Niezalogowany (Zaloguj się) lub (Zarejestruj się)
Nie pamiętasz hasła? | Masz nieaktywne konto?

Załóż nowy wątek

Aby pisać na forum, musisz się zarejestrować. Zarejestruj się

Masz już konto? Zaloguj się

Pomagają na forum

Najbardziej pomocni w miesiącu

KubaP, gab, koziorozka, azygnerski, blazejh, wp44, Phantos, Haneczka, Emilia, maggi, t66, ninor, Do-da, abadaba7, tajfun, drops

Najaktywniejsi w miesiącu

Telefony alarmowe

Szukaj zarządcy / Przeglądaj katalog

Zarządca popularne tagi

Zarzadca.eu - Serwis społecznościowy wspólnot mieszkaniowych

Zarzadca.eu jest częścią serwisu Zarządca Portal Informacyjny
(wspólnoty mieszkaniowe, wspólnota mieszkaniowa)

    •  
      CommentAuthortajfun
    • CommentTime9-01-2019
     
    Pani X była zarządcą naszej wspolnoty poprzez powierzenie jej zarzadzania na podstawie art18.1 jako osobie fizycznej. Od 1 stcznia weszła w skład spólki Y z o.o z udziałami 99% . Jest prezesem tej spólki.
    Czy spólka Y z o.o jest osobą prawna? Chyba tak. Pani prezes poinformowała nas że od 1 stycznia wspólnotą administruje spóľłka Y z o.o.
    Jak ja należy traktować ( pania prezes) jako zarządce 18.1 osobe fizyczna czy przedstawiciela osoby prawnej, spółki Y z o.o. I czy taka zamiana z osoby fizycznej na osobe prawną jest czynnościa dozwolona bez zgody właścicieli?
    •  
      CommentAuthorgab
    • CommentTime9-01-2019
     
    Spółka z o.o. jest osoba prawną.
    Skoro macie zarząd powierzony pani X, to jeśli pani X wchodzi do spółki to z automatu spółka nie jest Waszym zarządca. Ani administratorem.
    Pani X powinna Wam wypowiedzieć umowę o zarządzanie albo wy jej powinniście wypowiedzieć umowę na podstawie uchwały większości i ustanowienia pełnomocnika. Powinniście też decydować czy chcecie mięć nadal zarządcę z art. 18.1 czy skorzystać z art. 20.1 uwl (uchwała protokołowana przez notariusza o rezygnacji z zarządu powierzonego ).
    Jeśli zostaniecie przy art.18.1 to Wy wybieracie zarządcę (uchwała większości ) nie pani X.
    •  
      CommentAuthortajfun
    • CommentTime9-01-2019 zmieniony
     
    A jeśli ani ona nie wypowiedziała umowy ani wspolnota jej to dalej jest ona zarządcą na podstawie art18.1 jako osoba fizyczna jeśli uchwałą nie zmienimy osoby zarządcy ?

    Aby rozwinąć problem:
    Czy prezes sp z o.o może być raz przedstawicielem spółki której powierzono zarząd na podstawie art18.1 a w innej wspolnocie występować jako osoba fizyczna której powierzona zarząd na podstawie art 18.1?
    •  
      CommentAuthorblazejh
    • CommentTime10-01-2019 zmieniony
     
    Pani prezes poinformowała nas że od 1 stycznia wspólnotą administruje spółka Y z o.o.
    Jak ja należy traktować ( panią prezes) jako zarządce (...)


    Uprośćmy ten problem. To oświadczenie pani X jest porostu prawnie niewiążące.

    Zarząd powierzony powstaje drogą umowy dwustronnej. Jednostronne oświadczenie pani X to za mało. U tajfuna taki numer niestety przeszedł, a nie powinien.

    Gdyby wystarczyło to znaczy że jednostronnie można zmienić sposób zarządu, o którym mowa w art.18.1. Nie można.
    •  
      CommentAuthortajfun
    • CommentTime10-01-2019
     
    Przyznam szczerze że jestem całkowicie zagubiony i nie wiem co mamy zrobić
    •  
      CommentAuthorblazejh
    • CommentTime10-01-2019 zmieniony
     
    Bo masz deja vu. U ciebie jest to zamotane od zarania. Wy tam macie o ile pamiętam jeszcze skopaną umowę o zarządzanie, której jedną ze stron jest (była?) pani X jakoś powiązana z firmą a drugą ta firma administrująca. I oni to nazwali umową o zarządzanie.

    Domyślam się że teraz jest nowy układ? I jaki by nie był to ponownie omijają zasady ustanowienia zarządu powierzonego (18.1).

    Pani X może utworzyć dziesięć spółek, złożyć dziesięć oświadczeń, ale w świetle prawa nadal sprawuje jednoosobowo zarząd powierzony jako osoba fizyczna.
    •  
      CommentAuthortajfun
    • CommentTime10-01-2019
     
    Też tak myśle.
Wyślij odpowiedź
    Login Hasło
  • Formatuj odpowiedź jako
 
 
Regulamin | Polityka prywatnosci | Pomoc | Kontakt | Reklama | Zaproś znajomego