Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, gab, koziorozka, blazejh, azygnerski, wp44, Phantos, t66, Haneczka, Emilia, maggi, ninor, Do-da, abadaba7, tajfun, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthorkat
    • CommentTime20-10-2018
     
    Witam,

    zgodnie z księgą wieczystą (dział I-0) budynku jest 9 lokali samodzielnych, ale 7 lokali wyodrębnionych. Czy zatem jest to mała wspólnota czy duża?
    W dziale II kw jest lista wyodrębnionych lokali z podanymi numerami ksiąg wieczystych i jest ich 5.

    Pozdrawiam
  1.  
    kat:Witam,zgodnie z księgą wieczystą (dział I-0) budynku jest 9 lokali samodzielnych, ale 7 lokali wyodrębnionych.
    Czy zatem jest to mała wspólnota czy duża?
    W dziale II kw jest lista wyodrębnionych lokali z podanymi numerami ksiąg wieczystych i jest ich 5.

    Duża wspólnota , liczy się ilość lokali jaka jest w nieruchomości

    z ustawy o własności lokali (UoWL)
    Art. 19. Jeżeli liczba lokali wyodrębnionych i lokali niewyodrębnionych, należących nadal do dotychczasowego właściciela, nie jest większa niż siedem, do zarządu nieruchomością wspólną mają odpowiednie zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego o współwłasności.
    UoWL ; UoGN ;
    •  
      CommentAuthorkat
    • CommentTime20-10-2018
     
    Dziękuję za odpowiedź. Czyli jest to duża wspólnota i pod uwagę biorę liczbę samodzielnych lokali?
    •  
      CommentAuthorKubaP
    • CommentTime20-10-2018 zmieniony
     
    Czyli jest to duża wspólnota i pod uwagę biorę liczbę samodzielnych lokali?

    TAK. bo tak wynika z ustawy o własności lokali czytałeś ? link masz w mojej stopce UoWL UoWL ; UoGN ;
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego