Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

azygnerski, KubaP, gab, blazejh, koziorozka, Haneczka

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime8-10-2018
   
  Jakie jest Wasze zdanie - musimy zorganizować wybory uzupełniajace na członka Zarządu. Jest osoba która współpracuje z Zarządem i zgodziła sie kandydować. Czy Zarząd może zaproponować kandydaturę tej osoby, czy też musi dać ogłoszenie o możliwości zgłaszania kandydatur. Ta osoba bardzo dużo robi dla Wspólnoty, dogaduje się z Zarządem. Na ogłoszenie mogą odpowiedzieć różne osoby, niekoniecznie takie z którymi Zarząd chciałby współpracować. Moim zdaniem nie można narzucać Zarządowi osoby z którą współpraca mogłaby się nie układać. Zarząd wg uchwały ma być 3-osobowy, równocześnie zarządza nieruchomościa współną. Jakie jest Wasze zdanie?
 1. Ogłoszenia dać nie musi, bo nie ma wymogu prawnego ogłaszania. Najwyżej może.

  Projekty formalnie przedstawia zarząd. I zarząd wykonuje uchwały które zapadły. Wykonanie takiej uchwały wobec osoby, z którą nie chce się współpracować w ramach prac zarządu, byłoby dla zarządu problemem. Mogłaby nawet nie zostać wykonana, a nie oto przecież chodzi.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime8-10-2018 zmieniony
   
  drops:Jakie jest Wasze zdanie - musimy zorganizować wybory uzupełniajace na członka Zarządu.
  to organizujcie. puszczajcie uchwałę z kandydatem i już ... w drodze indywidualnego zbierania głosów UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrops
  • CommentTime8-10-2018
   
  O to chodzi że Zarząd zwołuje na listopad zebranie i na nim chce m.in. zaproponować uchwałę w sprawie wyboru nowego członka. Nigdzie nie jest powiedziane że Zarząd nie może zaproponować kandydata. Sytuacja jest o tyle poważna, że jak może pamiętacie w maju zmieniliśmy Zarząd. Dwa dni po wyborze zrezygnował jeden z wybranych członów Zarządu, po miesiacu następny - tyle że piastował funkcje do wyboru nowego członka wybranego w wyborach uzupełniajacych. Obecnie jest dwóch członków - dobrze się rozumieją, więc dlatego tak istotnym jest aby kolejny członek chciał pracować i dogadywał się z obecnymi członkami. Ta osoba dużo pomaga i chce pracować.
 2.  
  Uważam, że Zarząd ma prawo zgłosić kandydaturę, nawet jeżeli zebrani też zgłoszą inną osobę lub osoby. W każdym z tych przypadków musicie przeprowadzić głosowanie. Jeżeli znajdzie się taki zacietrzewiony, który będzie krzyczał że Zarząd nie ma prawa, to niech jeden członek Zarządu zgłosi tą samą osobę na kandydata do Zarządu. Kandydatury może zgłosić każdy współwłaściciel wspólnoty, a więc i członek Zarządu, oczywiście pod warunkiem że jest współwłaścicielem wspólnoty.

  Przy okazji
  Nawet jeżeli zebranie zwołane jest w innym celu, to przed zaakceptowaniem przez zebranych zaproponowanego porządku obrad można zaproponować wprowadzenie do porządku nowego punktu obrad - wybory uzupełniające. I każdy ma prawo zgłosić taki wniosek."MÓJ" balkon
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego