Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, blazejh, Lysy, koziorozka, azygnerski, Michał, Haneczka, t66, drm, kamil_w, tajfun, elan124, nathan0930, pldiego, Roksa, bufetowa, Phantos, Sambor, wp44, man, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorpiion1
    • CommentTime21-07-2018
     
    Witam,
    tydzień temu podpisałam akt notarialny kupna mieszkania w bloku mieszkalnym. Zgodnie z prawem do 14 dni muszę złożyć w urzędzie miasta formularz IN1 dotyczący powierzchni części wspólnych budynku. Od administratora budynku otrzymałam informację, że :"nie ma części wspólnej"-czyli mam wpisać "0". Natomiast choćby piwnice i inne części wspólne tym bloku się jednak znajdują.. Poprosiłam o przesłanie tej informacji na piśmie, ale nikt mi oficjalnie takiej informacji nie potwierdzi. Nie chciałabym mieć problemów związanych z podaniem nieprawidłowych danych na formularzu. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Deklarację mam złożyć w przeciągu kilku dni..
    Pozdrawiam,
    Marta
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime21-07-2018
     
    Natomiast choćby piwnice i inne części wspólne tym bloku się jednak znajdują..
    a czy powierzchnie piwnic nie są wpisane do aktu notarialnego . Czy to nowy Budynek?


    http://www.srodmiescie.warszawa.pl/strona-2775-podatek_od_czesci_wspolnych.html UoWL ; UoGN ;
  1.  
    Złóż w wydziale podatków lokalnych informację że nie otrzymałeś ani od administracji ani od dewelopera danych o wielkości powierzchni wspólnych budynku wielorodzinnego, którego jesteś współwłaścicielem. Nie posiadasz dostępu do rzutów poziomych kondygnacji. Dodaj koniecznie, że twierdzą że budynek jest jakimś ewenementem i fruwa w powietrzu, więc kogoś tam zdaniem, nie posiada części wspólnych. Kopia pisma do wiadomości administracji.

    Posłuż się podstawą prawną: od 1.01.2016 w nowo dodanym art. 4a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych jest mowa o nieruchomości wspólnej w rozumieniu uowl. O wysokości podatku zdecyduje udział w nieruchomości wspólnej, i jest to bezpośrednie odwołanie do definicji art. 3 ust. 3 uowl.

    Powierzchnia natychmiast się znajdzie.

    ps. Skromny bliźniak może nie posiadać powierzchni części wspólnych do opodatkowania, blok musi.
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime22-07-2018 zmieniony
     
    blazejh:ps. Skromny bliźniak może nie posiadać powierzchni części wspólnych do opodatkowania, blok musi.
    blok wcale nie musi , jak nie jest podpiwniczony.
    Z opodatkowania są wyłączone powierzchnie klatek schodowych i szybów windowych. UoWL ; UoGN ;
    •  
      CommentAuthorpiion1
    • CommentTime22-07-2018
     
    Dziękuję bardzo za odpowiedź :)
    •  
      CommentAuthorblazejh
    • CommentTime23-07-2018
     
    Ustawa wyraźnie mówi o wyłączeniach i oby ktoś, kto liczy odpoweidnie powierzchnie wspólne wiedział o nich. (Art. 1a ust. 1 pkt 5 ustawy z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 716).

    Wyjścia są dwa: poprosisz o rzuty poziome kondygnacji i zliczysz sam odpowiednie powierzchnie albo zrobi to administracja budynku lub podmiot który ma dostęp do projektów. Urzędowi jest obojętne kto zgłosi oświadczenie dla danego budynku. Powodzenia.
    •  
      CommentAuthorman
    • CommentTime23-07-2018
     
    KubaP:
    blazejh:ps. Skromny bliźniak może nie posiadać powierzchni części wspólnych do opodatkowania, blok musi.
    blok wcale nie musi , jak nie jest podpiwniczony.
    Z opodatkowania są wyłączone powierzchnie klatek schodowych i szybów windowych.

    Nawet jak jest podpiwniczony to nie musi.
    Ta piwnica może być np. wynajęta pod restaurację jak bloku u moich znajomych.
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime23-07-2018 zmieniony
     
    man: Nawet jak jest podpiwniczony to nie musi.
    Ta piwnica może być np. wynajęta pod restaurację jak bloku u moich znajomych.
    Uważam, że to nie jest budynek podpiwniczony, bo tam jest lokal w suterenie/ poziomie minus jeden/, jak np garaż wielostanowiskowy.

    Sama nazwa "podpiwniczony" tzn, że znajdują się pomieszczenia - piwnice i są powierzchnie ciągów komunikacyjnych , które są objęte opłatami podatkowymi. UoWL ; UoGN ;
    •  
      CommentAuthorman
    • CommentTime23-07-2018
     
    KubaP:
    man: Nawet jak jest podpiwniczony to nie musi.
    Ta piwnica może być np. wynajęta pod restaurację jak bloku u moich znajomych.
    Uważam, że to nie jest budynek podpiwniczony, bo tam jest lokal w suterenie/ poziomie minus jeden/, jak np garaż wielostanowiskowy.

    Sama nazwa "podpiwniczony" tzn, że znajdują się pomieszczenia - piwnice i są powierzchnie ciągów komunikacyjnych , które są objęte opłatami podatkowymi.

    U mojego znajomego były piwnice ale wszystkie ściany działowe zostały zlikwidowane i cała przestrzeń piwnicy zamieniona na restaurację.
    Więc budynek był podpiwniczony tylko dzisiaj nie ma tam piwnic ani ciągów komunikacyjnch. :)
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime24-07-2018 zmieniony
     
    man: U mojego znajomego były piwnice ale wszystkie ściany działowe zostały zlikwidowane i cała przestrzeń piwnicy zamieniona na restaurację.
    Więc budynek był podpiwniczony tylko dzisiaj nie ma tam piwnic ani ciągów komunikacyjnch. :bigsmile:
    Jak był "podpiwniczony" , to miał powierzchnie komunikacyjne :tongue:

    :zakaz: to też napisałem, że mamy do czynienie z lokalem na poziomie minus jeden i ten budynek obecnie nie jest podpiwniczony .:devil: nie ma powierzchni części wspólnych do opodatkowania

    (Art. 1a ust. 1 pkt 5 ustawy z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 716).

    Art.1a.1. 5) powierzchnia użytkowa budynku lub jego części – powierzchnię mierzoną po wewnętrznej długości ścian na wszystkich kondygnacjach, z wyjątkiem
    powierzchni klatek schodowych oraz szybów dźwigowych; za kondygnację uważa się również garaże podziemne, piwnice, sutereny i poddasza użytkowe;
    UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego