Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

gab, KubaP, koziorozka, azygnerski, blazejh, wp44, nathan0930

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

  •  
   CommentAuthorkasiawu
  • CommentTime9-10-2018 zmieniony
   
  Witam,

  proszę o poradę odnośnie tego, w jaki sposób napisać prośbę do Zarządcy o udostępnienie/nadanie uprawnień do konta wspólnoty- fundusz remontowy dla członków zarządu, w taki sposób aby zarządca nie miał wątpliwości co do udostępnienia takich danych (konkret). Czy może to być e-mail, czy pismo formalne? Czy potrzeba jest umówienia się w banku, który obsługuje wspólnotę i tam nadanie uprawnień, czy można obyć się bez tego?
  Jednocześnie proszę o odpowiedź czy członkowie zarządu wspólnoty mogą mieć również dostęp do drugiego konta, gdzie mieszkańcy opłacają zaliczki na wodę, śmieci itp, itd.

  Czy Zarządca ma prawo wydatkować z konta funduszy remontowego bez zgody zarządu?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime9-10-2018 zmieniony
   
  kasiawu:proszę o poradę odnośnie tego, w jaki sposób napisać prośbę do Zarządcy ADMINISTRATORA o udostępnienie/nadanie uprawnień do konta wspólnoty- fundusz remontowy dla członków zarządu, w taki sposób aby zarządca nie miał wątpliwości co do udostępnienia takich danych (konkret).
  Bierzesz uchwałę o wyborze Zarządu i walisz do banku . Na tej podstawie Bank musi ci udostępnić dostęp do środków zgromadzonych na koncie WM .

  kasiawu:Czy może to być e-mail, czy pismo formalne? Czy potrzeba jest umówienia się w banku, który obsługuje wspólnotę i tam nadanie uprawnień, czy można obyć się bez tego?
  Jednocześnie proszę o odpowiedź czy członkowie zarządu wspólnoty mogą mieć również dostęp do drugiego konta, gdzie mieszkańcy opłacają zaliczki na wodę, śmieci itp, itd.
  Członkowie zarządu mają mieć dostęp do wszystkiego . To Oni nadają uprawnienia np. do wypływu kasy z konta WM potrzebne są dwa podpisy /elektroniczne - tzw wielo-podpis / w rożnej konfiguracji np.: jeden członek zarządu i Administratora ; dwóch członków Zarządu

  kasiawu:Czy Zarządcy ADMINISTRATOR ma prawo wydatkować z konta funduszy remontowego bez zgody zarządu?
  Nie, ale jak mu już pozwoliliście, bo ma nieograniczony dostęp do konta, to robi co chce. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrm
  • CommentTime9-10-2018
   
  Administratora o nic nie musicie prosić. Administrator ma wykonywać wasze polecenia. Jeżeli w waszej wspólnocie jest inaczej to oznacza że ogon merda psem.
  Jako zarząd wspólnoty reprezentujący wspólnotę mieszkaniową idzie do swojego administratora i poinformujcie go, że chcecie przejąć kontrole nad waszymi środkami finansowymi i żeby wam powiedzieli jak to zrobić. Jeżeli zaczną się jakieś szmerane akcje na zasadzie "my nie wiemy, my się nie znamy" jak najszybciej zmieńcie administratora.

  Tak jak KubaP napisał powyżej najlepiej zrobić wielopodpis; administrator przygotowuje przelewy a wy zatwierdzacie.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-10-2018 zmieniony
   
  drm:Administratora o nic nie musicie prosić. Administrator ma wykonywać wasze polecenia. Jeżeli w waszej wspólnocie jest inaczej to oznacza że ogon merda psem.
  doprecyzuję .... Administrator ma wykonywać DECYZJE Zarządu WM, a nie polecenia . Jak dla mnie jest to różnica UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorkasiawu
  • CommentTime10-10-2018
   
  Dziękuję za odpowiedzi i pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Administrator musi mieć wgląd do konta funduszu remontowego, mieć uprawnienia czy może on być tylko do wglądu zarządu wspólnoty?
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-10-2018 zmieniony
   
  kasiawu:Czy Administrator musi mieć wgląd do konta funduszu remontowego, mieć uprawnienia czy może on być tylko do wglądu zarządu wspólnoty?
  Uważam, że dla poprawności działania winien mieć dostęp do wszystkich usług bankowych z wyłączenie realizacji przelewu. Realizacja przelewu, po akceptacji któregokolwiek członka Zarządu . W systemie bankowym robi się konfiguracje, kto z kim może puścić przelew.
  Inaczej będzie z każdą duperelą dzwonił do ciebie np. że mu wyciąg potrzebny , że nie może zobaczyć czy była wpłata właściciela lokalu , że nie może zawiesić przelewu do US, ect. UoWL ; UoGN ;
  • CommentAuthorkoziorozka
  • CommentTime10-10-2018 zmieniony
   
  Kasiu, członkowie zarządu są dysponentami wszystkich kont wspólnoty.
  Tak jak napisał Kuba, administrator powinien mieć wgląd, ale nie uprawnienia.
  W różnych bankach różnie to bywa, więc musicie dowiedzieć się, jak jest w waszym - co jest możliwe a co nie.
  •  
   CommentAuthorSambor
  • CommentTime10-10-2018
   
  Przy okazji poszukiwań dotyczących różnic między "dostępem" i "wglądem" do konta Wspólnoty nasunęło mi się takie oto pytanie: "Czy Wspólnota Mieszkaniowa jest zobowiązana do wydania kserokopii dokumentów?"

  Odpowiedź: "Uznać należy, że uprawnienia kontrolne właściciela lokalu mogą być realizowane także w ten sposób, że będzie on żądał wydania kserokopii dokumentów Wspólnoty Mieszkaniowej. A kto za to zapłaci? Członkowi Wspólnoty przysługuje prawo do wglądu w dokumentacji Wspólnoty, a także do otrzymywania kserokopii tejże dokumentacji. Bez takiego rozumienia uprawnienia kontrolnego prawo do kontroli byłoby w praktyce często iluzoryczne."

  1. Z tego i z Ustawy o własności lokali jasno wynika, iż każdy współwłaściciel Wspólnoty ma prawo (a nawet obowiązek) kontrolować także stan finansów Wspólnoty.
  2. Jest tańszy i skuteczniejszy sposób na uzyskanie dokumentów Wspólnoty, oczywiście tylko dla współwłaścicieli - telefonem cyknijcie sobie zdjęcia interesującego was dokumentu. Nie ma żadnych kosztów, nie trzeba papieru, kserokopiarki, odrywania ludzi od pracy, płacenia i ... wydawania reszty, a także księgowania tych drobiazgów!

  Nowy doklejony: 10.10.18 17:13
  Przeczytajcie Państwo wpis ibiz z 12-06-2016 [http://www.zarzadca.eu/dyskusja/3303/konto-bankowe-wspolnoty-mieszkaniowej/] - streszczenie: "Każdy właściciel może wystąpić z wnioskiem do banku o udostępnienie wglądu do konta bankowego wspólnoty okazując się dokumentem potwierdzającym, że jest się właścicielem w danej wspólnocie (akt notarialny tylko do wglądu ,wydrukiem elektronicznym w rejestru ksiąg wieczystych).

  Nie dajcie się spławić, że ochrona danych osobowych, która we wspólnotach nie obowiązuje lub zasłanianie się tajemnicą bankową, która dotyczy pracowników banku, a nie klientów. Właścicielem rachunku wspólnoty jest Wspólnota Mieszkaniowa, którą wy jako jeden z właścicieli z mocy prawa tworzycie. Nie składajcie wniosku do administratora,Zarządu lub Zarządcy z prośbą o dostęp bierny do rachunku wspólnoty bo rachunek bankowy nie jest ich własnością."

  Nowy doklejony: 10.10.18 17:15
  Tak Wspólnota jak i bank jest dla nas, a nie my dla banku, ponieważ tam są nasze pieniądze!"MÓJ" balkon
 1. Kasiawu, przeczytałem ten wątek i do końca nie jestem pewien czy pytasz o dostęp do konta wspólnoty dla Zarządu czy też o dostęp do konta dla Właścicieli nie będących w Zarządzie?

  Jeśli chodzi o dostęp dla Zarządu to moi poprzednicy odpowiedzieli wyczerpująco - TAK to Zarząd Wspólnoty decyduje o rachunku bankowym.
  Jeżeli chodzi o Właścicieli nie będących w zarządzie to tu sprawa nie jest jednoznaczna.

  Będąc "tylko" Właścicielem masz prawo do wglądu w wyciągi bankowe ale to nie oznacza, że masz prawo do wchodzenia na rachunek bankowy np. przez internet lub pobierania wyciągów w Banku. Wyciągi powinien udostępnić Ci Administrator lub Zarząd.
  Sambor napisał:
  Każdy właściciel może wystąpić z wnioskiem do banku o udostępnienie wglądu do konta bankowego wspólnoty okazując się dokumentem potwierdzającym, że jest się właścicielem w danej wspólnocie (akt notarialny tylko do wglądu ,wydrukiem elektronicznym w rejestru ksiąg wieczystych).
  ...
  Nie składajcie wniosku do administratora,Zarządu lub Zarządcy z prośbą o dostęp bierny do rachunku wspólnoty bo rachunek bankowy nie jest ich własnością.

  Naprawdę? Ktoś to sprawdził ? W Banku w którym moja wspólnota ma konto aby się zalogować potrzebny jest token , 3 pierwsze sztuki za darmo, każda kolejna kosztuje. Aby dopisać kolejną osobę potrzebna jest wizyta Zarządu , wzór podpisu itp.(rozumiem te procedury bo Bank ma PILNOWAĆ pieniądze i informacje o nich przed dostępem osób nieuprawnionych) A teraz wyobraź sobie, że 20 osób ze wspólnoty przyjdzie do doradcy , nawet z aktem notarialnym i powie, że chce mieć bierny dostęp do konta... . Jeżeli Bank by coś takiego udostępniał bez zgody zarządu to ja bym szybko stamtąd zabrał pieniądze. To Zarząd reprezentuje Wspólnotę na zewnątrz.

  Kasia jeżeli jesteś "tylko" Właścicielem możesz spróbować iść do Banku poprosić o wyciągi a potem koniecznie opisać swoje doświadczenia na tym forum :wink:

  pozdrawiam
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime10-10-2018
   
  Sambor "Każdy właściciel może wystąpić z wnioskiem do banku o udostępnienie wglądu do konta bankowego wspólnoty
  Sambor przerobiłeś to na własnej skórze, że promujesz ?... najpierw sprawdź, a potem lobbuj
  Ja uważam, że brak podstaw prawnych, aby każdy właściciel mógł sprawdzać konto bankowe Wspólnoty w banku. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorSambor
  • CommentTime10-10-2018
   
  KubaP - brak podstaw prawnych do dbania o WŁASNE pieniądze? Tam są pieniądze także współwłaściciela i on nie ma prawa zobaczyć co się z nimi dzieje? Współwłaściciel nie ma prawa kontrolować w jaki sposób Zarząd realizuje uchwały wszystkich współwłaścicieli? To tak jakby współwłaściciel firmy nie miał prawa sprawdzać, co dzieje się z jego pieniędzmi, z jego własnością!

  Ustawa o własności lokali:
  "Art. 27. Każdy właściciel lokalu ma prawo i obowiązek współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną." W dodatku "Nie uchybia to jednak przepisom art. 21 ust. 1 i art. 22 ust. 1." A każdy Zarząd/Zarządca czy jak go tam zwał ma obowiązek działać w interesie współwłaścicieli i niech spróbuje tego nie robić.

  Nowy doklejony: 10.10.18 22:04
  A pan Michał zapomniał o art. 27 Ustawy o własności lokali?"MÓJ" balkon
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime11-10-2018 zmieniony
   
  Sambor:KubaP - brak podstaw prawnych do dbania o WŁASNE pieniądze?
  Tam są pieniądze także współwłaściciela i on nie ma prawa zobaczyć co się z nimi dzieje?
  Współwłaściciel nie ma prawa kontrolować w jaki sposób Zarząd realizuje uchwały wszystkich współwłaścicieli?
  To tak jakby współwłaściciel firmy nie miał prawa sprawdzać, co dzieje się z jego pieniędzmi, z jego własnością!

  Sambor przestań teoretyzować, bo zamęt siejesz . Nie masz mocy sprawczej, aby ustawa w twojej ego wersji ujrzała światło dzienne. Penie nie wiesz, że kasa wpłacona na konto wspólnoty stanowi jej majątek , którym dysponuje Zarząd lub Zarządca. Właścicielowi nic do tego.
  Tymi środkami zarządza Zarząd WM lub Zarządca, jako reprezentant wspólnoty i to do niego kieruj swoje ego potrzeby.
  Korzystnie z art.27 nie może "paraliżować" działalności Zarządu czy Zarządcy czy ograniczać ich zwykłych czynności zarządu. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorSambor
  • CommentTime11-10-2018
   
  KubaP - Cytowanie ustawy (art. 27) jest teoretyzowaniem? Może sam naucz się czytać, to co napisane, a nie to co ci się wydaje lub co chciałbyś zobaczyć. Sam siejesz zamęt interpretując to, czego żadnej interpretacji nie wymaga i na co nie pozwala ustawa (nie ma takiego upoważnienia) i do tego z wnioskami sprzecznymi z treścią tego artykułu! W art. 27 Ustawy o własności lokali wszystko jest jasne - nie będę go ponownie cytował.
  "...kasa wpłacona na konto wspólnoty stanowi jej majątek, którym dysponuje Zarząd lub Zarządca." - temu przecież nie przeczę, lecz których współwłaściciele wspólnoty mają prawo wyp... zmienić w każdej chwili, jeżeli nie będą realizować ich decyzji!"MÓJ" balkon
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime11-10-2018
   
  To, po co nękasz bank ? czy Zarząd, który ty możesz wy.... nie może ci tych dany dać ? Uważasz że dyshonor poprosić o takie dane? UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthorkasiawu
  • CommentTime11-10-2018
   
  Michał:Kasiawu, przeczytałem ten wątek i do końca nie jestem pewien czy pytasz o dostęp do konta wspólnoty dla Zarządu czy też o dostęp do konta dla Właścicieli nie będących w Zarządzie?

  Dla zarządu wspólnoty
  •  
   CommentAuthordrm
  • CommentTime11-10-2018
   
  KubaP
  doprecyzuję .... Administrator ma wykonywać DECYZJE Zarządu WM, a nie polecenia . Jak dla mnie jest to różnica
  Przecież to semantyka. Zarząd WM podejmuje decyzje a administrator wykonuje polecenia zarządu polecenia biorą się z podjętych decyzji. Z premedytacją napisałem o poleceniach. Jest to analogia do tego że pies podejmuje decyzje żeby zamachać ogonem, pies wydaje polecenie ogonowi i ogon zaczyna machać :)

  Sambor. Idziesz do zarządu mówisz, że chcesz wyciągi. Zarząd podejmuje decyzje, jedyna słuszna na podstawie art. 29 ust. 3 i art.27 UoWL to udostępnienie Tobie wyciągu z konta bankowego. Zarząd wydaje polecenie adminowi a admin ma to polecenie wykonać jak zaczyna filozofować że nie można itd to znaczy że takiego administratora trzeba się jak najszybciej pozbyć. W banku nic nie wskórasz. To tak nie działa.
  •  
   CommentAuthorMichał
  • CommentTime11-10-2018
   
  Do Kasiawu

  Michał:
  Kasiawu, przeczytałem ten wątek i do końca nie jestem pewien czy pytasz o dostęp do konta wspólnoty dla Zarządu czy też o dostęp do konta dla Właścicieli nie będących w
  Zarządzie?


  Kasiawu:
  Dla zarządu wspólnoty


  To prawie wszystko jasne. Tak jak wcześniej napisali moi poprzednicy Zarząd powinien/musi mieć dostęp do konta Wspólnoty i do akceptowania wystawionych przez Administratora przelewów.
  Natomiast czasami zdarza się, że Właściciele wpłacają zaliczki na konto Administratora - oczywiście jest to sytuacja nieprawidłowa i jeżeli u Was tak jest to jak najszybciej Zarząd powinien założyć konto dla Wspólnoty. Ale nawet w takiej sytuacji Zarząd powinien mieć dostęp do pełnej informacji dotyczącej finansów. Gdy Administrator robi jakieś problemy to moim zdaniem należy go jak najszybciej odwołać.

  Do Sambor: (dotyczy wątku udostępniania przez Bank informacji o rachunku Właścicielom nie będącym w Zarządzie)

  A pan Michał zapomniał o art. 27 Ustawy o własności lokali?

  w takim razie cytuję:
  Każdy właściciel lokalu ma prawo i obowiązek współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną. Nie uchybia to jednak przepisom art. 21 zarząd - zadania i kompetencje ust. 1 i art. 22 czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu ust. 1. (proponuje Ci dokładnie przeczytać art. 21 Ustawy ... Zarząd kieruje sprawami wspólnoty mieszkaniowej i reprezentuje ją na zewnątrz...)

  Spróbuje wyjaśnić na innym przykładzie z życia wziętym.
  Ze swoją żoną również masz wspólnotę jeszcze większą niż ze swoją sąsiadką właścicielką mieszkania w Twojej Wspólnocie. Ale jeśli Twoja żona założy rachunek bankowy tylko "na siebie" to choćbyś przyniósł do Banku akt małżeństwa nie uzyskasz wglądu w konto Twojej żony.
  W banku obowiązuje Prawo Bankowe.

  pozdrawiam
  •  
   CommentAuthorSambor
  • CommentTime11-10-2018
   
  I tu się Pan, Panie Michale myli w podstawowej sprawie - Sambor ma rozdzielność majątkową ze swoją małżonką, wiec cały Pana wywód można o kant ......! Proszę nie cytować tego, co wcześniej cytowałem, a więc czytałem i w związku z tym nie używać bolszewickich, bądź pawlakowych "argumentów"!

  "Kierowanie - proces planowania, przewodzenia, organizowania, kontrolowania oraz wykorzystywania wszystkich zasobów organizacji dla osiągnięcia zamierzonych celów." A reprezentowanie kończy się tylko reprezentowaniem. Krótko - Zarząd ma obowiązek wykonywać to, co uchwali większość właścicieli. Oczywiście pod warunkiem, że decyzje większości są zgodne z prawem."MÓJ" balkon
  •  
   CommentAuthorHaneczka
  • CommentTime12-10-2018 zmieniony
   
  Michał: Ale jeśli Twoja żona założy rachunek bankowy tylko "na siebie" to choćbyś przyniósł do Banku akt małżeństwa nie uzyskasz wglądu w konto Twojej żony. W banku obowiązuje Prawo Bankowe.

  Obowiązuje do czasu... :cool: Jako następca prawny uzyska pełny wgląd do konta (nawet do wielu lat wstecz - operacyjnie) po stwierdzeniu przez sąd prawa nabycia spadku. A wcześniej, po okazaniu aktu zgonu, uzyska informację o istnieniu konta oraz o stanie środków pieniężnych na dzień śmierci właściciela konta.

  Nowy doklejony: 12.10.18 00:48
  Michał:
  Ze swoją żoną również masz wspólnotę
  Ze swoją żoną może mieć jedynie współwłasność małżeńską, a nie wspólnotę mieszkaniową. Chyba, że... chodzi o wspólnotę dusz?
  •  
   CommentAuthorblazejh
  • CommentTime12-10-2018 zmieniony
   
  Ja protestuję.

  Uśmierciłaś żonę w przykładzie, a wzmiankowana potrzebna jest nam przykładowo żywa.

  Ponieważ Wspólnoty nie da się uśmiercić (nawet w przykładzie), to ta żona musi żyć. Co najmniej tak długo, jak każda wspólnota i jej rachunek bankowy.
 2. blazejh:Ja protestuję.

  Masz prawo. :bigsmile: Nikt Ci tego nie zabrania, szczególnie jak już nic innego nie da się zrobić, to... dobrze jest poprotestować. :wink:

  blazejh:Uśmierciłaś żonę w przykładzie,

  Przykład jest zły. Nikt przecież nie bierze ślubu ze wspólnotą i nie może jej traktować jak żony, a tym bardziej w banku występować jako mąż. To chyba jest zrozumiałe? :bigsmile:

  blazejh: Ponieważ Wspólnoty nie da się uśmiercić (nawet w przykładzie),

  Da się. Nawet w przykładzie. Jeśli wspólnota "dobrze" się zadłuży to popłynie i... będzie rozwód totalny, z powodu jej śmierci. :tooth:
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime12-10-2018 zmieniony
   
  drm:KubaP
  doprecyzuję .... Administrator ma wykonywać DECYZJE Zarządu WM, a nie polecenia . Jak dla mnie jest to różnica
  Przecież to semantyka. Zarząd WM podejmuje decyzje a administrator wykonuje polecenia zarządu polecenia biorą się z podjętych decyzji. Z premedytacją napisałem o poleceniach.

  Jest to analogia do tego że pies podejmuje decyzje żeby zamachać ogonem, pies wydaje polecenie ogonowi i ogon zaczyna machać :)
  wiesz, gdyby administrator i Zarząd był jednym i tym samym organem, tak samo związanym, jak pies i ogon, to i może twa semantyka zdałaby się na coś

  pies wydaje polecenie ogonowi i ogon zaczyna machać :)
  zwłaszcza gdy ogon gryzie osa , kleszcz :bigsmile:

  Machanie ogonem to najbardziej charakterystyczne zachowanie psa. Wyraża nie tylko zadowolenie, ale i inne uczucia. Wiele zależy od częstotliwości machania i pozycji ogona. Luźny ogon i entuzjastyczne ruchy oznaczają przyjazne nastawienie i zadowolenie, intensywne ruchy ogona - uległość, sztywny ogon i powolne ruchy - złość, podwinięty między tylnymi nogami - strach, a trzymany poniżej lub powyżej linii grzbietu - zainteresowanie i czujność. Pies komunikuje nam też swoje stany przez ułożenie głowy, tułowia i ogona. Grożąc lub chcąc zaimponować czworonogi starają się wydać większe niż są. Stoją na wyprostowanych kończynach z wysoko uniesionym ogonem. Głowa jest odwrócona na bok, a uszy nastawione ku przodowi. Przy zachowaniu obronnym pies stara się wyglądać na mniejszego: nogi są lekko ugięte, ogon spuszczony, a uszy stulone ku tyłowi. UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrm
  • CommentTime14-10-2018 zmieniony
   
  KubaP
  przyznam że już się przyzwyczaiłem do twojego nieustannego odwracania kota ogonem :) Nie wiem po co mieszasz w ten wątek osę, kleszcze itd. Administrator (który nazywa się zarządcą), który ustawił sobie wszystko tak że zarząd właścicielski zastanawia się czy może prosić o dostęp do wspólnotowego konta bankowego to bardzo specyficzny admin. Myślę że wiesz co mam na myśli.

  Kasiawu
  Załatwcie sobie wielopodpis z opcją że wy autoryzujecie każdy wychodzący przelew. Jeżeli wasz administrator będzie dawał wam do zrozumienia że nie wie o co chodzi to radze Wam, uciekajcie od takiego administratora najszybciej jak się tylko da.
  •  
   CommentAuthorKubaP
  • CommentTime14-10-2018
   
  drm:KubaP
  przyznam że już się przyzwyczaiłem do twojego nieustannego odwracania kota ogonem :) Nie wiem po co mieszasz w ten wątek osę, kleszcze itd. Administrator (który nazywa się zarządcą), który ustawił sobie wszystko tak że zarząd właścicielski zastanawia się czy może prosić o dostęp do wspólnotowego konta bankowego to bardzo specyficzny admin. Myślę że wiesz co mam na myśli.
  przeczytaj mój wpis, potem pomyśl i wróć na forum.... bo ogon merda tobą UoWL ; UoGN ;
  •  
   CommentAuthordrm
  • CommentTime15-10-2018
   
  Kasiawu

  Daj znać, jak możesz, jak zareagował wasz administrator/zarządca w momencie jak poinformowaliście go że jako wspólnota chcecie mieć kontrolę nad waszym wspólnotowych kontem bankowym. Wiedział jak się do tego zabrać?
Wyślij odpowiedź
  Login Hasło
 • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego