Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

koziorozka, Lysy, blazejh, KubaP, Zarządca, Phantos, Sambor, wp44, Haneczka, Pablo199, SwietyDiabel, SwiStakowo, t66, KAROLSKO

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  1. Cześć,
    nasz blok liczy 29 mieszkań, 2 lokale usługowe i w kondygnacji -1 znajduję się 13 miejsc postojowych i 29 komórek lokatorskich - mają osobną księgę wieczystą.
    Mam miejsce postojowe o pow. 12 m2. Czy za utrzymanie hali garażowej (w której są też komórki lokatorskie do każdego mieszkania, a także pomieszczenia technieczne, wymiennikowania itp.) powinni płacić tylko właściele miejsc postojowych?
    Czy opłatę można zmienić bez uchwały?
    Przez pierwsze miesiące opłata naliczana była wg metrażu miejsca a, za kwiecień i maj otrzymaliśmy wyliczenie 27m2 x opłata, co jest podyktowane utrzymaniem części wspólnych w hali garażowej...
    •  
      CommentAuthorblazejh
    • CommentTime30-04-2018
     
    Jeśli wasze komórki posiadają odrębne księgi wieczyste to są odrębnymi lokalami. Idąc dalej, w takim układzie, nie jesteś właścicielką miejsca postojowego w hali garażowej, lecz wyłącznym użytkownikiem tego miejsca a hala garażowa jest pomieszczeniem wspólnym.

    Czy tak jest? Dowiedz się.

    Dotrzyj do uchwał z marca br., które wprowadziły zmiany od kwietnia.
  2.  
    wesolutka:Cześć,
    nasz blok liczy 29 mieszkań, 2 lokale usługowe i w kondygnacji -1 znajduję się 13 miejsc postojowych i 29 komórek lokatorskich - mają osobną księgę wieczystą.
    Mam miejsce postojowe o pow. 12 m2.
    Czy za utrzymanie hali garażowej (w której są też komórki lokatorskie do każdego mieszkania, a także pomieszczenia technieczne, wymiennikowania itp.) powinni płacić tylko właściele miejsc postojowych?

    Czy opłatę można zmienić bez uchwały?

    Przez pierwsze miesiące opłata naliczana była wg metrażu miejsca a, za kwiecień i maj otrzymaliśmy wyliczenie 27m2 x opłata, co jest podyktowane utrzymaniem części wspólnych w hali garażowej...
    zacznij od tego co masz w Akcie notarialnym zapisane ?
    Wszelkie opłaty winny być płacone według udziału przypisanego do lokalu .
    Jeżeli z lokalem - garażem wielostanowiskowym jest związany udział w częściach wspólnych to powinnaś płacic wg algorytmy :
    Udział Garażu Wielostanowiskowego X stawka miesięczna X 1/13
    ... a nie jakieś tam sztuczne metry ...27 m2
    to wynika z art, 12 UoWL

    Art.12. 2. Pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej służą pokrywaniu wydatków związanych z jej utrzymaniem, a w części przekraczającej te potrzeby przypadają właścicielom lokali w stosunku do ich udziałów. W takim samym stosunku właściciele lokali ponoszą wydatki i ciężary związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej w części nie znajdującej pokrycia w pożytkach i innych przychodach. UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego