Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, KubaP, azygnerski, monikakb, blazejh, DlaczegoJa, Phantos, drm, wp44, Michał, koziorozka, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthornaye666
  • CommentTime9-06-2018 zmieniony
   
  Dzień dobry;

  We wspólnocie mamy pewnego rodzaju konflikt z administratorem.
  Od listopada nie działają pojedyncze ciepłomierze - nikt z mieszkańców nie został o tym poinformowany, a jedynie obciążony ryczałtem za domniemane zużycie ciepła.
  Co oczywiście w tym roku było wyjątkowo nieuczciwą praktyką (każdy wie jaka ta nasza zima była..);
  Administrator nawet minimum wysiłku nie włożył aby spróbować zrobić rozliczenie na podstawie licznika głównego ciepłomierza (no bo po co jak można z czapy poobciążać mieszkańców).
  Sam Zarząd ma wszystko w d.... to jedynie podstawione słupy, które mają przyznać dużo władzy administratorowi, a że pomówili poprzedni zarząd co przyznał nawet prokurator, nie ma szans na pozbycie się tych kretynów.

  Ale back to the point:
  Administrator na zakwestionowanie rozliczeń rocznych przysłał informację, że czeka na wymianę licznika od producenta.
  To była pierwsza wersja, bo kilka dni później właściciel firmy na pytanie jakim cudem ma się niedopłatę na lokalu skoro są nadpłaty na media a liczba wpłat nie zmalała, stwierdził, że licznik usytuowany w pionie z innymi licznikami ciepłą innych mieszkańców jest własnością WŁAŚCICIELA lokalu - i to on powinien go wymienić bo inaczej... oszukuje wspólnotę Oo.

  Naturalnie znalazłem liczne wyroki sądowe, które mówią, że CAŁA instalacja należy do Wspólnoty - OD rur przez licznik etc NAWET jeśli licznik jest w lokalu członka wspólnoty.

  Naturalnie administrator na wyrok sądowy ma swoje "uzasadnienia" i jak zwykle robi z mieszkańców ****.
  Jako iż mam dość bycia takim **** i będę skladał zawiadomienie do prokuratury o celowe działanie na szkodę moją i wspólnoty , chciałbym jeszcze potwierdzić i tą kwestię.

  Czy CIEPŁOMIERZ jest własnością WSPÓLNOTY mieszkaniowej czy WŁAŚCICIELA mieszkania?

  PS: bym zapomniał... ciepłomierz nadal nie wymieniony po mimo licznych wezwań do Zarządu i Administratora...
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-06-2018
   
  Podstawą rozliczeń mediów we wspólnocie są Regulaminy rozliczania

  naye666Czy CIEPŁOMIERZ jest własnością WSPÓLNOTY mieszkaniowej czy WŁAŚCICIELA mieszkania?
  ciepłomierz jako urządzenie jest własnością właściciel lokalu, który obsługuje , tak jak wodomierz ; niezależnie, gdzie jest posadowiony, ale ... w niektórych wspólnotach właściciele uchwalają, że za legalizację, naprawy, wymiany odpowiedzialna jest Wspólnota .

  Art.3. 2. Nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.

  naye666 Od listopada nie działają pojedyncze ciepłomierze - nikt z mieszkańców nie został o tym poinformowany, a jedynie obciążony ryczałtem za domniemane zużycie ciepła.
  awarie się zadarzaja , wiec pozostaje inny sposób rozliczenia np. ryczałtem. A co mówi regulamin rozliczenia energii cieplnej?

  naye666Administrator nawet minimum wysiłku nie włożył aby spróbować zrobić rozliczenie na podstawie licznika głównego ciepłomierza (no bo po co jak można z czapy poobciążać mieszkańców).
  a możesz mi powiedzieć, jak sie takie rozliczenie robi na podstwie ciepłomierza głównego? Ja uważam, że nie ma szans zrobić takiego rozliczenia przy ogrzewaniu wody i części wspólnej.

  naye666Naturalnie znalazłem liczne wyroki sądowe, które mówią, że CAŁA instalacja należy do Wspólnoty - OD rur przez licznik etc NAWET jeśli licznik jest w lokalu członka wspólnoty.
  są i takie co mówią, że jak można odciąć lokal bez szkody dla innych, to instalacja C.O. nie stanowi części wspólnych.

  naye666 będę skladał zawiadomienie do prokuratury o celowe działanie na szkodę moją i wspólnoty
  a składaj sobie , ale nie licz na cuda ... UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthornaye666
  • CommentTime9-06-2018 zmieniony
   
  @KubaP - fajnie - najpierw to musi być regulamin aby faktycznie uznać, że taką podstawą są regulamin.
  Jedyny regulamin jaki wspólnota posiada to do kwestii rozliczenia wody.

  "a możesz mi powiedzieć, jak sie takie rozliczenie robi na podstwie ciepłomierza głównego? Ja uważam, że nie ma szans zrobić takiego rozliczenia przy ogrzewaniu wody i części wspólnej."
  A jak myślisz - jakim cudem wspólnota jest wstanie rozliczyć ciepło dostarczone do lokali, a odrębnie do podgrzewania wody? oO
  Jak ktoś jest leniwy i idzie na skróty to tak - masz rację "nie da się".

  Lecimy dalej:

  Cała instalacja centralnego ogrzewania, łącznie z zainstalowanymi na niej urządzeniami pomiarowymi, stanowi część nieruchomości wspólnej i nie ma znaczenia czy elementy tej instalacji znajdują się w wydzielonych lokalach czy też poza nimi. W tym miejscu Sąd Okręgowy powołał się na wyrok SN z dnia 27 sierpnia 1997 r. III CZP 36/97, opubl. OSNC 1998/1/4 i uchwałę SN z dnia 19.05.2006 r.
  III CZP 28/06.

  Sąd wskazał też przepisy art. 45a ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne ( Dz. U. z 2006 r. nr 89, poz. 625 z późniejszymi zmianami ), które czynią właściciela lub zarządcę budynku wielolokalowego odpowiedzialnym za rozliczenie na poszczególne lokale całkowitych kosztów zakupu paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła w przypadku gdy jest on wyłącznym ich odbiorcą.
  W przypadku pozwanej Wspólnoty (...), na podstawie umowy zawartej ze (...), odbiorcą energii jest Wspólnota jako zarządca całego budynku

  Cytat z : Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku o sygn. I ACa 1175/12

  Dodatkowo - bo widzę, że lubisz dużo pisać bez podstaw:

  Prawo a dokładnie ustawa-prawo energetyczne nie przewiduje w rozliczaniu ciepła ryczałtów na podstawie poprzednich lat lecz:
  art. 45a ust.12
  ... możliwość zamiennego rozliczania opłat za ciepło dla lokali mieszkalnych lub użytkowych na podstawie ich powierzchni lub kubatury...
 1.  
  http://www.zarzadca.pl/komentarze/2258-kto-jest-wlascicielem-wodomierza-wspolnota-czy-wlasciciel-lokalu
  Wodomierze zamontowane za zaworem odcinającym wodę do lokalu są jego częścią składową, oznacza to, że wspólnota mieszkaniowa nie ma uprawnień do jego wymiany, czy legalizacji wynika z wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 19 lipca 2013 r., sygn. akt: I ACa 222/13.


  Zwróć uwagę na wyroki które posiadasz i dokładnie przeczytaj co ustalił w każdej sytuacji sąd. Do momentu kiedy nie zapadnie uchwała NSA to możesz się powoływać na wyroki ale to nie wiele znaczy.

  Wystąp do administracji po regulamin rozliczania i przeczytaj kilka razy. Regulamin jest najniżej w hierarchii ale może być głównym kryterium decydującym. Wszystkie wyroki zapadają w konkretnych przypadkach i każdy musi mieć taki w swojej ręce na swój rachunek.
  http://www.wm.info.pl/kongres-zarzadcow/item/54-rozliczanie-zuzycia-wody
  Brak opomiarowania w danym lokalu powoduje włączenie go przymusowo do części wspólnej nieruchomości, niepodobna bowiem w takiej sytuacji ustalić indywidualnego zużycia mediów. Co za tym idzie, opłaty za dostawy wody do takiej instalacji, a w konsekwencji także koszty odprowadzania ścieków, które są ich pochodną, stanowią koszty zarządu nieruchomością wspólną w rozumieniu art. 14 pkt 2 u. w. l. (Wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku z 12 grudnia 2012 r., sygn. akt I A Ca 641/12)

  Teraz jak rozliczyć lokatora? Nie jestem w stanie przytoczyć na te chwilę wyroku i podstawy prawnej ale zastosowanie rozporządzenia ministra w przypadku lokali nie pomiarowych może doprowadzić do sytuacji w której zużycie będzie większe niż faktycznie wykazane. Niestety taki jest wzór i jest drugą najlepszą podstawą do rozliczenia. Pierwszą jest niesprawiedliwy podział średniego zużycia.
  Więc dążąc do Twojego pytania kto powinien wymienić licznik albo to zalegalizować? Sprawdź umieszczenie zaworów i położenie licznika i tym się kieruj. Od administratora żądaj podstaw prawnych co znacznie uprości dalszą klaryfikacje w jakim jesteś położeniu.

  Masz własnościowy lokal ? To również wpływa na ocenę sytuacji.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-06-2018 zmieniony
   
  naye666@KubaP - fajnie -
  wcale nie jest fajnie , brak wiedzy a przede wszystkim twojego działania na podstawie art. 27 UoWL

  naye666 najpierw to musi być regulamin aby faktycznie uznać, że taką podstawą są regulamin.
  Jedyny regulamin jaki wspólnota posiada to do kwestii rozliczenia wody.
  jak nie ma regulaminu to nie ma zasad; jest natomiast wolnoamerykanka;
  .... Kolego do roboty, zakasz rękawy i napisz projekt takiego regulaminu, zwołaj zebranie właścicieli na wniosek 1/10 właścicieli lokali liczonych udziałami i uchwalcie go.

  Art. 31. Zebrania ogółu właścicieli lokali:
  a) mogą być także, w razie potrzeby, zwoływane przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1,
  b) zwoływane są na wniosek właścicieli lokali dysponujących co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1.


  naye666 A jak myślisz - jakim cudem wspólnota jest wstanie rozliczyć ciepło dostarczone do lokali, a odrębnie do podgrzewania wody? oO
  Jak ktoś jest leniwy i idzie na skróty to tak - masz rację "nie da się".
  czyli nie potrafisz wskazać metody/zasady jak należy /trzeba rozliczyć koszty zakupu energii cieplnej do ogrzania lokali gdy nastąpi awaria ciepłomierza lokalowego . To mamy już wyjaśnione, fajnie się krytykuje i protestuje to takie trywialne.

  Znasz prawo energetyczne art.45a? To jest podstawa napisania "Regulaminu rozliczania kosztów zakupu energii cieplnej".

  Cytujesz jakieś fragmenty wyroków czy u ciebie tak sytuacja występuje ? , jak w sytuacji, której dotyczą te wyroki?.
  One w twojej WM nie są obowiązujące . Nie wierzysz ? to wal do sądu. ..... "Nauka kosztuje".

  naye666 Prawo a dokładnie ustawa-prawo energetyczne nie przewiduje w rozliczaniu ciepła ryczałtów na podstawie poprzednich lat lecz:
  art. 45a ust.12
  ... możliwość zamiennego rozliczania opłat za ciepło dla lokali mieszkalnych lub użytkowych na podstawie ich powierzchni lub kubatury...
  a czym jest rozliczanie wg m2 czy m3 jak nie ryczałtem? ... wolę, aby przyjęto średnie moje zużycie z trzech ostatnich lat poprzedzających awarię ciepłomierza . Wyjdzie na pewno mniej, zwłaszcza, że ostano zimy w Polsce są "cieplutkie" UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthornaye666
  • CommentTime9-06-2018 zmieniony
   
  Kuba w przeciwienstwie do Ciebie, poswiecilem chociaz chwile by oprzec swoje wypowiedzi na literaturze faktu, u Coebie to do tej pory co najwyzej fantasy....

  A co by bylo jasne...z opisu mozna domyslec sie, ze administrator nie policzyl zuzycia od m^3 tylko srednie za ostatnie dwa lata.

  Nowy doklejony: 09.06.18 17:05
  Panie waleczny - lokal wlasnosciowy.
  Co do wyroku SN, oprocz wyroku jest tez uchwala SN ktora ta kwesie reguluje.

  Natomiast widze, ze ile osob to tyle zdan.
  Dodam dla pikanterii, ze z korespondencji z administratorem wynika, ze ten zglosil awarie do producenta i “czeka na odpowiedz”, natomiast dziwnie zaczelo sie robic gdy wytknalem administratorowi, ze od listopada do kwietnia ani nie poinformowal o awarii mej osoby, ani nic w sprawie od listopada sie nie riszylo (liczniki dalej nie dzialaja),
  Dopiero pozniej pewna pani z administracji (barfzo nerwowa i z problemem zachowania kultury) zaczela wypisywac, ze to moj licznik i chcialem oszukac wspolnote.

  I stad to zapytanie.
 2. Administrator nawet minimum wysiłku nie włożył aby spróbować zrobić rozliczenie na podstawie licznika głównego ciepłomierza (no bo po co jak można z czapy poobciążać mieszkańców).

  Spróbuj doliczyć się tego. Aby mieć pewność masz prawo poznać sposób rozliczenia od zarządcy/administratora. Jeśli odmówią, masz prawo do odmowy przyjęcia takiego rachunku i tyle teorii. Kasa została przez Ciebie wpłacona i wedle widzimisie administrator potrącił te pieniążki z twojego subkonta.

  Nie przyjęcie rechunku powinno spowodować ponowne przeliczenie, podanie wzoru, podanie danych użytych do wzoru. Masz prawo znać wszelkie składowe obliczeń oraz pochodne tych obliczeń. Jeśli ktoś się posiłkuje uśrednieniem, poproś o kresy błędów oraz deltę "Metody Numeryczne" (błąd względny i bezwzględny) i wtedy zaczną się śmieszne rzeczy których nikt nie zrozumie.

  W przypadku nie przyjęcia rachunku, osoba/podmiot który wystawił jest zobligowany do przedstawienia wszystkich jego elementów i wynika to wprost z przepisów prawa podatkowego od towarów i usług.

  Dopiero pozniej pewna pani z administracji (barfzo nerwowa i z problemem zachowania kultury) zaczela wypisywac, ze to moj licznik i chcialem oszukac wspolnote.
  To aby mieć pewność że tak było, napisz to: "droga pani, przyszedłem z moim kolegą, on miał narzędzia, dostał odemnie piwo, on przestawił licznik o xxxxxxxx m^3 wstecz. A Pani niech udowodni że ta wyimaginowana sytuacja miała miejsce". Wszelkie ich wywody nie mają żadnej mocy prawnej do momentu w którym nic Ci nie udowodnią.
  Administrator nie może nic mówić w imieniu wspólnoty, bez stosownego pełnomocnictwa. Drąż temat i żądaj odpowiedzi pisemnie a otrzymasz swoje. Cały czas miej na uwadze że "licznik za zaworem odcinającym lokal mieszkalny" może być twoją własnością oraz fakt iż jeśli tak nie jest to jesteś włączony do części wspólnej a to muszą również wykazać. Masz prawo żądać informacje ile osób jest w twojej sytuacji we wspólnocie i nie mogą odmówić udostępnienia tych informacji.

  PS. Podasz sygn wyroku z którego jest uchwała ?
  PS2. Nie panie, to forum, tutaj szary znajomy, tutaj otrzymujesz szybkie odpowiedzi na szybkie pytania, pełna gama profesjonalnych odpowiedzi jest u radcy w kancelarii, czasami te odpowiedzi wracają na fora ale to rzadkość a szkoda aby cenna wiedza umarła w 4 ścianach :P

  Jeśli zostałeś pisemnie/mailowo o wszystkim informowany, to dużo dla Ciebie na plus, skoro administrator w twoim imieniu zaczął podejmować decyzje, a potem zmienił zdanie poproś również o podstawy prawne i tak ciągle od nich żądaj jednej rzeczy, podstawy, i nigdy jej nie otrzymasz i wstrzymaj się z opłatami jesli jesteś w 100% pewny swoich racji. Nie masz obowiązku płacić za coś co nie jest twoje, czego nie możesz się doliczyć, jeśli masz wątpliwości do wysokości i składowych rachunku, na rachunku muszą być wyszczególnione pozycje takie jak podatek od towarów i usług "VAT", a często tego brak.
 3. Dzięki :)

  Twoja wypowiedź motywuje do walki z wiatrakiem :)

  Poniżej to o co pytałeś:

  "Jak stwierdził Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 28 sierpnia 1997 roku, sygn. III CZP 36/97, instalacja centralnego ogrzewania jest urządzeniem niesłużącym wyłącznie do użytku właścicieli lokali. Korzystają z niej wszyscy właściciele lokali: zarówno w ten sposób, że ciepło doprowadzane jest do przedmiotu ich własności, jak i w ten sposób, że ogrzewane są wspólne części budynku.

  Zdaniem sądu składnikiem tzw. współwłasności przymusowej są zarówno elementy instalacji znajdujące się poza poszczególnymi lokalami, jak i elementy znajdujące się w wydzielonych lokalach. Zatem cała instalacja centralnego ogrzewania ze względu na swoją specyfikę stanowi część nieruchomości wspólnej.

  Również Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku o sygn. I ACa 1175/12 stwierdził, że cała instalacja centralnego ogrzewania, łącznie z zainstalowanymi na niej urządzeniami pomiarowymi, stanowi część nieruchomości wspólnej i nie ma znaczenia, czy elementy tej instalacji znajdują się w wydzielonych lokalach, czy też poza nimi.

  Także Sąd Apelacyjny w Białymstoku w wyroku z dnia 9 maja 2014 roku, sygn. I ACa 71/14, kontynuując tę linię orzecznictwa, uznał, że cała jednolita instalacja centralnego ogrzewania jest składnikiem tzw. współwłasności przymusowej."
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-06-2018 zmieniony
   
  naye666:Dzięki :bigsmile:
  Twoja wypowiedź motywuje do walki z wiatrakiem :bigsmile:

  Kolego zostaw te orzeczenia, bo one dotyczą starych instalacji CO, gdzie nie można odciąć poszczególnych lokali bez strat dla innych lokali. (przez lokal przechodzi kilka pionów CO)
  U ciebie taki przypadek nie zachodzi . Bo można twój lokal odciąć i nie podawać energi cieplnej dla ogrzania lokalu bez szkody dla innych współwłaścicieli nieruchomości; wystarczy zamknąć zawór przed ciepłomierzem. Inne lokale dalej będą dostawać energię cieplną na cele grzewcze.

  Możesz jeszcze zacytować 100 wyroków, które są dla ciebie "przychylne", ale nie mają zastosowania w twoim przypadku.
  I co z tego wyniknie?

  z orzeczenia Sygn. akt I ACa 1175/12 o uchylenie uchwał
  W przypadku tego wydatku powód podnosił dodatkowo, iż nie jest on związany z kosztami utrzymania nieruchomości wspólnej. Twierdzenia powoda dotyczące własności ciepłomierzy zainstalowanych w lokalach Sąd Okręgowy uznał za niezasadne.
  Sąd wskazał też przepisy art. 45a ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne ( Dz. U. z 2006 r. nr 89, poz. 625 z późniejszymi zmianami ), które czynią właściciela lub zarządcę budynku wielolokalowego odpowiedzialnym za rozliczenie na poszczególne lokale całkowitych kosztów zakupu paliw gazowych, energii elektrycznej lub ciepła w przypadku gdy jest on wyłącznym ich odbiorcą.
  W przypadku pozwanej Wspólnoty (...), na podstawie umowy zawartej ze (...), odbiorcą energii jest Wspólnota jako zarządca całego budynku.


  Orzeczenie jest dedykowane konkretnej/mu Wspólnocie/ przypadkowi. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorwaleczny
  • CommentTime9-06-2018 zmieniony
   
  W tym całym wyroku 1175/12 nie ma słowa o uchwale sądu w składzie a jest to tylko oddalenie apelacji. Przegrana po stronie powoda. Stąd pisałem iż każdy wyrok należy czytać uważnie.

  Pozostaje droga dociekania w jaki sposób policzalny dla Ciebie jest dokonane rozliczenie w wyniku otrzymanego rachunku. Więc pozostaje tutaj tylko twoja wytrwałość. Trochę matematyki i może odszukasz kilka nieścisłości.

  Z wyroku nie nie wiadomo czy to stara czy nowa instalacja bo nie ma dostępu do materiału dowodowego to tylko orzeczenie. Stąd można gnębić administratora aż do uzyskania wszystkich informacji i nie podważaj aż nie osiągniesz sukcesu. Musisz być pewny swego i musisz posiadać wszystkie informacje.

  Pisałeś że administrator czeka na wymianę licznika. Zarzadaj wglądu do korespondencji. Przyjmij postawę aktywną i pasywną. Bądź dociekliwy i ostrożny. Szukaj nawet dokumentu wymiany czy też legalizacji głównego licznika. Niestety zabawa w Tom&Jerry ale może oszczędzić kilka groszy. Bezpodstawnie nie podważaj rachunku.

  Przed powołaniem się na wyroki sprawdź swoją instalację, warunki, oraz przepisy kiedy to obowiązywało poniewaz nabywasz prawa i nie możesz powoływać się na nowe które by umożliwiły tobie dalsze roszczenia.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-06-2018 zmieniony
   
  naye666 Także Sąd Apelacyjny w Białymstoku w wyroku z dnia 9 maja 2014 roku, sygn. I ACa 71/14, kontynuując tę linię orzecznictwa, uznał, że cała jednolita instalacja centralnego ogrzewania jest składnikiem tzw. współwłasności przymusowej.


  https://www.saos.org.pl/judgments/49988

  Sygn. akt I A Ca 71/14 WYROKo uchylenie uchwał na skutek apelacji powoda od wyroku Sądu Okręgowego w Białymstoku z dnia 11 października 2013 r. sygn. akt I C 988/13

  3. (...) w sprawie nie wyrażenia zgody na odłączenie się lokalu nr (...) w budynku przy ulicy (...) od sieci centralnego ogrzewania.

  W zakresie uchwały nr (...)w przedmiocie odłączenia lokalu powoda od sieci centralnego ogrzewania w budynku przy ulicy (...) w B., Sąd wskazał, że cała instalacja centralnego ogrzewania znajdująca się w tym budynku jest składnikiem tzw. współwłasności przymusowej.

  W budynku tym znajduje się bowiem jednolity system ogrzewania. W ocenie Sądu, co do zasady istnieje możliwość odłączenia poszczególnych lokali od wspólnej instalacji, jednak nie może to wpływać na prawidłowe działanie pozostałej części urządzenia wspólnego, jakim jest cała instalacja.

  Odłączenie lokalu od instalacji centralnego ogrzewania mogłoby bowiem naruszyć równowagę termiczną całego budynku, w tym pozostałych lokali mieszkalnych. Koniecznym więc do rozpatrywania możliwości i zasadności zmiany systemu ogrzewania poszczególnego lokalu jest co najmniej sporządzenie ekspertyzy technicznej, która wykazałaby wpływ odłączenia centralnego ogrzewania lokalu na funkcjonowanie pozostałej części instalacji.


  Co to ma wspólnego z rozliczeniem ryczałtem ogrzewania lokalu ? :shocked: UoWL ; UoGN ;
 4. naye666 - sprawa z instalacją c.o. nie jest jednoznaczna, orzeczenia sądów bywają różne
  Zobacz http://www.zarzadca.eu/wiki/granica_czesci_wspolnej

  Napisałeś, że masz mieszkanie "własnościowe".
  Wyjaśnij czy własnościowe (spółdzielcze) czy własne (hipoteczne), bo to różnica.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-06-2018 zmieniony
   
  naye666 Kuba w przeciwienstwie do Ciebie, poswiecilem chociaz chwile by oprzec swoje wypowiedzi na literaturze faktu, u Coebie to do tej pory co najwyzej fantasy....
  jaka literatura takie fakty :bigsmile: masz zadatek na "wspólnotowego pieniacza"

  naye666A co by bylo jasne...z opisu mozna domyslec sie, ze administrator nie policzyl zuzycia od m3 tylko srednie za ostatnie dwa lata.
  miał możliwość wyboru metody rozliczenia, jak nie macie "Regulaminu rozliczania kosztów dostaw energii cieplnej do nieruchomości".
  Mało precyzyjne piszesz - co średnie? m2 czy lokale czy GJ ?
  Średnia z GJ wyszłaby tobie na dobre, niż wg kubatury

  naye666 natomiast dziwnie zaczelo sie robic gdy wytknalem administratorowi, ze od listopada do kwietnia ani nie poinformowal o awarii mej osoby , ani nic w sprawie od listopada sie nie riszylo (liczniki dalej nie dzialaja),
  to nie do jego obowiązków jest pilnowanie twojego ciepłomierza, to twój obowiązek, aby w okresie grzewczym raz na miesiąc sprawdzać działanie swojego ciepłomierza .(przynajmniej takie zasady obowiązują w mojej WM)
  Jest to w twoim interesie. Olałeś to, a teraz szukasz chłopca do bicia ? . Co to ludziska nie potrafią. Samo się żyje ...

  naye666Dopiero pozniej pewna pani z administracji (barfzo nerwowa i z problemem zachowania kultury) zaczela wypisywac, ze to moj licznik i chcialem oszukac wspolnote.
  - jak się na rozmowie zachowałeś, tak jak forum, to się nie dziwię , bo do kandydata na "pieniacza wspólnotowego" inaczej nie mozna.... oko za oko ząb za ząb :bigsmile: ... administrator też człowiek i swoje prawa ma. :bigsmile:

  Brak podstawowej wiedzy u ciebie, jako właściciela lokalu, nie zwalnia ciebie od odpowiedzialności .

  Aha... i nikt niczego ciebie nie musi uczyć /pouczać . to tak, gdyby ci przyszło do głowy ....jesteś dorosły. UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego