Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

azygnerski, KubaP, gab, blazejh, koziorozka, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorszelass
  • CommentTime26-09-2018
   
  Dzień dobry.
  Proszę o pomoc w następującej kwestii.
  Zarządca i Administrator w jednej osobie, nie zezwala na wybór członków Zarządu Wspólnoty mieszkaniowej, którą zarządza. Obecnie we Wspólnocie brak Zarządu.
  -zgłoszeni do Zarządcy zostali kandydaci do Zarządu
  -Zarządca do każdego z proponowanych wysłał zapytanie mailowe, czy zgadza się wejść do Zarządu
  -jedna z osób otrzymała od Zarządcy przygotowaną treść uchwały oraz listę do głosowania
  -zbieranie głosów w trybie indywidualnego zbierania głosów (wynik głosowania: 65% za wyborem Zarządu, 35% nie brało udział w głosowaniu)
  -powyższe wyniki głosowania zostały przedstawione Zarządcy, co też potwierdził pieczątką i datą wpłynięcia dokumentu do biura.
  Po wszystkim dowiedzieliśmy się, że Zarządca zakwestionował wyniki uchwały, ze względu że nie udzielił pisemnego pełnomocnictwa do zbierania głosów.
  Powołując się jednocześnie na:
  "Zgodnie z art 21.3 ustawy o własności lokali uchwała jest nie istniejąca. Art 26 w/w nie zostanie naruszony ponieważ ta nieruchomość ma wybranego zarządcę z art 18. Zarząd z art 20 jest wybierany w przypadku braku zarządu z art 18".

  Co dalej Wspólnota powinna zrobić w takiej sytuacji?
  1) Czy możemy opierać się na decyzji Sądu Apelacyjnego w Lublinie z 30.01.2013r.: "Podjęcie przez WM uchwały w drodze indywidualnego zbierania głosów, dokonanego przez osoby nieuprawnione, może stanowić podstawę jej uchylenia przez sąd, jeżeli uchybienie to miało lub mogło mieć wpływ na jej treść".
  Jeśli uchwała nie narusza praw właścicieli lokali, ani nie jest niezgodna z prawem, może zostać uznana?
  2) Zarządca/Administrator powinien zaskarżyć taką uchwałę do sądu w terminie 6 tygodni? Nadmienię, że nie została członkom WM przekazana przez Zarządcę/Administratora żadna informacja ws sprawie tej uchwały.
  3) Czy Zarządca/Administrator ma prawo odmówić członkowi WM wystawienia pełnomocnictwa do zbierania głosów pod uchwałą ws wyboru Zarządu WM? (tego odmawia)
  4) Czy dla WM jedynym rozwiązaniem jest wniosek o zwołanie zebrania właścicieli lokali na wniosek 10% właścicieli lokali WM?
 1.  
  Takie postępowanie dewelopera (kombinatora) woła o pomstę do nieba, a WSPÓŁWŁAŚCICIELE Wspólnoty PRZED ZEBRANIEM i PODEJMOWANIEM UCHWAŁ niech zapoznają się (najlepiej w grupach do dyskusji) z USTAWĄ O WŁASNOŚCI LOKALI i PROJEKTAMI UCHWAŁ, jeżeli nie są leniami, zanim deweloper Was wyportkuje!

  "-zgłoszeni do Zarządcy zostali kandydaci do Zarządu" Nie rozumiem tego zdania! Proszę pisać PRECYZYJNIE! Czy Zarządca zgłosił kandydatów do Zarządu Wspólnoty? Po co współwłaściciele W OGÓLE zgłaszali komukolwiek nawet uzgodnione nieformalnie między sobą kandydatury do Zarządu? To robi się na Zebraniu Współwłaścicieli Wspólnoty - podaje się kandydatury i przegłosowuje PISEMNIE podpisując się czy jestem "za" czy "przeciw" i BEZ POWSTRZYMYWANIA SIĘ od głosu. Od kiedy to współwłaściciel nie wie co robić ze swoją własnością i decyzję nad nią powierza innym?!

  Poza tym, co Zarządca (rozumiem że to deweloper posiadający jeszcze kilka lokali - owe 35%) ma do gadania w sprawie wyboru Zarządu. Ma tyle głosów ile JESZCZE wynoszą jego udziały, czyli 35%. Reszta - 65% uchwaliła i KONIEC! Zarządca może maile wysyłać nawet na księżyc, tak jak KAŻDY INNY WSPÓŁWŁAŚCICIEL! A ewentualni kandydaci mogą mu powiedzieć SPADAJ, lub najlepiej w ogóle go nie słuchać (CO im może zrobić?!) i nie odpowiadać.

  "jedna z osób otrzymała od Zarządcy przygotowaną treść uchwały oraz listę do głosowania" i powinna ją spuścić w muszli klozetowej lub zatrzymać i przedstawić na Zebraniu, żeby pokazać wszystkim jak deweloper KNUJE!! KAŻDY współwłaściciel ma tyle do powiedzenia, ile ma udziałów, a że deweloper ma jeszcze 35%, to tylko tym może sobie rządzić. Od reszty - 65% powinien dostać KOPA W D...! Nie cackajcie się z takimi cwaniakami!

  Jeżeli na zebraniu uchwaliliście cokolwiek większością 65% wszystkich udziałów, to może Was POCAŁOWAĆ! Wiecie gdzie? Chyba, że uchwały są niezgodne z obowiązującym prawem, to może ich (jako współwłaściciel) nie wykonywać i podać Was do sądu za łamanie prawa.

  "Po wszystkim dowiedzieliśmy się, że Zarządca zakwestionował wyniki uchwały, ze względu że nie udzielił pisemnego pełnomocnictwa do zbierania głosów.
  Powołując się jednocześnie na:
  "Zgodnie z art 21.3 ustawy o własności lokali uchwała jest nie istniejąca. Art 26 w/w nie zostanie naruszony ponieważ ta nieruchomość ma wybranego zarządcę z art 18. Zarząd z art 20 jest wybierany w przypadku braku zarządu z art 18".

  Mógł zakwestionować TYLKO wtedy, gdy uchwały łamały prawo powszechne. Jeżeli było OK, to sobie może znowu wsadzić co chce i gdzie chce! Nie dajcie się oszwabić! TREŚĆ uchwały, którą zakwestionował na podstawie art. 21.3 UoWL? GDZIE ONA?! Bez jej treści NIKT NIC Wam nie powie! Z podanych artykułów domyślam się, że uchwałą wybraliście Zarząd, który nie podoba się właścicielowi 35% udziałów. Powiedzcie mu tak - POCAŁUJ NAS W D..."! Większość 65% zadecydowała i może sobie teraz stawać na pustym łbie, a i tak to mu nie pomoże!

  Zwołajcie jeszcze jedno zebranie, KONIECZNIE ZAPROŚCIE NOTARIUSZA i ci sami współwłaściciele z owych 65% niech przegłosują JESZCZE RAZ wybór Zarządu W OBECNOŚCI NOTARIUSZA, który to zaprotokołuje. I deweloper będzie załatwiony na amen na podstawie: art. 18. 2a. "Zmiana ustalonego w trybie ust. 1 sposobu zarządu nieruchomością wspólną może nastąpić na podstawie uchwały właścicieli lokali zaprotokołowanej przez notariusza. Uchwała ta stanowi podstawę wpisu do księgi wieczystej"

  Deweloper NIE MUSI UDZIELAĆ pełnomocnictwa do indywidualnego zbierania głosów. To WAS, innych współwłaścicieli NIE POWINNO w ogóle obchodzić! To czy on sam zagłosuje osobiście swoimi udziałami, czy przez pełnomocnika (z pełnomocnictwem NOTARIUSZA - zażądajcie tego w przyszłości od jego niby pełnomocnika) to jego sprawa i Was wogóle nie powinno to interesować. RÓBCIE SWOJE!

  Oj, ludzie! Ja też jestem przed pierwszym zebraniem wspólnoty, które też deweloper torpeduje - doprowadził do tego, że zwołane przez JEDNEGO współwłaściciela PIERWSZE (jedyny wyjątek, kiedy PIERWSZE zebranie może zwołać KAŻDY współwłaściciel) zebranie NIE ODBYŁO SIĘ, z powodu dewelopera, który otumanił (tak podejrzewam) innych, którzy nie wierzą organizatorowi zebrania i nawet nie zapoznali się z przepisami tylko wierzą deweloperowi. Zebranie nie odbyło się - przyszło zaledwie 5 osób, czyli jakieś 7-8% udziałów i zrezygnowaliśmy. Nie chcieliśmy na siłę zbierać głosów indywidualnie.

  Nie musicie zwoływać drugiego zebrania, chyba że nie uchwaliliście wszystkich dokumentów, które powinna mieć Wspólnota. Z tego co Pan napisał wynika, że LEGALNIE I PRAWIDŁOWO WYBRALIŚCIE Zarząd więc niech ten Zarząd działa. Od razu niech ŻĄDA od dewelopera przekazania WSZYSTKICH DOKUMENTÓW WSPÓLNOTY i swoich jako tymczasowego Zarządcy Wspólnoty. Zarządca NIE MA PRAWA TEGO ODMÓWIĆ, nawet powołując się na RODO, co ostatnio jest modne wśród nieuków.

  To jest WASZA Wspólnota i WY o niej decydujecie a nie jakiś 35% dupek! Zarządca-deweloper nie chce oddać zarządzania w ręce większości, bo MA W TYM INTERES - czytaj PIENIĄDZE Z WAS DRZE! I nadal chce to robić! Najpierw to SZKOLCIE SIĘ W ZNAJOMOŚCI PRZEPISÓW PRAWA! Wtedy może Wam naskoczyć! Życzę powodzenia i czekam na finał sprawy. Może i mnie wynik się przyda w "rozgrywkach" z "moim" deweloperem."MÓJ" balkon
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime26-09-2018 zmieniony
   
  szelass Zarządca i Administrator w jednej osobie,
  albo Zarządca albo Administrator

  szelassCo dalej Wspólnota powinna zrobić w takiej sytuacji?
  zmienić sposób zarządu NW na właścicielski i wybrać Zarząd

  szelass-zbieranie głosów w trybie indywidualnego zbierania głosów (wynik głosowania: 65% za wyborem Zarządu, 35% nie brało udział w głosowaniu)
  a co to jakiś plebiscyt był ? jak w Gdańsku ...
  Dlaczego te 35% nie brało udział w głosowaniu? nie zostali powiadomieni o głosowaniu?

  Sambor Jeżeli na zebraniu uchwaliliście cokolwiek większością 65% wszystkich udziałów,

  Sambor czytaj ze zrozumieniem ... glosowanie odbywało się w drodze indywidualnego zbierania głosów

  Sambor nie używaj dużych liter, bo to oznacza, że krzyczysz na adwersarza .
  http://www.zarzadca.eu/wiki/regulamin
  Do zaznaczania/wyróżniania są inne narzędzia, to te kwadraciki nad polem do wpisywania przy zaznaczonym BBCode UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorSambor
  • CommentTime26-09-2018
   
  Używając dużych liter zwracam uwagę czytelnika na to, co uważam za NAJWAŻNIEJSZE w mojej wypowiedzi. Nie lubię używać wytłuszczenia - nie oddaje tego, co chcę wyróżnić (patrz niżej). Poza tym nie będę poszukiwał "kwadracików" gdy klawisze mam pod palcami. Czy mój sposób pisania łamie jakąś ustawę? Jeżeli tak, to dostosuję się do prawa, a jeżeli nie ma takiego, to będę pisał zgodnie z ustawą o języku polskim! Lecz za poradę dziękuję.

  Więc 65% nic nie znaczy? Ustawa (art. 23.1.) przewiduje takie głosowanie, więc KOMU to przeszkadza? Chyba tylko kombinatorom! Z takim głosowaniem spotkałem się jedynie we wspólnocie. Przez lata pracowałem w firmie, w której co rok musiałem organizować po 7 zebrań bardzo podobnych. Oczywiście po osobistym przygotowaniu rocznych sprawozdań, wykonania budżetów, z projektami budżetów na przyszły rok, z wyborami zarządów i komisji rewizyjnych, z protokołami itp itd. Papierologia stosowana, lecz konieczna. I oczywiście z pracą w terenie przez cały rok.

  "Art. 23. 1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania. 2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos."

  I nie ma tu zastrzeżenia, że albo na zebraniu, albo w drodze indywidualnego zbierania głosów, czyli można uzupełnić indywidualnym zbieraniem głosów niską frekwencję na zebraniu. A podjęta uchwała, decyzja w chodzi w życie w dniu, kiedy indywidualny głos "za" przekroczy barierę głosów 50%+. Lecz musi się to zakończyć w ciągu (chyba, bo nie jestem na 100% pewien) 14 dni od dnia zebrania. Proszę o poprawkę, jeżli się mylę."MÓJ" balkon
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime27-09-2018 zmieniony
   
  "Art. 23. 1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania.
  2. Uchwały zapadają większością głosów właścicieli lokali, liczoną według wielkości udziałów, chyba że w umowie lub w uchwale podjętej w tym trybie postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos."

  Sambor - Zapomniałeś dodać:
  3. O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie.
  co niestety często się zdarza, że właściciele lokali nie otrzymują treści podjętych uchwał, gdy głosowanie odbywało się w systemie mieszanym ( częściowo na zebraniu i częściowo indywidualnie), czy indywidualnie zbierane były głosy.

  Sambor Używając dużych liter zwracam uwagę czytelnika na to, co uważam za NAJWAŻNIEJSZE w mojej wypowiedzi.

  Rozdział II - Zasady korzystania z Portalu, Forum i Wiki

  6. Dla przejrzystości treści NIE PISZ WIELKIMI LITERAMI, bo są one uznawane za krzyk.


  Byłoby bardzo przyjemnie z tej zasady korzystać, a nie ustanawiać swoich . Skąd ja ten trend znam ... hmm, ze wspólnoty mieszkaniowej.

  A podjęta uchwała, decyzja w chodzi w życie w dniu, kiedy indywidualny głos "za" przekroczy barierę głosów 50%+. Lecz musi się to zakończyć w ciągu (chyba, bo nie jestem na 100% pewien) 14 dni od dnia zebrania.
  Przepraszam ...ale skąd ty bierzesz takie cudowne tezy ...?

  We WM nic takiego nie ma , dlatego właściciele tworzący wspólnotę sami określają w jaki sposób i w jakich terminach odbywa sie głosowanie uzupełniające zanim Zarząd/ Zarządca skieruje uchwałę do rozstrzygnięcia przez Sąd.

  Art. 24. W razie braku zgody wymaganej większości właścicieli lokali zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, może żądać rozstrzygnięcia przez sąd, który orzeknie mając na względzie cel zamierzonej czynności oraz interesy wszystkich właścicieli. Sprawę sąd rozpoznaje w postępowaniu nieprocesowym

  Problem jest w tym, że gdy się odbywa głosowanie uzupełniające to wszyscy właściciele lokali, co nie oddali głosu, powinni byc powiadomieni o prowadzonym głosowaniu i gdzie taki głos mogą oddać.
  Chodzenie "od drzwi do drzwi" nie wypełnia tego warunku, zwłaszcza wobec tych właścicieli lokali, co zamieszkują poza nieruchomością wspólnoty.

  http://www.zarzadca.eu/dyskusja/3806/zbieranie-glosow-w-drodze-indywidualnego-glosowania/#Item_13 UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorSambor
  • CommentTime27-09-2018
   
  Dziękuję za wszystkie uwagi.
  "Sambor - Zapomniałeś dodać:
  3. O treści uchwały, która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie."
  Nie zapomniałem! Ja dokonuję wpisu, więc ja decyduję, co w tym poście będzie. Nie będę przecież cytował całej ustawy! Niech zainteresowany sobie poszuka, bo i tak napisze coś sprzecznego z prawem, albo w ostateczności na moją krowę powie, że to koń.

  "Przepraszam ...ale skąd ty bierzesz takie cudowne tezy ...?" Cudowne? Na razie tylko "szanowny pan" tak twierdzi. Z internetu! Tutejsza strona nie jest jedyną na tematy wspólnoty mieszkaniowej. A że takie rozwiązanie mi odpowiada, to piszę. Może ktoś inny zechce to umieścić w swoim regulaminie, statucie... żeby obowiązywało w jego wspólnocie i żeby nie zbierać indywidualnie głosów do usr...

  A zanim sąd rozstrzygnie, to uchwała obowiązuje? Wspólnota nie ma Trybunału Wspólnotowego, a krajowy TK działa jak tysiące ślimaków, jak cała kasta - mają wszystko głęboko, a najgłębiej sprawiedliwość.

  Powtarzam, nie będę cytował całej ustawy i wszystkich zasad, ponieważ:
  1. nie jestem alfą i omegą
  2. chcę pomóc, a nie odwalić za lenia całą robotę, a on i tak powie, ze źle
  3. forum jest chyba do pomocy, do wymiany poiglądów, a nie do wyręczania innych"MÓJ" balkon
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime27-09-2018 zmieniony
   
  Oj muszę zweryfikować opinię o .... Tobie Sambor. (...) ....:sad:

  Nie zapomniałem! Ja dokonuję wpisu, więc ja decyduję, co w tym poście będzie.
  Nie będę przecież cytował całej ustawy! Niech zainteresowany sobie poszuka, bo i tak napisze coś sprzecznego z prawem, albo w ostateczności na moją krowę powie, że to koń.

  Na razie tylko "szanowny pan" tak twierdzi. Z internetu!


  Sambor3. forum jest chyba do pomocy, do wymiany poiglądów, a nie do wyręczania innych
  to pomagaj, a nie wpuszczaj w maliny użytkowników tego Forum
  cytując wyrwane z kontekstu zapisy prawne ... bo tak Tobie wygodnie


  SamborA podjęta uchwała, decyzja w chodzi w życie w dniu, kiedy indywidualny głos "za" przekroczy barierę głosów 50%+.
  Lecz musi się to zakończyć w ciągu (chyba, bo nie jestem na 100% pewien) 14 dni od dnia zebrania.
  Przeszukałem ten twój internet i nie znalazłem żadnego źródła, które by wspomniało, że głosowanie w drodze indywidualnego zbierania głosów należny zakończyć w 14 dniu po zebraniu właścicieli lokali UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorSambor
  • CommentTime29-09-2018
   
  "Przeszukałem ten twój internet i nie znalazłem żadnego źródła, które by wspomniało, że głosowanie w drodze indywidualnego zbierania głosów należny zakończyć w 14 dniu po zebraniu właścicieli lokali" Faktycznie, ma Pan rację. Musiało mi się to pomajtać z czym innym. Przepraszam tych, których niechcący wprowadziłem w błąd."MÓJ" balkon
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime29-09-2018 zmieniony
   
  Sambor:- Tak by wyglądał Twój wpis jakbyś korzystał z narzędzi tego forum...

  KubaP:"Przeszukałem ten twój internet i nie znalazłem żadnego źródła, które by wspomniało, że głosowanie w drodze indywidualnego zbierania głosów należny zakończyć w 14 dniu po zebraniu właścicieli lokali"
  Faktycznie, ma Pan rację. Musiało mi się to pomajtać z czym innym.
  Przepraszam tych, których niechcący wprowadziłem w błąd.
  UoWL ; UoGN ;
 2. :crazy:
  Z dedykacją, ode mnie, czilałtowo - popołudniowo :cool:
  https://www.youtube.com/watch?v=HTAdKdzWrgY
  •  
   CommentAuthorblazejh
  • CommentTime29-09-2018 zmieniony
   
  Wątku nie czytałem. Jedynie pytania.

  1) w zasadzie tak
  2) nie powinien, bo nie musi
  3) z opisu problemu wynika że to pytanie nie jest zasadne
  4) zdecydowanie tak

  Z cytatu wynika że Zarządca was okłamał. I to dość bezczelnie. Albo nieuk.

  Utwór bardzo ładny.
 3. Dzięki, niestety nie przybliżyliście mnie do rozwiązania tematu :(
  Może przez to, że Sambor z KubaP wzajemnie uczyli się szacunku, a może po prostu to ja nie doprecyzowałem kilku kwestii:
  -nie chodzi o dewelopera
  -wspólnotą jesteśmy już ponad 6 lat
  -mamy zewnętrznego Zarządcę (którego sami wybraliśmy/podpisaliśmy umowę)
  -poprzedni Zarząd zrezygnował z pełnionej funkcji
  -chcieliśmy powołać nowy w drodze indywidualnego zbierania głosów (nie odbyło się zebranie!)
  -z wielu względów chcemy rozwiązać umowę z obecnym Zarządcą
  -Zarządca uniemożliwia nam wybór nowego Zarządu, kwestionując uchwałę opisaną na początku
  -problem polega na tym, że jesteśmy dużą WM i nie ma szans by w zebraniu uczestniczyło 51% właścicieli

  Nie wiem, czy przybliżyłem temat.
  Pytajcie jeśli coś jeszcze jest niejasne.

  p.s.
  starajcie się proszę nie zaśmiecać niepotrzebnie wątku poruszając kwestie niezwiązane z tematem :))
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime6-10-2018 zmieniony
   
  szelass:Obecnie we Wspólnocie brak Zarządu.
  -zgłoszeni do Zarządcy zostali kandydaci do Zarządu
  -Zarządca do każdego z proponowanych wysłał zapytanie mailowe, czy zgadza się wejść do Zarządu
  -jedna z osób otrzymała od Zarządcy przygotowaną treść uchwały oraz listę do głosowania
  -zbieranie głosów w trybie indywidualnego zbierania głosów (wynik głosowania: 65% za wyborem Zarządu, 35% nie brało udział w głosowaniu)
  -powyższe wyniki głosowania zostały przedstawione Zarządcy, co też potwierdził pieczątką i datą wpłynięcia dokumentu do biura.


  szelass:-chcieliśmy powołać nowy w drodze indywidualnego zbierania głosów (nie odbyło się zebranie!)
  -z wielu względów chcemy rozwiązać umowę z obecnym Zarządcą
  to do dzieła, zróbcie to, a nie gadajcie piszcie na forach , do czynów panowie, do czynów, bo czas ucieka...

  To jest wybrany ten Zarząd ? czy była tylko ankieta , czy wybrać zarząd , czy pozostawić Zarządcę ? - piszesz strasznie nieprzejrzyście.

  Jak jest wybrany Zarząd z iminie i nazwiska to:

  szelass:-Zarządca uniemożliwia nam wybór nowego Zarządu, kwestionując uchwałę opisaną na początku
  Powiadomić właścicieli lokali o wyborze Zarządu zachowując formę pisemną ( tak jak jest opisane w UoWL)
  Bierz tę uchwalę i wal do banku i zblokuj konto wspólnoty;
  Wybrany Zarząd niech złoży wypowiedzenie na piśmie z zachowaniem okresu ... zobaczysz, że "Zarządca" zmieni swoje stanowisko

  szelass:-problem polega na tym, że jesteśmy dużą WM i nie ma szans by w zebraniu uczestniczyło 51% właścicieli
  i nie musi ... są inne sposoby na to....
  a o pełnomocnictwach do głosowania nad uchwałą na zebraniu ty słyszałeś ?
  ustawę o własności lokali przeczytałeś ?
  To podstawa waszego działania.

  Jednocześnie szukajcie nowego Administratora , On powinien wam pomóc przejąć schedę po poprzedniku.
  Resztę masz opisane w innych wątkach tego forum , wystarczy przeszukać wpisy.


  szelass: Może przez to, że Sambor z KubaP wzajemnie uczyli się szacunku,
  nie tyle szacunku, co musiałem prostować "wymyśle zasady prawne" , bo komuś tak było wygodnie (np. : zakończenie głosowania nad uchwałami 14 dni po zebraniu właścicieli lokali - co jest oczywiście nieprawdą; nie ma takiej zasady/prawa) UoWL ; UoGN ;
  • CommentAuthorkoziorozka
  • CommentTime7-10-2018 zmieniony
   
  Zarządca i Administrator w jednej osobie, nie zezwala na wybór członków Zarządu Wspólnoty mieszkaniowej

  Coś jest nie tak.
  Czy ty na pewno masz zarządcę?
  To taka osoba, która jest zatrudniona przez wspólnotę na podstawie aktu notarialnego, a nie zwykłej umowy.
  Dopóki tego nie wyjaśnisz nikt ci nic sensownego nie doradzi.
 4. to do dzieła, zróbcie to, a nie gadajcie piszcie na forach , do czynów panowie, do czynów, bo czas ucieka...

  To jest wybrany ten Zarząd ? czy była tylko ankieta , czy wybrać zarząd , czy pozostawić Zarządcę ? - piszesz strasznie nieprzejrzyście.

  a o pełnomocnictwach do głosowania nad uchwałą na zebraniu ty słyszałeś ?
  ustawę o własności lokali przeczytałeś ?


  Albo ja piszę nieprecyzyjnie lub ty czytasz selektywnie :)
  Zarządca podważył uchwałę, ponieważ nie wydał pisemnego pełnomocnictwa do zbierania podpisów pod uchwałą o wyborze Zarządu.
  I ten brak pełnomocnictwa stanowi problem.
  Bo wg przepisów pełnomocnictwo pisemne powinniśmy posiadać zbierając podpisy, ale jego brak Sądy nie kwestionowały jeśli uchwała ta nie godzi w interesy właścicieli lokali i nie narusza prawa.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-10-2018 zmieniony
   
  Albo ja piszę nieprecyzyjnie lub ty czytasz selektywnie

  szelass:Albo ja piszę nieprecyzyjnie lub ty czytasz selektywnie :bigsmile:
  Zarządca podważył uchwałę, ponieważ nie wydał pisemnego pełnomocnictwa do zbierania podpisów pod uchwałą o wyborze Zarządu.
  a co Zarządca jest sędzią, że wydaje wyroki? Ja już tobie napisałem, jak masz zrobić, aby osiągnąć cel ...
  To tak, jak ja bym powiedział, że "miał psi obowiązek takie pełnomocnictwo dać", jak mu się samemu nie chciało zbierać głosów.
  Każdy właściciel ma prawo zbierać głosy , jak nie ma komu ( art.27 UoWL). Takie przypadki są, gdy się zmienia cały skład Zarządu WM ... aby to nie trwało wieczność. Nie można być sędzią we własnej sprawie


  szelass:I ten brak pełnomocnictwa stanowi problem.
  Bo wg przepisów pełnomocnictwo pisemne powinniśmy posiadać zbierając podpisy,
  Ja nie znam takiego wymogu prawnego. Podaj podstawę prawną.

  Art. 23. 1. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane bądź na zebraniu, bądź w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd; uchwała może być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, częściowo w drodze indywidualnego ich zbierania.


  szelass: ale jego brak Sądy nie kwestionowały jeśli uchwała ta nie godzi w interesy właścicieli lokali i nie narusza prawa.
  sam sobie odpowiedziałeś, co są warte protesty Zarządcy UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego