Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

blazejh, wp44, KubaP, Miodownik, Iwona 71, Lok93P, monikakb, gab, IwonaB, KAROLSKO, man, Zarzadca.pl, koziorozka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

 1.  
  Kto odpowiada za pobieranie opłat od właścicieli mieszkań, jeśli wspólnota ma zarządcę: wspólnota czy zarządca?

  Otrzymałem dziwne pismo informujące o wysokości opłat i numerach rachunków, na jakie należy je wnosić. W nagłówku pisma figuruje wspólnota, w stopce - zarządca. Pisma nikt nie podpisał. Do pisma dołączono formularze wpłat, na których jako odbiorcę wskazano wspólnotę. W piśmie oraz na formularzach wpłat pod nazwą wspólnoty podano adres zarządcy.

  Nie dostałem stosownego pisma dot. przetwarzania danych osobowych (zgodnie z RODO). Pojawiło się tylko ogłoszenie na tablicy w korytarzu. Informuje ono, że administratorem danych osobowych właścicieli mieszkań jest wspólnota. Owo pismo podpisała jednak przedstawicielka zarządcy, wydrukowano je również na papierze firmowym zarządcy.

  Coś tu chyba nie gra?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime6-08-2018
   
  i-co-ty-na-to:Kto odpowiada za pobieranie opłat od właścicieli mieszkań, jeśli wspólnota ma zarządcę: wspólnota czy zarządca?
  zawsze wspólnota reprezentowana przez Zarządcę .

  i-co-ty-na-to:Otrzymałem dziwne pismo informujące o wysokości opłat i numerach rachunków, na jakie należy je wnosić. W nagłówku pisma figuruje wspólnota, w stopce - zarządca. Pisma nikt nie podpisał. Do pisma dołączono formularze wpłat, na których jako odbiorcę wskazano wspólnotę. W piśmie oraz na formularzach wpłat pod nazwą wspólnoty podano adres zarządcy.
  i co w tym dziwnego? Zarządca zgłosił w rejestracji Wspólnotę pod swoim adresem .
  Ja uważam, że tak być nie powinno. Bo czy innym jest właściciel Konta Bankowego, a czym innym jest despondent środków na nim zgromadzonych.

  i-co-ty-na-to:Nie dostałem stosownego pisma dot. przetwarzania danych osobowych (zgodnie z RODO). Pojawiło się tylko ogłoszenie na tablicy w korytarzu. Informuje ono, że administratorem danych osobowych właścicieli mieszkań jest wspólnota. Owo pismo podpisała jednak przedstawicielka zarządcy, wydrukowano je również na papierze firmowym zarządcy.
  a kto miał podpisać jak nie macie Zarządu WM tylko zarząd powierzony - Zarządce.

  i-co-ty-na-to:Coś tu chyba nie gra?
  nie gra nie jesteś dobrze poinformowany , dzwoniłeś do Zarządcy aby zapytać ? UoWL ; UoGN ;
 2.  
  KubaP:zawsze wspólnota reprezentowana przez Zarządcę.

  Zarządca reprezentuje wspólnotę, o ile w umowie o ustanowieniu odrębnej własności lokali albo w umowie zawartej później w formie aktu notarialnego powierzono mu zarząd (art. 18 ust. 1 UoWL). O ile mi wiadomo, nie miało miejsca żadne podpisanie umowy.

  KubaP:i co w tym dziwnego? Zarządca zgłosił w rejestracji Wspólnotę pod swoim adresem.

  Uwagi jw.

  KubaP:a kto miał podpisać jak nie macie Zarządu WM tylko zarząd powierzony - Zarządce.

  Nadal działa zarząd właścicielski.

  KubaP:nie gra nie jesteś dobrze poinformowany , dzwoniłeś do Zarządcy aby zapytać ?

  Owszem, pytałem. O wiele kwestii, nie tylko o umocowanie rzekomego zarządcy. A właściwie: uczynił to w moim imieniu w stosownym piśmie mój adwokat. Minęły trzy tygodnie, odpowiedzi brak. Adwokat poinformował "zarządcę", że wszelką dalszą korespondencję ma przesyłać na adres jego kancelarii; mimo to kolejna informacja o opłatach znów trafiła do mnie.

  "Zarządca" pojawił się w budynku tylko raz, by poinformować wspólnotę podczas zebrania, że jest zarządcą. Potem już tylko przysyłał pisma informujące o sposobie wnoszenia opłat. Zarząd sprawują nadal te same trzy osoby należące do wspólnoty (których - na marginesie - nigdy nie wybrano zgodnie z UoWL). Prace na rzecz wspólnoty (sprzątanie, utrzymanie zieleni itd.) również nadal wykonują te same dwie osoby: kobieta należąca do "zarządu" i jej mąż. Nie rozumiem więc, za co właściwie mam płacić zarządcy.

  "Zarządca" to firma, w której pracuje jeden z członków wspólnoty, kumpel "zarządu".

  Powtórzę: chyba coś tu nie gra?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime8-08-2018 zmieniony
   
  i-co-ty-na-to: O ile mi wiadomo, nie miało miejsca żadne podpisanie umowy.
  To trzeba sprawdzić . Masz adwokata, który nie potrafi tego zrobić w KW?


  KubaP:a kto miał podpisać jak nie macie Zarządu WM tylko zarząd powierzony - Zarządce.

  Nadal działa zarząd właścicielski.
  jak jest Zarząd WM to nie ma ZARZĄDCY, tylko jest ADMINISTRATOR nieruchomości wspólnej , Związany jest umową cywilną ze wspólnotą , którą podpisał Zarząd.

  Uważam, że powinieneś do nich (Zarządu) kierować pytania, a nie do administratora.( na adresy prywatne)

  i-co-ty-na-to:"Zarządca" pojawił się w budynku tylko raz, by poinformować wspólnotę podczas zebrania, że jest zarządcą.
  Ten podmiot nie jest Zarządcą tylko administratorem nie uświadomił ci tego twój "adwokat" . To że o sobie tak mówi to w twoim przypadku nie jest prawdą.


  i-co-ty-na-to:Zarząd sprawują nadal te same trzy osoby należące do wspólnoty (których - na marginesie - nigdy nie wybrano zgodnie z UoWL).
  sprawdzałeś treść podjętych uchwał ? dokumenty wspólnoty?? rozmawiałeś z Administratorem ?

  i-co-ty-na-to: Prace na rzecz wspólnoty (sprzątanie, utrzymanie zieleni itd.) również nadal wykonują te same dwie osoby: kobieta należąca do "zarządu" i jej mąż. Nie rozumiem więc, za co właściwie mam płacić zarządcy.

  "Zarządca" to firma, w której pracuje jeden z członków wspólnoty, kumpel "zarządu".
  a czy to jest zabronione ? Uważam, że jak to robi "swój" to dobrze

  i-co-ty-na-to:Powtórzę: chyba coś tu nie gra?
  No, nie gra , a ty nic nie robisz tylko strzelasz, gdzie popadnie i zazdrościsz ze na rzecz wspólnoty pracują "SWOI" UoWL ; UoGN ;
 3.  
  KubaP:Masz adwokata, który nie potrafi tego zrobić w KW?

  KubaP:Ten podmiot nie jest Zarządcą tylko administratorem nie uświadomił ci tego twój "adwokat"

  KubaP:sprawdzałeś treść podjętych uchwał ? dokumenty wspólnoty?

  KubaP:ty nic nie robisz tylko strzelasz, gdzie popadnie i zazdrościsz ze na rzecz wspólnoty pracują "SWOI"

  Cytat z pierwszego pisma, jakie przesłała do mnie firma:

  Informujemy, że z dniem 1 kwietnia 2018 r. firma [NAZWA] z siedzibą w [MIASTO] przy ul. [ADRES] przejęła funkcję Zarządcy Wspólnoty Mieszkaniowej [NAZWA WSPÓLNOTY] w [MIASTO].

  Wobec powyższego w załączeniu przesyłamy:
  1. wyliczenie ogólnej kwoty za kwiecień 2018 r. (opłaty za miesiąc maj 2018 r. proszę dokonać w tej samej wysokości co kwiecień 2018 r.)
  2. wyliczenie ogólnej kwoty od czerwca 2018 r. - zmiana ceny zimnej wody z dniem 01.06.2018 r. (opłaty w tej samej wysokości należy dokonywać za każdy kolejny miesiąc, płatne z góry do dnia 10 każdego miesiąca)
  3. blankiety do dokonywania płatności z indywidualnym numerem konta bankowego, na które należy uiszczać bieżące opłaty za fundusz remontowy oraz eksploatację.


  W nagłówku pisma jest wspólnota, w stopce - firma twierdząca, że jest zarządcą. Nikt tego pisma nie podpisał. Koszty zarządu nieruchomością wspólną wyznaczono "po równo na lokal", a nie - jak nakazuje UoWL - proporcjonalnie do udziałów.

  Cytat z drugiego pisma, jakie ostatnio otrzymałem od firmy:

  Działając w imieniu i na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej [NAZWA WSPÓLNOTY] w [MIASTO] informujemy, iż nastąpiła zmiana rachunku bankowego.

  Otrzymaliście Państwo informację o przypisanych do każdego lokalu indywidualnych numerach rachunków bankowych (wraz z wykazem opłat za m-c lipiec 2018).

  Prosimy o dokonywanie wpłat na indywidualne numery kont bankowych.
  Dotychczasowe konto zostanie w miesiącu sierpień 2018 zamknięte.

  W załączeniu przesyłamy wykazy opłat od 1.08.2018 wraz z indywidualnymi numerami kont.


  Tym razem pismo podpisano. Widnieje pod nim stempel i podpis pracownika firmy twierdzącej, że jest zarządcą. Na stemplu jest informacja, że podpisujący jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości.

  Podjęte (?) w lutym uchwały głosowano w systemie mieszanym: cześć głosów na zebraniu, cześć zbieranych indywidualnie. Choć UoWL to nakazuje (art. 23 ust. 3), zarząd nie przekazał członkom wspólnoty treści podjętych uchwał. Upomniałem się - odpisano mi, że je otrzymam, o ile prześlę pełnomocnictwa pozostałych właścicieli mieszkania.

  Przed zebraniem projekty uchwał wrzucono do skrzynek na listy. Zrobiono to za późno, UoWL wyznacza termin 7-dniowy, którego nie dotrzymano. Zestaw dokumentów, jaki znalazłem w swojej skrzynce, był niekompletny, brakowało m.in. projektu uchwały w sprawie przekazania zarządu zewnętrznej firmie. Swoje zastrzeżenia przekazałem na piśmie zarządowi przed zebraniem. Nie było reakcji. To nic dziwnego - tak jest zawsze, gdy zadaję niewygodne pytania, zwłaszcza dotyczące zarządzania finansami wspólnoty.

  To tylko część osobliwych aspektów zarządzania tą wspólnotą. Coś tu śmierdzi.

  A z Tobą, Szanowny Kubo, dłużej dyskutować nie będę. Masz paskudny zwyczaj atakowania rozmówcy bez dokładnej analizy faktów. "Z definicji" zawsze stajesz po stronie "zarządzających wspólnotami", bez względu na to, jak się zwą. Poza tym jesteś arogancki; słowo "ty" piszesz mała literą, ale "Zarządca" i "Zarząd" - wielkimi. Mam dość takich mądrali w swojej wspólnocie, nie mam ochoty na dokładkę w postaci Twoich połajanek.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-08-2018 zmieniony
   
  i-co-ty-na-to Podjęte (?) w lutym uchwały głosowano w systemie mieszanym: cześć głosów na zebraniu, cześć zbieranych indywidualnie. Choć UoWL to nakazuje (art. 23 ust. 3), zarząd nie przekazał członkom wspólnoty treści podjętych uchwał. Upomniałem się - odpisano mi, że je otrzymam, o ile prześlę pełnomocnictwa pozostałych właścicieli mieszkania.
  widocznie jesteś tylko ułamkowym właścicielem lokalu (współwłasność), ale uważam , że to wielka bzdura, jaką popełnił ten "zarządca", który jest zwykłym Administratorem.
  Twój prawnik powinien sobie z tym poradzić.

  i-co-ty-na-to A z Tobą, Szanowny Kubo, dłużej dyskutować nie będę. Masz paskudny zwyczaj atakowania rozmówcy bez dokładnej analizy faktów.
  "Z definicji" zawsze stajesz po stronie "zarządzających wspólnotami", bez względu na to, jak się zwą. Poza tym jesteś arogancki; słowo "ty" piszesz mała literą, ale "Zarządca" i "Zarząd" - wielkimi.

  Mam dość takich mądrali w swojej wspólnocie, nie mam ochoty na dokładkę w postaci Twoich połajanek.
  Staje ???? ....nie zawsze, bo jestem członkiem Zarządu WM i wiem jak trudno nakłonić takich jak ty do samoedukacji.

  i-co-ty-na-to Poza tym jesteś arogancki; słowo "ty" piszesz mała literą, ale "Zarządca" i "Zarząd" - wielkimi.

  jakbyś przeczytał regulamin tego forum tobyś nie pisał takich "złotych myśli"
  http://www.zarzadca.eu/wiki/regulamin

  To, że pisze z dużej litery podmiot, który zarządza , to tylko po to abyś rozpoznał czynność od funkcji .

  Jesteś mocno nastawiony roszczeniowo choć masz niewielką wiedzę jak funkcjonując wspólnoty mieszkaniowe a chcesz wszystkich i wszytko rozstawiać po kątach - taki wniosek się sam ciśnie na klawiaturę UoWL ; UoGN ;
 4.  
  Post scriptum.

  Cytat ze sprawozdania z zebrania wspólnoty z 23 lutego 2018 (zarząd przesłał mi sprawozdanie, odmawiając przysłania podjętych uchwał). Zwracam uwagę na osobliwą stylistykę tego tekstu:

  Uchwała nr 5/2018.
  1. Wspólnota Mieszkaniowa postanawia powierzyć zarządzanie nieruchomością wspólna firmie działającej pod nazwą [NAZWA FIRMY] z siedzibą w [MIASTO] przy ul [ADRES].
  2. [NAZWA FIRMY] przejmie funkcje zarządcy z dniem 1.03.2018 r.

  Uchwała przyjęta przez zebranych jednogłośnie.


  Nowy doklejony: 09.08.18 15:45
  KubaP:wiem jak trudno nakłonić takich jak ty do samoedukacji. [...] To, że pisze z dużej litery podmiot, który zarządza, to tylko po to abyś rozpoznał czynność od funkcji .

  Jesteś mocno nastawiony roszczeniowo choć masz niewielką wiedzę jak funkcjonując wspólnoty mieszkaniowe a chcesz wszystkich i wszytko rozstawiać po kątach - taki wniosek się sam ciśnie na klawiaturę

  Drogi Kubo, zwróciłem Ci uwagę na kompletny brak kultury, który swoim najnowszym wpisem potwierdzasz.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-08-2018 zmieniony
   
  i-co-ty-na-to:Cytat ze sprawozdania z zebrania wspólnoty z 23 lutego 2018 (zarząd przesłał mi sprawozdanie, odmawiając przysłania podjętych uchwał). Zwracam uwagę na osobliwą stylistykę tego tekstu:

  Uchwała nr 5/2018.
  1. Wspólnota Mieszkaniowa postanawia powierzyć zarządzanie nieruchomością wspólna firmie działającej pod nazwą [NAZWA FIRMY] z siedzibą w [MIASTO] przy ul [ADRES].
  2. [NAZWA FIRMY] przejmie funkcje zarządcy z dniem 1.03.2018 r.

  Uchwała przyjęta przez zebranych jednogłośnie.
  i co twój prawnik nie wie, co z tym zrobić ?
  To trzeba zaskarżyć i to natychmiast... wyprostować i pokazać temu pseudo "Zarządcy", jakie jest jego miejsce w strukturze WM

  Taka uchwała by mieć moc prawną, powinna być zaprotokołowana przez notariusza .

  i-co-ty-na-to: Uchwała przyjęta przez zebranych jednogłośnie.
  nie ma czegoś takiego . Ma być wynik z głosowania udziałami ( tabelka ile % było ZA ile PRZECIW)
  Na zebraniu było reprezentowanych 100 % właścicieli lokali? :shocked: UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorblazejh
  • CommentTime12-08-2018
   

  Uchwała nr 5/2018.
  1. Wspólnota Mieszkaniowa postanawia powierzyć zarządzanie nieruchomością wspólna firmie działającej pod nazwą [NAZWA FIRMY] z siedzibą w [MIASTO] przy ul [ADRES].
  2. [NAZWA FIRMY] przejmie funkcje zarządcy z dniem 1.03.2018 r.

  Uchwała przyjęta przez zebranych jednogłośnie.


  Naturalnie to są cuda na kiju, ale nikt w normalnym świecie nie przejmuje się takimi duperelami jak sens i cel jakiś tam artykułów w jakiejś tam ustawie o własności lokali.
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego