarialny jakoby wspólnota należała do WAM Opole
  Zacytuj nam istotne fragmenty tego AN.
  bania54: zarządza nami ona jako przedstawicielka ZZN Wrocław
  Została zawarta jakaś umowa, pomiędzy kimś a kimś, tak ?
  istnieje Rada Lokatorów
  A kto te "ciało" konkretnie powołał ? Czy macie jakieś konto w banku, kto nim dysponuje i ma do niego dostęp, czy posiada upoważnienie ze strony wszystkich właścicieli waszej wspólnoty ?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-01-2018 zmieniony
   
  anias54: 1.Zarządca biura w Brzegu dała świadomie stary akt notarialny dot.umowy z WAM/jeszcze nie AMW/,jak twierdzą przejął ich ZZN Sp.z.o.o.z siedzibą we Wrocławiu ale takiego dokumentu nie posiada.
  Uważam, że dała to co miała .
  Wspólnota, jak rozumiem, nie powstała wczoraj, ale kilka lat temu, jak właścicielem tej nieruchomości był WAM, a nie AMW .

  Dalej powtarzam, że masz niewielką widzę na temat, jak funkcjonuje twoja wspólnota , jakie zasady prawne nią rządzą, ale porywasz się na słońce (pozew do sądu).

  WAM, jak sie zwijała (chyba w 2016) pozbywała się niepotrzebnych działów . To z pracowników WAM powstał ZZN i to WAM im zleciła zarządzanie zasobami lokalowymi, jakie posiadała .
  To WAM był pierwszym i jedynym właścicielem nieruchomości i mógł zrobić to co chciał, powierzyć zarządzanie nieruchomościami ZZN.
  Ten stan rzeczy mogli zmienić właściciele lokali , ale z tego nie skorzystali , więc do kogo pretensja ?.

  anias54:
  2.Nie trzeba być "rympałem" tylko wystarczy być starszą emerytką,której pozew dyktował prawnik pro bono z Centrum Pomocy Rodzinie.
  ale pomocnik , bardzo dobrze się zna na działalności wspólnot mieszkaniowych. :bigsmile: :bigsmile::bigsmile::bigsmile: Już rozumiem skąd te problemy sądowe ,( to jakby kardiolog udzielał porady ginekologicznej)

  Ja bym z takim pozwem nie poszedł do Sądu, aby się nie ośmieszyć , ale cóż każdy jest kowalem własnego życia i sam powinien płacić za swoje błędy, a nie szukać winy u innych.
  Ze starszymi osobami jest taki problem ,że choć są właścicielami lokalu, to chcą żyć, jak najemcy /na koszt wspólnoty/.:wink:

  anias54:3.Dziękuję za uwagę o wypis z kastratu miejskiego,zarządca takowego nie posiada?
  jeszcze dużo musisz się nauczyć , poczytać w dokumentach Twoje wspólnoty, aby nie rzucać na prawo i lewo oszczerstw pod adresem Zarządcy. UoWL ; UoGN ;
 3. Drogi Kubo P.,pozew do Sądu jest sensowny i prawny,piszesz o jakimś rzucaniu oskarżeń choć nie masz zielonego pojęcia czego pozew tyczy.Każdy współwłaściciel ma prawo do zaskarżania uchwał,nie wszyscy o tym wiedzą.Moje pytanie było sensowne i tyczyło jedynie sprawy w stosunku do jakiego pozwanego stosować pozew bo ani ZZN ani jego przedstawiciel w Brzegu,nie jest w stanie udzielić takiego pytania.Owszem wspólnota powstała wiele lat temu,np w moim akcie notarialnym widnieje nr KW nieruchomości macierzystej ale jak widzę tyczy tylko 3 z 6 klatek/mieszkania były wykupywane sukcesywnie/ i w nim właścicielem jest skarb państwa w postaci AMW w Warszawie z siedzibą we Wrocławiu.To na tyle.Powódka może zatem wpisać AMW czy raczej ZZN sp.z.o.o.,która prowadzi nam sprawy administracyjne i finansowe?Tego nie wiem i dlatego zadałam pytanie.Twoim zdaniem jest normalne ze ZZN nie posiada żądnego dokumentu zlecającego mu prowadzenie spraw wspólnoty,jedynie stary akt jeszcze z WAM Opole????Spokojnie,nauczę się,bo jestem z natury dociekliwa,a myślałam,że tutaj znajdę fachową odpowiedź,a nie inwektywy i docinki.Co do pozwu to sporządzał go prawnik a nie ginekolog i to przy wsparciu tego portalu.Tekst o starszych osobach,które chcą żyć na koszt wspólnoty co ma oznaczać?Wspólnota to my,nasze pieniądze/ i to niemałe/ notabene nie kontrolowane przez nieistniejący Zarząd Wspólnoty.Pytanie na portalu nie jest rzucaniem oskarżeń na prawo i lewo.
  •  
   CommentAuthorEgzo
  • CommentTime9-01-2018 zmieniony [Ważne]
   
  anias54:Sąd zwrócił się o wskazanie zamiast pozwanego "Wspólnota mieszkaniowa" konkretnie Zarządu wspólnoty lub wszystkich jej mieszkańców imiennie.


  otrzymaliśmy akt notarialny jakoby wspólnota należała do WAM Opole.Innego dokumentu o przejęciu WAM Opole przez ZZN Wrocław pani nie posiada.Na tej podstawie mieliśmy podać do Sądu jako pozwanego WAM Opole,co jest całkowicie niezgodne z prawdą.

  1. Wspólnota należy do właścicieli lokali, nie do WAM czy ZZN.
  2. Pozwanym jest wspólnota mieszkaniowa, a nie WAM, ani ZZN. Jeżeli ZZN ma umocowanie prawne do zarządzania wspólnotą, to co najwyżej może wystąpić w tej sprawie jako reprezentant wspólnoty, ale nie jako pozwany.
  3. Sąd żąda od powoda wskazania zarządu wspólnoty a nie firmy zarządzającej wspólnotą - to dwie różne sprawy. ZZN nie ma tu nic do rzeczy.

  Pani twierdzi,że Zarząd wspólnoty nie istnieje/84 członków/

  Jeżeli właściciele lokali nie wybrali zarządu, to go nie ma. Dla pani z ZZN to jest komfortowa sytuacja, może robić co zechce. Wybór zarządu przez właścicieli lokali jest prawnym obowiązkiem wynikającym z ustawy.

  istnieje Rada Lokatorów.

  To twór pozaustawowy, bez znaczenia w tej sprawie.

  Na uzupełnienie pozwu jest 7 dni.Co robić?

  1. Zmienić prawnika.
  2. Wybrać zarząd wspólnoty.
  3. Ponieważ pkt. 2 nie zdążycie zrealizować w 7 dni, to sądowi należy wysłać listę (z adresami) wszystkich właścicieli lokali (nie mieszkańców). Te nazwiska można uzyskać stąd: https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW?komunikaty=true&kontakt=true&okienkoSerwisowe=false

  Niestety takie rozwiązanie wiąże się z tym, że sąd po uzyskaniu od powoda tej listy prawdopodobnie wezwie go do złożenia 84 odpisów pozwu.
 4. Bardzo dziękuje Egzo za wyczerpującą odpowiedź.Mam pytanie,czy nie istnieje mozliwość,że zarząd jednak istnieje ale w postaci zarządcy,bowiem udzielamy na zebraniach absolutorium zarządowi
  Zarządcą były zatem licencjonowany pracownik ZZN,który poprzednio był administratorem WAW.
  •  
   CommentAuthorEgzo
  • CommentTime9-01-2018 zmieniony [Ważne]
   
  Istnieje możliwość, że powierzono komuś zarząd nieruchomością wspólną w trybie art. 18 ust. 1 ustawy o własności lokali (tzw. zarząd powierzony). Taka osoba (fizyczna lub prawna) teoretycznie może być traktowana w podobny sposób jak zarząd wspólnoty, m.in. może reprezentować wspólnotę przed sądem, chociaż w zasadzie ta reprezentacja powinna wynikać z treści umowy o zarządzanie. Różne sądy różnie tę kwestię interpretują (kwestię reprezentacji). Nie mniej, taki zarządca powinien być ustanowiony w akcie notarialnym przy sprzedaży lokalu, ewentualnie później w formie umowy właścicieli lokali. Zapytaj panią z ZZN o to, czy ZZN lub ona sama, lub ktokolwiek inny z ZZN został ustanowiony jako zarządca powierzony w trybie art. 18.1 uwol. Jeżeli tak, to możesz do sądu podać adres tej osoby lub ZZN wyjaśniając sądowi dlaczego tak (koniecznie z odpisem aktu notarialnego na podstawie którego ustanowiono taki zarząd). Zobaczymy jak sąd na to zareaguje. Jeżeli sąd to odrzuci, to pozostaje wniosek o przywrócenie terminu i lista właścicieli lokali.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-01-2018
   
  anias54:Drogi Kubo P.,pozew do Sądu jest sensowny i prawny,piszesz o jakimś rzucaniu oskarżeń choć nie masz zielonego pojęcia czego pozew tyczy.
  Każdy współwłaściciel ma prawo do zaskarżania uchwał,nie wszyscy o tym wiedzą.
  nie wiem i nie muszę wiedzieć, bo pozew dyskwalifikuje sie z powodów formalnych, co potwierdziły zalecenia sądu o usuniecie wad i twoja rozpaczliwa reakcja .
  To, że masz prawo do czegoś, nie oznacza, że sie masz ośmieszyć stosując to prawo na "rympał"

  anias54:Moje pytanie było sensowne i tyczyło jedynie sprawy w stosunku do jakiego pozwanego stosować pozew bo ani ZZN ani jego przedstawiciel w Brzegu,nie jest w stanie udzielić takiego pytania.

  Owszem wspólnota powstała wiele lat temu,np w moim akcie notarialnym widnieje nr KW nieruchomości macierzystej ale jak widzę tyczy tylko 3 z 6 klatek/mieszkania były wykupywane sukcesywnie/ i w nim właścicielem jest skarb państwa w postaci AMW w Warszawie z siedzibą we Wrocławiu.To na tyle.
  jednak przyznajesz się, cedzą przez zęby, o swojej niewiedzy na temat działania wspólnoty, którą pozywasz.
  Jezli jest tam zapis taki jak oświadczasz to mamy do czynie z dwoma wspólnotami których każda składa się z "3 klatek "

  anias54: Powódka może zatem wpisać AMW czy raczej ZZN sp.z.o.o.,która prowadzi nam sprawy administracyjne i finansowe?
  Tego nie wiem i dlatego zadałam pytanie. Twoim zdaniem jest normalne ze ZZN nie posiada żądnego dokumentu zlecającego mu prowadzenie spraw wspólnoty,jedynie stary akt jeszcze z WAM Opole????
  ależ jest odwrotnie, posiada dokument o wyborze go na Zarządcę nieruchomości ( art.18.1 UoWL) i jest on chyba we Wrocławiu ... tak, jak to ma miejsce w byłych zasobach WAM (obecnie AMW)


  anias54:Spokojnie,nauczę się,bo jestem z natury dociekliwa,a myślałam,że tutaj znajdę fachową odpowiedź,a nie inwektywy i docinki.
  uczysz sie i chcesz się stawiać na równi z tymi, co wiedza dużo więcej o wspólnotach ( ?).
  Czy czytałaś tekst ustawy o własności lokali ? z twoich wpisów domniemam, że nie , stąd też się wystawiasz na taka ocenę jak moją . Nie należę do tych osób co "słodzą" i prowadzą "za rękę nowicjuszy"; zwłaszcza takich, którzy uważają, że wiedzą więcej niż ja .

  anias54:Co do pozwu to sporządzał go prawnik a nie ginekolog i to przy wsparciu tego portalu.
  Tekst o starszych osobach,które chcą żyć na koszt wspólnoty co ma oznaczać?

  Wspólnota to my,nasze pieniądze/ i to niemałe/ notabene nie kontrolowane przez nieistniejący Zarząd Wspólnoty.Pytanie na portalu nie jest rzucaniem oskarżeń na prawo i lewo.
  i do kogo te pretensje... do mnie?
  Przecież to właściciele, którzy tworzą twoja WM są sobie winni i nikt inny. Tak wynika z ustawy o własności lokali.

  Co do prawnika, to zmień go, bo narobi ci więcej kłopotu niż pożytku . Już widać, na starcie popełnił formalne błędy, bo się nie zna na sprawach Wspólnot mieszkaniowych. UoWL ; UoGN ;
 5. Aniu, jest tak, jak pisze Egzo.
  Niedobrze, że odwróciłaś kolejność - najpierw rozpoznanie stanu prawnego a potem pozew, ale trudno, stało się.
  Może byc tez tak, że ZZN sprawuje u was zarząd powierzony, ale prawem kaduka, czyli bez żadnej podstawy prawnej. ZZN podejmuje samodzielne decyzje jako zarządca powierzony (notarialny), choc nie ma do tego prawa.
  Dopóki właściciele tego nie zmienią - usankcjonują zarząd powierzony (umowa z notariuszem) lub przejdą na zarząd właścicielski - sąd może nie chcieć rozwikływać tego kłębka - kto do czego ma prawo.
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego